Posts by SimonMagus

Teşekkürler dostum. Ben de elimdeki bazı raporları hem örnek teşkil etmesi hem de yaşanmış olan savaşların bir hatırası olarak kalması amacıyla burada paylaşıyorum:

1) AHİ Birliği Wowuna Gelen Saldırılar

Savunma sıralamasına göre(soldan sağa):

[TABLE='class: grid, width: 500']

[tr]

[TD='align: center'][/TD]

[/tr]

[tr]

[td]

[/td]

[td]

[/td]

[td]

[/td]

[td]

[/td]

[td]

[/td]

[/tr]

[tr]

[td]

[/td]

[td]

[/td]

[td]

[/td]

[td]

[/td]

[td]

[/td]

[/tr]

[tr]

[td]

[/td]

[td]

[/td]

[td]

[/td]

[td]

[/td]

[td]

[/td]

[/tr]

[tr]

[td]

[/td]

[td]

[/td]

[td]

[/td]

[td]

[/td]

[td]

[/td]

[/tr]

[/TABLE]

Sayın by_che,

Krallar

Mevcut köy sayılarının, yarısının bir fazlası kadar miktarda sınır açabilir. Örneklerle açıklamak gerekirse:

Toplamda 3 köyünüz varsa: 3/2=1 (buçuklar yuvarlanmıyor), 1+1=2 (üç köyünüz var ancak sadece iki köyünüzden sınır açabilirsiniz)
    Toplamda 4 köyünüz varsa: 4/2=2, 2+1=3 (dört köyünüz var ancak sadece üç köyünüzden sınır açabilirsiniz)
    ...

Derebeyleri

Sadece tek bir köyden sınır açabilirler.

Sayın Elore,

Eskiden, görüşmeler tamamen silinebiliyordu diye hatırlıyorum. Eğer sohbet geçmişi silinemiyorsa zaten burada bir sorun var demektir. Adı görüşme geçmişini sil olan bir buton, adı gibi işlevini de yerine getirmeli diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

Eskiden, yapılmış olan görüşmeleri silebiliyorduk ve tekrar çıkmıyordu. Ancak birkaç gündür yapılan görüşmeleri silemiyoruz. Sildikten sonra yazı alınca veya gönderince gerisin geriye tekrar çıkıyor.

Doğru, server ilk açıldığında öyle oluyor. Biraz beklemek gerekiyor o bakımdan ama bu defa da en baştan geri kalıyormuşsun gibi bir his oluyor. Ne diyim bilemedim :D En iyisi TR1'e gelin, benim sınırlara köy atarsınız. Kardeş kardeş yaşar gideriz xD

Hazine binalarının ve sarayların/köşklerin "hemen tamamla" seçeneği ile tamamlanmayacağını bilmeme rağmen ara ara dalgınlıkla bu seçeneği kullanıyorum. Muhtemelen benim gibi bu seçeneği dalgınlıkla gereksiz yere kullanan pek çok kişi vardır. Bu sebepten yapı emirleri arasında "saray/köşk veye hazine binası" olduğunda sistemin şu şekilde bizi uyarması faydalı olacaktır:

"İnşa emirleriniz arasında hazine binası var, bu binayı altın ile tamamlayamazsınız. Yine de diğer inşa emirleri için devam etmek ister misiniz?".

Benim bildiğim kadarıyla sistem haydut kamplarındaki asker sayısını sizin asker sayınıza orantılayarak çıkarıyor. Çok fazla defans askeriniz ve az miktar saldırı askeriniz varsa, haydut kamplarını almakta zorluk çekebilirsiniz.

Hazine binalarının altınla tamamlanmayacağını bilmeme rağmen ben de ara ara o hataya düşüyorum. Bu sebepten sistemin uyarması lazım aslında. Şu şekilde bir uyarı mesajı olsa iyi olur: "Yapılarınızdan birisinde hazine binası var, bu binayı altın ile tamamlayamazsınız. Yine de diğer inşa emirleri için devam etmek ister misiniz?".

Travian Kingdoms'un resmî facebook adresinde yayımlanmış olan yarışmasında, soruya doğru cevap veren kişilerden birisine 50 altın verileceği belirtilmiştir.

Konuya ilişkin görsel aşağıdadır:

İki resim arasında tarafımca 10 fark bulunmuştur ve bu farkları gösteren resim de şudur:

Ancak yarışma sonucunda aradaki farkın 9 olduğu açıklanarak, 9 fark olduğunu söyleyen bir üyeye altın bağışı yapılmıştır. Ben, Travian Kingdoms ekibini yaptığı yarışmanın sonucunu kendileri dahi bilmedikleri için kınıyor, konuya ilişkin hatanın düzeltilmesi ve daha dikkatli olunmasını temenni ediyorum.

Saygılarımla.

Orijinal resim: