Posts by Shogun

3x serveri açılması durumunda 1-2-3. serverlerden büyük talep olacağını düşünüyorum kimle konuştuysam 3x server istiyor. COMx3'te türkçe olacak oynayabiliyoruz ama karşındakiyle rahat anlaşamadıktan sonra pek bir güzelliği kalmıyor açıkçası.Normal travianda düzenlenen bir anket gibi birşey düzenlenebilir oyuna girerken bizi oraya yönlendirir tüm oyuncuların görüşleri alınabilir 3x serverin boş kalacağını hiç sanmıyorum.

Arkadaşlar natar köylerini resleyip köyüm olarak alsam bana ne gibi artıları olabilir?

Natar köyleri 15 tarlalı köylerden oluşuyor ve bütün seviyeleri 10 alırsanız size önemli ölçüde tahıl katkısı sağlayacaktır.

Bu konu hakkında benimde bir sorum olacak. 2 köyüm yan yana ve aynı vahayı görüyorlar birine %25lik diğerine %20lık olarak alabiliyor muyum ?

Benim de bir sorum olacak, ikinci köyü kurmak yerine ilk köyü şehre dönüştürürsek daha sonra 2. köyü kurabilmek için köşk/saray seviyesinin 10 olması yeterli olacak mı yoksa ilk slotu 1. köyü şehre dönüştürmek için kullandığımız için köşk 20/saray 15 yapmamız mı gerekecek?

Bende ilk köyü şehir yaptım sonra 2. köyü aldın diye hatırlıyorum köşk 10'da aldım ama kesin emin değilim :)

Akıncının dediği doğru nüfus 1000'in altına düşerse tekrar köy oluyor. Bunun sebebi şehir için köyünün 500 puanın olması durumunda 500 puanda şehir ayrıcalığı tanıdığın için geliyor. (500+500) ama senin köyünün nüfusu 1000'in altına düşerse köydeki puanlarından gidecektir buda şehir kurmak için gerekli puanı sağlayamacak. Şehir olan bir köyü yıkıma gittim şehir binden fazlaydı. Yıkım sonunda 495 nüfusu kaldı. 100 mançoyla 500 nüfus düşüremezsin :D

Güzel bir soru bende arkadaşlarımı başlatmayı düşünüyordum uzağa düşerler diye hiç söylemedim. Davet ile benim valim olarak başlayabiliyorsa çok güzel olurdu. Eğer öyle bir şey varsa çok iyi olur