Posts by Eck

16 Ocak'ta Açılacak olan TR2 serverında beraber oynamak isteyenler özelden mesaj atabilirler

Görevler kısmı Türkçe görünmüyor maalesef ingilizce yaparak bakabilirsin zaten az biraz görevlere aşina isen ingilizceye çok ihtiyaç duymuyorsun

T4 e nazaran grafikler açısından oldukça başarılı ve dinamik bir şekilde geliştirilmiş. 2000 li yıllardan bu yana alıştığımız Travianın basiclerinden çok sapmamış fakat eksiklikler faslasıyla giderilmeye çalışılmış. Oyuna yeni başlayanlar için epey kolaylık sağlanmış. Bunlar sevme nedenlerimdi fakat bir kaç tane de hoşuma gitmeyen özellikleri mevcut. Bunlar ise;
    -Oyuncular daha fazla altın harcamaya mecbur bırakılmış
    -Belki beta olduğundan belki değil yeterli sayıda yerel serverlara oyuncu çekilememiş
    -Cermen ırkı fazla geri plana atılmış. Belki diğer halklara nazaran ön plandaydı ama bu kadar da geri plana atılması oyunu tamamen 2 ırktan ibaret kılmış.

Bu durum eski travian sürümünde epey suistimal edildiği için değiştirilmiş durumda ve ben şahsen oldukça memnunum bu değişimden.
    Bizzat kendim şahit oldum bu olaya, 4-5 multi köy açılır maceralarla gümüş biriktirilir ardından ana hesaptan saçma bir eşya satışa çıkarılır ve multi köylerden 100 gümüş edecek bir eşyaya 10.000 gümüş verilir bir diğer multiden bu miktar 9.999 a dayandırılır ve 10.000 gümüş kar elde edilir.
    O yüzden eski sisteme kesinlikle karşıyım

Merhaba, öncelikle aktif olmayan bir vali ile yer değiştirebilme ihtimalin var bunun için sistemin sana bu seçeneği sunması gerekir. Fakat oyun dünyası 25.gününde olduğu için sistem sunar mı bu seçeneği bilemiyorum.

Onun dışında 2 seçeneğin var;

-Servera yeni bir hesap açarak sıfırdan başlamak ya da 2.köyü arkadaşlarının krallığı içerisine kurmak.

*Eğer 2.köyü arkadaşlarının krallığı içerisine kurmayı tercih edeceksen benim sana tavsiyem 1.köyünü geliştirmeye çok fazla hammadde ve vakit harcamadan hemen 2.köyü kurman olacaktır.

*2.köyünü daha hızlı kurmak için açık arttırmadan kahramanına "Kültür Puanı" veren miğfer alabilirsin

Örneğin ben 30-36 saat arasında atmıştım köyü her oyuncunun taktiği harcadığı altın miktarı kendine kalmış bir şey. Travianın temel kuralıdır göçmeni erken çıkan tarlayı kapar. Yeniliklere kapalı oyuncular da mancınık basacam diye uğraşmaya devam etsinler. Burada çamur atan arkadaşları da gayet güzel anlıyoruz

Öncelikle birbirinize ne kadar yakın olursanız o kadar iyi olur sizin için. Şu saatten sonra birbirinize yakın olmanın tek yolu 2.köylerinizi belirlediğiniz bir bölgeye atmak olacaktır. Klan kurmak için krallık kurmanız gerekir ama yeni başladıysanız tavsiye etmiyorum. Belirlediğiniz bir kralın alanı içerisine köylerinizi kurup vali olarak oynamak daha güvenli. Valiler ve derebeyleri 7 gün ya da 200 nüfusun ardından korumadan çıkar. Krallar ise 24 saatin ardından korumadan çıkarlar.

Açık arttırma sisteminde ilk gün sistemin açık arttırmaya sunduğu eşyaların hangisinin server açılışından kaç saat sonra geleceği hakkında bir bilgi edinebiliyor muyuz?