Posts by Madanach

  Bildiğiniz gibi Travian bize oyunun başında köy kurmada yardımcı olabilmek adına köşk ile ilgili bazı görevler veriyor. Bu görevleri sırasıyla tamamladığımızda köşk binamızı 5. seviyeden 10. seviyeye çıkarabiliyoruz ve göçmen oluşturmak için yine görevler sayesinde ödül olarak yüklü miktarda ham madde yardımı alabiliyoruz. Ancak bu saydığım özellikler sadece köşk inşa ederseniz geçerli yani demek istediğim ilk köyünüzü merkez köy yapmak isteyip saray inşa ederseniz yukarıda saydığım yardımları alamıyorsunuz, bu yardımları alamayınca da oyunun başında olduğumuzdan dolayı çok geri kalıyoruz. İlk köşk görevinde saray inşa etsek bile köşk inşa etmiş gibi bu ödülü sorunsuz bir şekilde alabiliyoruz ancak 5. seviye görevinde bu böyle değil.
  Örnek resim olarak : http://hizliresim.com/QZa8qk


  Benim önerim bu görevlerin sadece köşk için değil aynı zamanda saray içinde geçerli olması.

  Yeni açılan Tr4 serverinde moloz temizleme yerine bina yükseltme yazıyor ve moloz olan binayı 1. seviyeye yükseltirken gereken malzemeler olmadığı sürece molozu temizlemiyor. Örnek vericek olursak değirmen kurulumu için bizden 1200 tahıl istiyor ancak depoda yeterli yer olmadığı için molozu temizleyemiyoruz.


  http://i.hizliresim.com/zr4YN4.png

  aynı problem bende de var. derebeyi olduk başka krallığa ama hala eski krala çalıntı mal sattırıyor. bilen var mı niye?


  Eğer derebeyi olduysanız yeni kralınıza çalıntı malları satmak için gizli hazıne inşa edip onu aktif etmeniz gerekmekte. Ardından çalıntı malları yeni kralınıza satmaya başlarsınız.