Posts by SimonMagus

NPC takasının çok pahalı olduğu ve bu sebepten sadece belli bir kesimce kullanılabildiği sıkça dillendiriliyor. Ki bu görüşü savunanların da haklı olduğu kaçınılmaz. NPC takası gerçekten çok pahalı. Ama ne zaman?

Aşağıdaki işlem için 5 altın alınması makul görünüyor. Çünkü burada 200k deposu olan bir köy var ve yüz binlerce ham değiştiriliyor.

npc1.png

Aşağıdaki işlem için ise 5 altın çok pahalı. Bu köyün deposu sadece 15k ve bu işlem için kimse 5 altın vermek istemez.

npc2.png

Yukarıdaki örneklerden hareketle şunu söyleyebiliriz: npc takas sistemi mantıklı çalışmıyor. Bu sistem oyunun ilerleyen aşamalarındaki gelişmiş köyler için ideal bir fiyat sunarken, diğer köyler için abartı bir fiyat sunarak kullanışlılığını yitiriyor ya da bu hakkı tamamen zengin oyunculara veriyor.

Buradan hareketle önerim şu olacak:
    npc takasının fiyatı takas edilecek hammadde oranında ayarlansın. Yani 200k deposu olan ve ağzına kadar hammaddeyle dolu olan bir köyde npc yapmak hâlâ 5 altın olsun ama diğerlerinde 1 altın ile 4 altın arasında değişsin. Böylece hem npc fiyatları ucuzlamış olacak hem de kullanışlılığı artmış olacaktır.

Saygılarla.

1) Evet tüketiyor.
    2) Evet, tahılı biterse askerleri yolda ölmeye başlar. Ancak kısa sürede ambarını yükseltip diğer köylerinden tahıl desteği alacağı için çok fazla etki etmez. Saldıran kişinin saldırıyı attığı köyü sıfırlayabilirsen eğer (haritadan silersen) yoldayken tüm askerleri ölür.

Askeri üs geliştirmenin yararları nedir? mesela askeri üs 1. seviye 2. seviye yapsam elime ne geçer

Dört şekilde faydası vardır:

1) Turnuva alanı kurmak için askeri üssün en az seviye 15 olması gerekir.
    2) Askeri üs seviyesi kadar gelen fake saldırıyı görme imkanı sağlar.
    (Mesela, askeri üs seviye 17 ise ve biri size 17'den az askerle saldırmışsa, gelen orduyu görebilirsiniz. Soru işaretleri şeklinde.)
    3) Askeri üs seviyesi yükseldikçe, mancınıkla vurabileceğiniz hedeflerin sayısı artar (manuel tercihlerde).
    4) Son seviyede mancınıkların çift hedef vurmasını sağlar. Ancak çift hedef vuruşların tek hedef vuruşları kadar etkili olmadığı unutulmamalıdır.

Saygılarımla.

TR1'de hesabım olmamasına rağmen TR1'de nickimle hesaplar açıldığını gördüm. Elbet, nickler tapulu malımız değildir ve başkaları tarafından kullanılabilir. Ancak nickimi kullanan kişi TR1'deki profil içeriğimi ve oradaki köy isimlerini de taklit etmektedir. Bu da art niyetli olduğunu ve hem benim kişilik haklarımı hem de benim tanışığım olduğum arkadaşlarımı riske sokmaktadır.

TR5'teki gerçek hesabım ve profil içeriğim:

TR1'de nickimle açılan sahte(çakma) hesap:

TR1'de nickimle açılan sahte hesapların sıralamadaki konumları:

1)

2)

Sadece nickim alınmış olsaydı bunun herhangi bir suç teşkil etmeyeceği için şikayet etmeyecektim zaten. Ancak TR1'deki profil içeriğimle beraber köy isimlerimin de taklit edilmesi, bu işi yapan kişinin art niyetini kanıtlamaktadır. Durum böyle apaçık ortada iken, oyun yönetiminin bu konuya ilişkin yardımcı olmasını; bu hesapların "sahtekârlık" sebebiyle kaldırılmasını istiyorum.

Ek: Açılan sahte hesapla bir de AHİ birliği kurulmuş olması da gözden kaçırılmamalı.

Saygılarımla.

Kart Oyunu'nda en sağda ve en solda kalan kartların içerik kısmı bazen görünmediği için ne kaybettiğimizi veya ne kazandığımızı göremiyoruz. Bu kartların da görünür şekle getirilmesinin iyi olacağını düşünüyorum.

