Posts by dalaroğlu#TR

Merhaba dalaroğlu

Kralın etki alanı ortadan kalkar,derebeylerinin tahıl katkıları son bulur.Hazinen saklanır.Ama eğer bir başkasının etki alanındaki köyünüzde hazineyi devre dışı bırakırsanız vergi olarak karşı tarafa gider.Böyle bir durum yoksa anında size gelir.

ok anladım.tekrar gizliliği kaldırabiliyoruz sanırım.şunu anlamadım sadece.başkasının etki alanı derken nedir?

hazinenin bir hazine binasından diğerine taşınması nasıl olabilmektedir?hazine binasını etkisizleştirmeye basınca şöyle bir uyarı çıkıyor:

Uyarı: Eğer Hazine Binası'nı dönüştürürseniz bu köy tarafından oluşturulmuş nüfuzu kaybedeceksiniz. Eğer boş alan varsa Hazineler diğer köylere taşınabilirler.

Sence mantıklımı bu daha oyunun başı zaten amaç savaş elbette krallıkalr arası birlikler arası savaş zamanı geldiğinde olacak ozmanakadar gelişmek iiçin yağma yapılabilmesi için bu köylere ihtiyaç vardı krallıklar arası savaş şuan olsa oyunun amacı olan wowun ne mantığı var ozman direkt oyunun başında diğer birlikler ile savaşa gir onları düşür oyun bitsin

evet mantıklı.

ben de gözcülemeye çalıştım ama malesef sonuç yok.nüfusuda oyuna başladığımdan beri 199.hiç değişmedi.asker kaybına şuan tahammülüm olmadığı için saldırmadım.

krallıktan çekilip vali olunduğunda tekrar 7 gün koruma süresinin olması baya bi saçma.şöyle ki diyelim yıkım saldırılaına geçti rakip.hoppp hemen krallıktan in aşşağı 7 gün koruma al.ohhh ne ala.yanlış bir uygulama.tamam oyun başında yeni kayıtta olabiir ama ilerleyen dönemlerde sıkıntı olacağı kesin.belkide ben yanlış düşünüyorum.

zafer puanı nedir?

zafer puanı nasıl kazanılır?

zafer puanı çok olan birliğin nasıl bir avantajı olur?

bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim..

Ben karşılaştırmamı yaparken Travian'a açık arttırma gelmediği günleri düşünmüştüm. Bu bağlamda, o günkü satışlar (+%25 üretim satışları) gayet doğaldı ve oyunu yapanların da hakkıydı. Ancak bugün olanlar, sömürüden ve açgözlülükten başka bir şey değil. "Valinin altına ihtiyacı olmaz, daha az altınla oynar" tezini ise anlamsız buldum. Sıradan, pasif bir vali olmak istiyorsa hayhay! Ama kim iyi bir yerlere gelmek istiyorsa bir gerçek ki bu oyuna iyi para dökmeli.

Saygılarımla.

sonuna kadar haklısın.eski sürümler yani kahramana item alınamadığı sürümler daha güzeldi oyun.en azından oyunu hakikatten oynayan kişiler oyunda başarılı oluyordu.ayrıca altın fiyatlarını daha düşük olması gerek eğer böyle altınla oynayan kişilerin artmasını istiyorlarsa.mesela 250 altını 25 liraya değilde 10 liraya alabilmemiz gerek.

elçilik binasına seviye atlatan varsa ne değişiyor bize anlatabilir mi acaba?2-3-4.seviyelerde ne gibi bir değişiklik bizi bekliyor?merak etmemin nedeni birlik en fazla 3 kraldan oluşuyor.yani elçiliğin gelişmesi birliğe bir faydası yok.vaha da köyün gördüğü vahaları alabiliyoruz eski sürümle aynı mantık.

peki elçilik seviyesi artınca ne olacak?daha fazla kral aynı birliğe girebilecek mi?yada daha fazla vahayı mı krallığın sınırına katacağız?nedir elçiliğin yükseltilmesi?

edit:elçilik aynı zamanda kahraman kışlası imiş.yani soruya cevap buldum..

tamam orasını anladım zaten kral valilerini koruyacak da, tek başınamı koruyacak:)krallığı güçlü yapan kral değil içinde bulunan valilerdir benim bu oyundan anladığım.şöyle söyleyeyim yada 1 kral ve 5 valisi varsa o 5 valide oyunu adam gibi oynayan kişilerse kralın altınla oynamasına gerek yok.asıl valiler altınla oynamalı ki krallığı ayakta tutsunlar.bence teziniz yanlış dostum.mesela ben altınsız oynuyorum krallığım var.4.gün bugün oyun süremde.içerde 2 tane vali var oyun falan oynamıyorlar.1 tane derebeyim var oyunu oynayan o kadar.kendi kendimize oynuyoruz.eğer içerdeki valiler oyunu oynasa benim altın almama hiç gerek yok.valiler krallığı koruyacak adamlar aslında.ne kadar güçlü ve çok vali varsa o kadar güçlü krallık oluşur.3 güçl kral bir birlik kurarsa da oyunu forse ederler.

vali de kral da altınsız oyunu götürebilir ama asıl olan herkesin altınla oynaması.travian eski sürümleri hariç bedava oynanması zor bir oyun.başkasının maşası olursun bir yerden sonra.

Yazını dikkatle okudum.Öncelikle şunu belirtmeliyim ki günümüz oyunlarının bir çoğu ticaret üzerine kurulmuştur.Kimse para kazanmayacağı oyunu piyasaya sürmez.Fakat daha önce travian legends oynadıysan altınsız oyun oynamanın zorluğunu bilirsin.Yeni bir oyun olarak karşımıza çıkan travian kingdoms ise altınla oynamayan oyunculara ilaç gibi geldi.Altınla oynamıyorsan vali olarak iyi bir şekilde ilerleyebilirsin yani bir oyunun sadece negatif yanlarını belirtip acımasızca eleştirmek yanlıştır,pozitif yanlarını da düşünmek gerek.Altınsız oynayanları ve askersiz küçük oyuncuları düşünen bir oyun olarak karşımıza çıkan travian kingdomsu her yönüyle değerlendirmek gerekir düşüncesindeyim.

vali olunca neden altına ihtiyaç duyulmuyor.yada kral olunca neden altına ihtiyaç duyuluyor.benim merak ettiğim konu bu?

toplanan hazineler çevreni genişletmene yarıyor ve hanedana yeni üye almana yarıyor.her hazine tahıl üretimine katkı veriyor.ayrıca 1000 oluca hanedanlıkta bir slot daha açılıyor.2. sırada derebeylik var.3. sırayı bilmiyorum:)daha açılmadı.