Posts by By LizarD

Özel başarımların nasıl kazanıldığı ile ilgili bir bilgi varmı acaba ? yada tüm başarımları kazandığını düşünen arkdaşlar nasıl kazanıldığını yazabilirmi yada bununla ilgili bi konu varmı

Güzel fikir temaya da uygun. Ama daha birlik/krallık madalyası eklenmemişken bunlar fanteziden öteye gidemiyor.

Katılıyorum daha 2 yılı geçmesine rağmen birlik madalyası gelmeme saçmalığı varken kendilerini bu kadar aşacaklarını düşünmüyorum

Ayrıca @Odin bey beğeniler önemli ise şu birlik madalyası sistemi için bi beğeni fışkırtalım ?? ne dersin oluru varsa :) zor bişey değil ;)

Merhaba,
    TR3 oyun dünyasında gece barışı bulunmuyor.

Bundan sonraki sv lerdede gece barışı bulunmasın iyice cocuk oyunununa döndü oyunu oynayan kesimin çoğunluğu zaten akşamları ve geceleri müsait oluyor ki bu yüzden geceleri daha güzel oyunlar dönüyor gündüz iş güç bırakılıp operasyonmu yapılır biraz düşünceli olun ya kökten kaldırın yada şöyle bi öneri nasıl speed ayrı bi sv olarak çıkıyorsa gece korumasıda öyle çıksın yani normal sv ler devam ederken gidipte araya gece korumalı sv girmesin ayrıca
    korumalı sv1 normal sv 1 şeklinde açılsın ayrıca tr speed serverleri çoğatılsın isterim ve bir speed server bittiğinde diğeri için çok uzun vakit beklenmesin yenisi açılsın

Zaten herşeyin pahalı olduğu kingdom serverinde bu altın fiyatları da gerçekleşirse sanmıyorumki altın alan olsun.Ayrıca travian ekibi altın fiyatlarında normalde indirime gitmiş durumda link tede göreceğiniz gibi euro üzerinde indirim yapılmış fakat çok uzun süredir altın tr altın fiyatları kur üzerinden değilde tr üzerinden satışı yapılıyordu bu yüzden yeni düzenlemeyle tr altın fiyatları kurla hesaplandığı için bu fiyatlar ortaya çıkmış durumda...
    Yani kısacası diyebilirizki bu fiyatlandırmalar tr oyuncuları için zam avrupa oyuncuları için ise %20 lik bir indirim demek

LEGENDS FORUMDAKİ KONUYA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Fotoğraftaki yorumda görüldüğü üzere bu değişikliğin yine kazananı ref link satıcıları olacaktır eğer kingdoms sürümlerindede bu ref link olayını yapmayı başarırlarsa bu fiyatlandırmanın üzerine diyebilirmki bu işe yönelim başlayacaktır...

Şuan için sadece legends sv için açıklama geldi yakında burayada gelceğini düşünüyorum... Haberi yapan @Odin ne diyorsun gelicekmi burayada :) (Konudaki dislike larda şelale olmuş :) )

1. soruda 4000 demişsiniz zaten 10000 olmadımı tam soruma yanıt değil ama

4. soru ile 2. soruda çelişmişsiniz yada ben yanlış anladım yada sizde tam olarak bilmiyorsunuz

2. soruda diğer kralda eskiden aldığı vergileri alabilecek demişisiniz
    4. soruda kimin etkisi büyükse o olacak demişsiniz yani tek krala verilecek yada şöyle mi anlatmanız doğru olabilirdi ;

büyük kral eğer bölgler bağlıysa diğer kralında derebeylerinn vergilerini alıcak yani 4 derbeyinin vergisini büyük kral alıcak yardımcı kral ise sadece bölgesini alıcak derbeylerinden vergi alamıyacak bumudur ??