Örnek:

(En sağdaki kart görünmediği için, kaç altın kaçırdığımı öğrenemiyorum.)

kart-oyunu.png

Hayır ama esir olarak sende kalmaya devam ederler. Aynı zamanda esir askerler, basılmış oldukları köyden tahıl yerler. Yani 200 esir asker, düşmanın için saatlik -200 tahıl anlamına gelir :D Bu sebepten ötürü bir an önce ya askerlerini kurtarmaya bakar ya da onları ölüme terk eder.

Soru: Hazine binam şu an 3.000 tane hazine alıyor. Ama bende 6.000 hazine mevcut. Düşman saldırdığı zaman 3.000 hazinenin mi yoksa 6.000 hazinenin mi 3te 1'ini alacak?

Cevap: Mevcut hazine binanızın kapasitesinin 3te 1'i kadarını çalabilir. Yani 3.000 hazinenizin, 1.000 tanesini alacaktır.

Bildiğim kadarıyla hazine binasının taştığı durumlarda, dışarıda kalan hazine korunmaz. Yani hesabın şu şekilde olması lazım:

Toplam 6.000 hazine varsa,

Saldıran dışarıda kalan hazineyi direk çalar: 2.000 (Hazine binaları son seviyede 4000 hazine alır)
    Hazine binasının içindekinin 3'te 1'ini çalar: 1.333
    Toplam: 2000+1333 = 3.333

yani tuzakçı bi boka yaramıyo

- - - Updated - - -

yakalayıp serbest bırakıyosun

Hayır, istersen serbest de bırakmazsın. 250 tuzağa karşılık adamın 250 askerini esir tutarsın ve o bir daha gelip askerlerini kurtarana kadar (ki kurtarabilirse) sende kalırlar. Oyunun başında tuzaklar oldukça işlevseldir. Çünkü az miktarda askerini bile tuzakta bırakan bir oyuncu moral olarak -'ye düşer.

Esir düşman askerini serbest bıraktığında ise bastığın tuzaklar sisteme bozulmuş tuzak olarak geçer ve çok düşük bir maliyete yeniden basıp kullanabilirsin.

Sadece askerleriniz ölmeye başlar. Ancak hepsi bir anda değil, yavaş yavaş ölür. Hatta ölen her bir asker, belli bir miktar tahıl vererek öleceği için askerlerin ölme hızı yavaşlar. Ancak binalarınızın seviyesi düşmez, köyünüzün nüfusu azalmaz.

Barışçığım biliyorsun, benim wowda kat çıkamadım haliyle pek şatafatlı değildi. Ben de en güzelini bulup eklemek istedim. İstediğin falanks olsun, onu sonra konuşuruz :) Yanlış bilgiyi düzeltelim bu arada, wowu kurunca değil, seviye 100 yapınca oynanmakta olunan "oyun dünyası" sona erer.

Sayın kaadirkr,

İkinci köyünüzde de bir hazine binası kurup, kurmuş olduğunuz hazineyi etkinleştirmeniz gerekiyor. Hazinenin etkinleşmesi belli bir süre (12 saat diye hatırlıyorum) sonra gerçekleşecektir.

Kolay gelsin.

2) Kırılma Noktaları

[TABLE='class: grid, width: 600, align: left']

[tr]

[td]

CxKarahan

TR1'in ilk aylarında en çok yağmayı yapan, en çok askeri olan, en korkulan isimlerinden birisi...

Birliği ile yapmış olduğu op.ta tüm ordusunu/ordularını AHİ köylerinde bırakınca oyunu bıraktı.

Bu süreç GÖK birliklerinin AHİ'ye katılması ile neticelendi.

[/td]

[td]

DeepOfTheMan...

AHİ birliğinin efsane isimlerinden. Avangerlerin ana wowuna olan saldırıdaki kafa ordusu. Rakibin hesaplarını alt üst eden, kıyıda köşede yaşayan gibi görünen ama gerçekte bir fırtına olan...

Oyunun seyrini değiştiren ilk kurşun... Avangerlerin wowunu sıfırlayan op.un kahramanı.

(Bu saldırının devamına ilişkin raporları elde etmeye çalışıyorum. Bulabilirsem ekleyeceğim.)

[/td]

[td]

Sşkşcş...

Tek ordu, tek saldırı, tek vuruş...

A.ORDU'nun wowunu tek saldırıda alan, "O, ordusunu daha önce çakmıştı" diyenleri tekrar tekrar hayrete düşüren isim...

Rakibin diğer wowlar ile birleşerek zafer puanı oranını arttırma planlarının suya düşüşü..

[/td]

[/tr]

[/TABLE]