Posts by Komli Dede#TR

Merhabalar,

Oyun geliştirme açısından tespitlerimi belirteceğim.

Öncelikle server süresi kısa.
    4 ay gibi bir sürede wowlar açılıyor.

Oyuncuların köy kurup düzenli ordu basacak hale gelmesi 2-3 ay zaman alıyor ve oyuncular bu sürede wow için orta düzeyde 1 ordu basabilme fırsatı yakalıyor sadece, wowa çakılıp valizini toplayıp gidiyor.
    Oysa, wow sürecine geçilmeden önce birlikler arası savaşlar olmalı.
    Merkezler sıfırlanmalı, yeniden yapılmalı, karşı saldırılar olmalı.

Wow erken açıldığı için kimse bu tür savaşlara girmiyor.
    Wow açıldığında ise, ortalama 40-50 k lık ordular basıldığı için wowda 1 kez yıkım yapılabiliyor ve 1 ay gibi bir sürede de oyun bitiyor.
    Oysa, wow 7-8 ay sonra açılsa, oyuncular birbirlerini yıkacak, 80-90 k lık bir çok ordu basılacak, wowlar en az 3-4 kez yıkılacak.

Oyun daha çok heyecan kazanacak, Merkezi yıkılan insanlar hırs yaparak oyuna asılacak.
    Oyuncular uzun sürede daha çok muhabbet edecek, sanal ortamdan reel ortama taşınan dostluklar oluşacak, sonraki serverlarda katılım artacak.

Ayrıca multi hesap konuları ve temsilcilik konusunda önerim olacak;

Bazı oyuncular iş ya da başka sebeplerden oyunlara uzun süre bakamıyor.
    Temsilcilik verdiği kişiler saldırılara katılamıyor.

Temsilcilik hesaplarında saldırı, açık artırma, bina yıkma gibi yetkiler açılmalı ki, temsilci hesaplara uzun sürede bakılabilsin.
    Bu ayrıcalıklı bir durum değil, herkese aynı avantajı sağlayacak bir durum.

Değerlendireceğinizi umuyor, saygılar sunuyorum.

Özgür

Selamlar,
    Özgür, 44 İstanbul

2008 yılında tanıştım.
    Bilgisayarla sabahlıyor, Birlik olarak reelde buluşmalar organize ediyorduk.
    Sanal oyundan reele gerçek arkadaşlar bıraktı bu oyun bizlere.

İş yoğunluğu sebebiyle uzun süre ara verdikten sonra, eski versiyona kayıt olmaya çalışırken (pek de nasıl olduğunu anlamadan) Kingdoms versiyonuyla geri dönmüş buldum kendimi.