Posts by FIRTINA

İstatistiklere bakıyorum. Savunan oyuncuların en iyileri çoğunlukla galya. Saldıran oyuncuların en iyileri çoğunlukla cermen. Galyalılar ve cermenler romalılara göre daha çok askeri güce ulaşıp daha çok düşman askerinin üstesinden geliyor. Oyunu oynayanların çoğu galya. Artık roma için bir şeyler yapılmalı. Roma askerlerinin üretim bedeli diğer ırklara göre zaten masraflı ve üretim süresi en uzunu. En azından roma ırkı için büyük kışla ve büyük ahır maaliyeti 3x'den 2x'e düşsün. Asker maaliyeti zaten en zor olan ırk. 3x olunca zorun küpü oluyor. Roma sur açısından da koçbaşı karşısında en zayıf ırk. Tüccar açısından da en az mal taşıyan ırk. Tek avantaj olarak çift işlem görüyorum başka hiçbir şey görmüyorum. Bu konu hakkında yenilik görmek istiyorum.

Merhaba,

bir fikrim var sizlere sunmak istiyorum ama önce bunun bir düşünce olduğunu unutmadan yorum yazmanızı istiyorum.

Eğer kahraman bir oyuncuya saldırdığında ölürse rastgele olarak kahramandan bir eşya savunan oyuncunun kahramanının heybesine girsin (At hariç).

Miğfer,Gövde,Sol el, Sağ el,Ayakkabı. Rastgele sistem birisini seçsin. Eğer o eşyadan varsa düşsün yoksa düşmesin. Örnek veriyorum. Sistem sağ el'i rastgele seçti. Ölen kahramanda o tür eşya varsa düşsün yoksa hiç düşmesin.

Herhalde kazanan savunan için de bir savaş ganimeti olmalı :!:

Neden sadece dünya harika köylerinde büyük depo ve büyük ambar kurabiliyoruz:?:

En azından merkez köylerimizde de bu binaları kurabilsek:/

Belki merkezde tarlaları 20'ye kadar geliştireceğiz. Bunun için gerekli hammaddeler : 1.278.420 1.534.105 1.448.880 0 . Bu geliştirme için 16 tane depo kurmamız mı gerekiyor? (Ayrıca Premium da olması lazım.)

:!:Büyük Ambar'a belki sıcak bakmazlar. Sonuçta 15 yada 9 tarlada tahılı sürekli npc yapıyoruz. Büyük ambar npc sayısını azaltacaktır. En azından merkez köylerimizde Büyük Depo kurulabilsin. NPC sayısına negatif oranda etkisi olmaz.

Haydut sığınaklarındaki askeri kesince, sığınakta madde kalabiliyor bazen. Bu maddeyide alabilmesi için minimum asker miktarı gönderirim hep. Eğer sığınakta kalan mevcut hammaddelerin toplamı gözükürse, göndereceğim asker tipinin taşıma kapasitesine bölerek çok çabuk bir şekilde minimum askerle bu işi halledebilirim. Geri kalan askerleri de başka ihtiyaçlarıma daha çabuk yönlendiririm.