Posts by brako_TR

peki diyelim ki ateşkes zamanında saldırı çıktık ama saldırı ateşkes bitiminden sonra varıyor yine de yeni yılı mı tebrik edecek yoksa saldırı gerçekleşecek mi? bilgisi olan var mı?

Hazine binalarının altınla tamamlanmayacağını bilmeme rağmen ben de ara ara o hataya düşüyorum. Bu sebepten sistemin uyarması lazım aslında. Şu şekilde bir uyarı mesajı olsa iyi olur: "Yapılarınızdan birisinde hazine binası var, bu binayı altın ile tamamlayamazsınız. Yine de diğer inşa emirleri için devam etmek ister misiniz?".

hemen tamamla yazısı üzerine mouse ile geldiğinizde altın ile tamamlanabilecek/tamamlanamayacak binaları gösteriyor yeni fikre gerek olmayabilir belirteyim istedim. :)

Merhabalar,
    Legendsta Demircide(dökümhaneler) geliştirmeler tamamlandıktan sonra bina yıkılabiliyordu ve askerlerin geliştirmeleri sıfırlanmıyordu.
    Kingdom da aynı şekilde mi çalışıyor bilen var mı?

alman serverında gördüm, ios için mobil kingdom versiyon çıkmış. hatta alman apple store da gördüm, telefonun region ı almanya yapamadığım için indiremedim.

Benim gördüğüm kadarıyla daha bununla ilgili hiçbir serverda (yabancılarınki de dahil) duyurusunu yapmadılar. Duyurusunu yapana kadar senin gibi biz de bilemeyeceğiz ne zaman çıkacak

Merhabalar,
    Haydut Sığınağı 1 e saldırdıktan sonra kayboldu ve kaybolduğu noktayı tekrar tıkladığımda asker ve hammadde bilgilerini görebiliyorum, asker gönderi tıkladığımda ise köy bulunamadı yazıyor. köyün bulunamaması normal ama olmayan sığınaktaki bilgiler nedir?

Merhabalar,
    Pazarda oluşturduğum satışları ne kendim görebiliyorum ne de birliğimdeki arkadaşlar. Satış emirlerinin görünmesi için bir süre mi geçmesi gerekiyor. Legends ta anlık ekranda görünürdü, kingdoms ın farkı mı var bu konuda, yoksa bir bug mı?

travian kingdoms da 5 ayrı askeri hareket türü var; destek, saldırı, yağma, keşif ve kuşatma. normal diye bir saldırı türü yok community manager cım. sorumda zaten saldırı olarak bahsetmiştim.

anladığım kadarı ile vali veya derebeyine yapılan saldırılarda eğer saldırı yapılan köyde hazine varsa, saldıran derebeyi/kral saldırılan köydeki hazinenin tamamını ele geçirebiliyor. krala yapılan saldırılarda ise att_ugur un da bahsettiği gibi saldırılan köydeki hazinen %33 ü ele geçirilebiliyor. valilerde hazine olmasını biraz daha araştırayım.

dün kralın birisine saldırdım, saldırdığım köydeki hazinenin tamamını ele geçirmişim. şu an kral değil vali görünüyor :S
    vali olduğu için mi hazinesini ele geçirdim ? yoksa 3 günden uzun süredir on line olmadığı ve ben saldırdığım için mi vali oldu?

travian kingdoms da 5 ayrı askeri hareket türü var; destek, saldırı, yağma, keşif ve kuşatma. normal diye bir saldırı türü yok community manager cım. sorumda zaten saldırı olarak bahsetmiştim.

anladığım kadarı ile vali veya derebeyine yapılan saldırılarda eğer saldırı yapılan köyde hazine varsa, saldıran derebeyi/kral saldırılan köydeki hazinenin tamamını ele geçirebiliyor. krala yapılan saldırılarda ise att_ugur un da bahsettiği gibi saldırılan köydeki hazinen %33 ü ele geçirilebiliyor. valilerde hazine olmasını biraz daha araştırayım.

saldırı yolu ile hazine ele geçirme kriteri nedir. bazı köylere saldırdığımda hazinenin tamamını ele geçirebiliyorken, bazısında daha azını ele geçirebiliyorum. saldırdığım asker sayısı ile mi ilgili acaba bilen var mı?

Merhabalar,
    Yağmadan Hazine kapasitesi üzerinde hazine alınması ve bir sebeple hazinenin geliştirilmemiş olması durumunda kapasitenin üzerindeki hazineye ne oluyor? aktif diğer köydeki hazineye mi aktarılıyor, kapasite artırıldığında ortaya mı çıkıyor, boşa mı gidiyor?
    saygılar

Merhaba Moderatör,
    Belirttiğin linki tıkladım ve hızlıca taradım bilgilerin büyük çoğunluğu mevcut ancak istediğim özel bilgiye halen ulaşamadım. Bir askerin yetiştirme süresinin kışlanın seviyesine göre ne kadar olduğunu gösteren bir tablo göremedim. Bu bilgiye nereden ulaşabilirim?

Merhabalar,
    Travian ın diğer forumlarında binaların, askerlerin vb ne işe yaradıkları, inşa ve geliştirme süreleri gibi bilgileri içeren ayrı bilgilendirme sayfaları oluyordu.
    Yeniliklerle birlikte Travian Kingdoms forumuna da bu bilgiler eklenebilir mi?
    Saygılar,