:)
    bence tüm ayrıntılarıyla anlatılması gerekirdi muhtemelen sizede tam ayrıntılar paylaşılmadı cok değişmeye başladı oyun ilk sistem güzel ve düzgündü buda bi dip not olsun ;)

operasyon hazırlamanın ne ayrıcalığı kaldı ? bu oyunda ozman operasyon hazırlama mantığı kalmaz şu saatte herkes girsin dedikten sonra adam istediği bi vakitte açıp saniye saniye o saate saldırısını atabilir yani saat bekleme vs derdi olmaz fakat ozman bu oyun herkes için aynı olur ama eşit olmaz ;) eşitlik ben bi saldırı için gece belli bi saatte kalkıp atmam gerekiyorsa diğeri bunu yapamıyorsa bu benim lehime olan bi durum ama bu dediğin olursa hiç bi ayrıcalık kalmıyacak adam istediği saatte elini kolunu sallaya sallaya saldırısını atabilecek malesef olmamalı büyük kolaylık olur olsa ama bu strateji oyunu...

Ayrıca zaten gelmez bu tip strateji oyunlarının amacı budur
    Yine ayrıca destek durumlarındada tam saniyesine desteği yapıştır ara yapma derdi kalmaz çünkü aynı saniyeye sınırsız sayıda saldırı sokabilrisin o sistemle ve destek atılacak köyün tahıl derdi olmaz saldırı gelmeden 2 saniye önce tüm defler köye girsin 2 saniye sonra köyden çıksın yani bu strateji oyunu olmaktan çıkar biraz :)

krallık birleşimi ile ilgili ayrıntılı olarak açıklanmayan bazı sorularım bunlar özeldende yazdım fakat buradanda cevaplanabilirse diğer arkdaşlarda yararlanır

1. Kralklar birleşince hazine sayıları birleşecek ve hazine açma sınırı o hazineye göremi yenilenecek ve her kral için ayrı yermi yoksa birleşmiş krallıkta 1 yermi olacak
    2. Düşük olan kral eskiden aldığı derebeylerindeki vergileri yine almaya devam edicekmi yoksa büyük kralmı alacak
    3. Büyük kral birleştiği diğer kraldan vergi alabilecekmi ?
    4. Birleşmiş 2 kral bölgelerin tamamı birbirine bağlı ise bu bölgelerdeki derebylerinden vergileri 2 side alabilecekmi yoksa eskisi gibi herkes kendi derebeyinin vergisinimi alabilecek yada 2. sorumdaki gibi tüm vergileri küçük kralda olmak üzere büyük kralmı alacak (2. soruya benziyor ama :)olsun )
    5. küçük kral haritada derebeyi gibi gösterilmiş bence yanlış bişey bunun yerine büyük kralın gösterilişi daha şaşalı olabilirdi madem derbeyi gibi görünüyor hazine bozdurabilecekmi :)
    6. bunlar bir çelişkimidir :)

cevaplarsanız çok memnun olurum
    Ayrıca dip not == Akıncı arkdaşımıza katılıyorum 3 kral veya krallık birleşiminden oluşan yani eski sistem li oyun dünyası istiyoruz çoğu kişide istiyordur. Keza madalya konusuda aynı şekilde
    Şöyle bir öneri sunuyorum bu önerim travian legends işleyişinde olan bir şey yeni bir güncelleme geliyorsa oyun sistemini değiştirecek yeni dünyalarda oynanmaya başlanıyor ama eski sistem ise bir kaç server devam ediyor yani eski sistemde oynamak isteyen oyuncular burada bir kaç sezon daha devam edebiliyor direkt tüm sv lerden kaldırılmıyor bu düşünülebilir. Yararları çok olacaktır en başta oyunculara yararı eskisinde devam ederken yeni özellikleri yeni sv lerde deneyip daha fazla bilgi sahibi olabiliyor ama şuanki sistemde direkt yenilendiği için oyuna tam bir hakimiyet olmadan başlanıyor...

vahalardan yakalanan haayvanlar akrep -arı-kartal-mıdıllı vs ayrrıcca bunlar ssaavunmma harııcı göözcülükte yaapabılleen haayavanalaar olmaalı
    ornek karrtal yaakaalıyoorrssun geleln dduşmaanı gogruyorsunn casuu ozzellıgı

bu dediğin pek mantıklı değil zaten casus askerleri var diyeceksin ki o zaman savunmada yapmasınlar savunma askerleri de var :) casus , savunma kadar çok basılan bi asker değil

