Posts by Kreutznaer

Oyun başında sesleri ve efektleri kapatmıştım, bugün ayarları kontol ederken ses olayını görüp müzik ve efektleri açtım çok güzel ve uyumlu tebrik & teşekkür edesim geldi :)

Arkadaşım roma ve ben galyayım, bana kahraman maceralarında yüksek hammaddeler geliyor her defasında arkadaşımında envanteri zırh silahlarla dolu bu ayarsızlık giderilmeli.

Dikkatinizi çekerim ben Türk eklensin diye bir şey demedim, sanırım yazıyı okumadınız. Minimum 6 ırk olsun çok daha fazla seçenek çok daha fazla strateji olucaktır dedim. Travian türkleri eklemek istemeyebilir, o zaman değişik şeyleri eklesin atıyorum persler gibi

Merhabalar;

Öncelikle Kingdoms geliştirmesinden dolayı tebrik ediyorum, benim kişisel olarak en çok hoşuma giden özellik duvarların ve evlerin gelişmedeki değişimleri mesela...

Konumuza gelelim;

3 ırk meselesi hakkında bir kaç fikir vermek istiyorum. Cermen, Galya ve Roma'ya tarihsel olarak baktığımızda üçünün de bir bölgede olduğunu görürüz.
    Türkler, Slavlar, Afrika vesaire gibi o dönemin diğer güçlü köklü ırkları da vardır, bunların kendine özgü stilleri ile eklenmesi hele ki Türkiye Serverinde Türk ırkının uygun bir şekilde o dönemin Göktürk ve ya Osmanlı stili ile eklenmesi oyuna da büyük bir kitle kazandıracaktır ayrıca çok daha fazla strateji sunacaktır diye düşünüyorum. Tabi ki bu bir kısa fikir, yöneticiler bunu değerlendirip yapımcıya ilettiklerinde eğer bu gelişmelerin yapılması taktirde kitle farkının olacağını görebilirlerse bunu uygulamakta gecikmeyeceklerdir.

Genel anlamda browser tabanlı veya client oyunlarında uzun sürelerde ciddi değişiklikler söz konusu olabiliyor, ben bu durumu ellerinde bulunan çalışma ekiplerine ödedikleri paranın gereksizliği olarak değerlendiriyorum. Demek ki az çalışıyorlar, fikir üretmiyorlar, geliştirme yapmıyorlar. Travian söz konusu olduğu zaman konu çok başka oluyor; kalitesi kat-i olarak değişmeyen yüksek bir statüye sahip, şahsi olarak ben olsaydım şöyle düşünür ve uygulardım.

Klasik Travian ve Kingdoms kitlelerini değerlendirmek,
    Hangisinin kitlesi diğerini en az %20 oranında geçiyorsa;
    Onunla yeni bir server ve adreste örneğin; world.travian.com adı altında;

Şu bilgilerleri;

6. yüzyıla kadar dünyada 7 ırk (yedi düvel) olduğu sanılıyordu. Çin, İran-Fars, Hint, Moğol, Slav, Türk ve Yunan-Roma. 13. yüzyılda ise Yunus Emre'nin de bir şiirinde belirttiği gibi 72 millet olduğuna inanılıyordu. 18. yüzyılda yapılan bir sınıflamaya göre ırklar: Ari Beyaz Irk-Anglo Sakson (İngiliz), Arap, Cermen (Alman), Fars, Hind, Kızılderili, Latin, Sarı Irk (Çin), Siyah ırk (zenci), Slav ve Turan olarak sınıflandırılmıştır.
    2000 yılı itibariyle 202 ülke Birleşmiş Milletler üyesi. Bu devletlerden 57'si İslam ülkesi, 22'si Arap devleti, 7 tane de bağımsız Türk Devleti var.
    İnsanlar günlük hayatlarında 100 resmi dil ile 1000-6000 arasında lehçe, diyalektik, ağız ve şiveyle konuşmaktadır. Dünyada en çok konuşulan diller sırasıyla, İngilizce, Çince, Hintçe ve İspanyolca'dır.
    İnanç açısından; 6,5 milyarlık dünya nüfusunun; 2 milyarı Hıristiyan, 3 milyarı Budist, l milyarı İslam, 500 milyonu ise Putperest, Yahudi ve diğer inançlara sahiptir.

Değerlendirerek, proje haline getirir ve çok ileri, gelişmiş ve yine aynı kullanım kolaylığını kapsayan bir çok ırklı veya ırk sayısının en az 6 olduğu master travian oluştururdum.

Yeni fikirler bölümünde benim nacizane fikrim budur, travian ekibine, oyuncularına ve okuyup değerlendirenlere şimdiden teşekkür ederim.