Yani eklenmesini istediğiniz halklara dair öneriniz var mı? Yani hangi kökenden olmasını tercih edersiniz?

merhaba iyi oyunlar odin bey yeni ırklar hali hazırda legends sürümde deneniyor 2 serverde oynanıyor olması lazım yanlış bilmiyorsam tr serverlerinde HUNLAR ve MISIRLILAR olmak üzere..
    Bunlar yeni veya özel bir serverde 3x serverind elabilir kingdomstada denenebilir.
    Haricinde yıllardır kingdoms sürümü yokken bile sürekli forumlarda türk oyuncularının ısrarla yeni halk olarak OSMANLILAR--SELÇUKLULAR vs halklar istediklerini ve bunun için bir çok oyuncunun askeri olsun binalar olsun çalışmalarını sunmuş ama bir ilerleme kaydedilememiştir. Bunların yerine hunlar biraz daha bu türk oyuncularının istediği halklara yakın olarak çıktı fakat bi osmanlı yada selcuklu halkı görmek düşünüyorumki türk oyuncuları mutlu edecektir

ne farkı varki ? altınla gümüşün bitirmesinin ve altın satışı artmaz kim altından gümüşe çevirirde gümüş le bitirir zaten %50 lik bi kayıp veriyorsun cevirmelerde
    kolaylık açısından da fazla kolaylık geleceğini düşünmüyorum :)

Merhaba oyunda bir çok kişinin problem yaşadığı hatalardan ve getirilebilecek yeniliklerden bahsetmek istiyorum @Odin ilgilenirsen de ayrıca mutlu olurum.

Öncelikle hatalar ;

1. Vaha ekranında vahaların görünmemesi bu hatayı muhtemelen herkes alıyordur köy değiştirildiğinde vahalar görünmüyor vaha değiştirilemiyor sayfayı yenilememiz gerekiyor bu düzeltilebilir.
    2. Lobiye girildiğinde sv listesi karışık geliyor oynanmayan serverler gösteriliyor sonradan düzeliyor (3-5 sn) bu düzeltilebilir ve bence sadece oynanılan sv ler gösterilmeli yeni svleri görebilmek için ayrı bir sekme eklenebilir.
    3. Gördükce eklemeye devam edecem...

Çok daha kolaylık sağlayacak yenilikler ;

1. Yağma listesi için tümü seçeneği eklenebilir örneğin 10 yağma listem var tek tek seçmek yerine tümünü 1 kerede seçip atabiliriz.
    2. Yağma listesini düzenlemek istediğimizde kopyalama seçeneğini daha iyi kullanabiliriz bunun için ise kopyalayacağımız köyleri tek tek seçip hepsini aynı anda kopyalayabilmeli ve silebilmeliyiz.
    3. Aynı zamanda listeye direkt taşı seçeneğide eklenebilir.
    4. 500 nüfusta sınırların sonuna gelinmeli sırf sınırı büyütmek için köyü şehire büyütme zorunluluğu olmamalı. Son olarak kasıt şuanki 250 nüfusta olunan sınırlar 500 olduğunda şuanki 500 değilde 1000 nüfustaki sınırlarakadar büyültülmeli.
    5. Gold üyelikte tarla arama seçeneği eklenebilir.(legendste olduğu gibi)
    6. Son olarakta yeni gelen değişiklik ile krallıkların birleşilip tek bi çatı altında toplanılması zorlaştırılmış bence eski haline geri dönmeli hazine açma sınırı 1-2-4-8-16-32-64 diye gitmeli (eskisi gibi).
    7. Eklemeye devam edecem...

@Odin

hiç geri dönüş olmamış ben dönüş yapıyım :P

Neden her oyuncu için ayrı ayrı similatöre giriş yapalımki ? net bilgi için tabiki yapılması gerekir her gelen defin zırhı ve kahramanının desteği önemli tabi ama her oyuncudan gelen def similatöre girilmesi biraz yorucu olur bunun yerine ortalama bir bilgi yeterli oluyor bizim için ama güncellemedeki kahraman desteği ayrıntısı güzel olmuş