Posts by Leonidas

Sevgili oyuncularımız,

Travian Kingdoms oyun turunun ne kadar zorlu olabileceğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle, bu konuyu oynayacağınız bir takım bulmanız için tahsis ettik.

Temsilciler aynı oyun turunda oynayabilir, ortaklar oynayamaz. Her ikisi için de Altın kullanımını etkinleştirebilir ve kısıtlayabilirsiniz. Bir avatarda toplam 2 temsilci ve 2 ortak olabilir.

Eğer aşağıdakilerden biri size uyuyorsa bu konuya bir yorum bırakın:

• Bir temsilci veya ortak arıyorum
    • Birine temsilci yada ortak olmak istiyorum
    • Bir ekip arıyorum
    • Zaten bir ekibiniz var ve daha fazla üye almak istiyorsunuz
    • Bir akıl hocası olabilirsiniz ve bazı yeni oyunculara Travian Kingdoms'ın nasıl oynanacağını öğretmeyi istiyorsunuz

veya listelenen noktaların herhangi bir kombinasyonu.

Kılıçlarınızı keskinleştirin!

Travian Kingdoms Ekibiniz

Sevgili oyuncularımız,

TR1N diplomasiye hoş geldiniz. Bu bölüm Travian Kingdoms'ın TR1N oyun dünyasına ayrılmıştır. Başlangıç duyurusuna aşağıdaki konudan ulaşabilirsiniz;

Yeni Oyun Dünyaları Yolda! [TR1N ve COM3x3]

Burada yer alan konudan diğer oyuncuları davet edebilirsiniz: Ortak/Temcilci Arama

Kendi başlığınızı oluşturabilir, mevcut tartışmaya katılabilir veya dünya başlar başlamaz istatistikler veya savaş raporları gibi bilgileri paylaşabilirsiniz.

• Başlangıç: Salı, 8 Aralık saat 14:00 UTC +1 (Türkiye saati ile 16:00)
    • Oyun Versiyonu: 1x hız
    • Başlangıç Koruması: 7 gün yada 200 nüfusa ulaşana kadar
    • Tatil Süresi: 14 Güne kadar, öncesinde 48 saat geri sayım
    • Krallık Birleşimi: 30 Gün sonra mevcut
    • Tier 2 ve Tier 3 eşyaları: Daha iyi eşyalar 40. gün ve 80. gün itibariyla çıkmaya başlar: Perşembe, 14.01.2021 ve Cumartesi, 13.02.2021
    • Dünya Harikası Aktivasyonu: 111. Günde, Pazartesi, 15.03.2021 saat 14:00'te UTC+1
    • Yaklaşık Oyun Dünyası Süresi: 5-6 ay

Travian-Kingdoms-Update-098-forum-TR.jpg

Değerli oyuncularımız,

24 Kasım Salı günü saat 14:00'da CET (UTC+1), devam eden tüm oyun dünyalarına en yeni 0.98 oyun sürümümüzü sunacağız. O gün başlayan yeni oyun turu yeni sürümle başlayacak.

Sunucuya erişememe süresi 30 dakikadan az olacak. Lütfen askerlerinizin tahıl tüketimini buna göre planlayın.

Başarılar

Cadılar Bayramı Avı dünyalarında duyurduğumuz 3 yeni başarı artık tüm oyun turlarında mevcut olacak.

· Örs

· Çekiç

· Geçeceğim!

Bu yeni başarılar hakkında daha fazla ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz: https://blog.kingdoms.com/2020/09/28/3-new-achievements/

v0.97 için geliştirmeler ve hata düzeltmeleri

Eylül ayında ya da daha sonra başlayan tüm oyun dünyaları (oyun sürümü 0.97) aşağıdaki iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerini de içerecek.

Temmuz, Ağustos ve Eylül 'de başlayan tüm oyun turlarında yalnızca yeni başarılar (oyun sürümü 0.96) olacak: COM4, COM5, CZ1, DE2, Arabia2, TR1, RU2, FR1.

· Tatil kipi: Tatil kipiyle ilgili sorularınızı cevaplamak için ilgili bir bilgi makalesi yazdık. Daha erişilebilir hale getirmek için oyuniçi yardımda bu makaleye bağlantı vereceğiz. Amacımız tüm Wiki bağlantılarını yavaş ama emin bir şekilde bilgi tabanı bağlantılarla değiştirmektir.

· 5x'teki dengelerini yeniden ayarlama: Gelecekteki 5x hızlı dünyalarda ambarlar, depolar ve sığınaklar için depolamayı iki katına çıkardık ve şu anda test turumuzda bunu test ediyoruz.

· Haftalık saygınlık: Valiler ve derebeyleri haftalık saygınlık sekmelerinde "10 çalıntı mal sat" görevini görüyorlardı. Bu görev, hazinelerin vergi olarak toplanmasıyla da tamamlanabilir. Artık sizi bu konuda haftalık göreve genel bakışla doğrudan bilgilendireceğiz.

· Haydut kampları: Birleşmemiş bir krallıkta kral etkin olmadığında bir derebeyi kendiliğinden kral olur. Bazen bu olduğunda krallık haydutlar tarafından istila ediliyordu ve çok fazla haydut kampı ortaya çıkıyordu. Haydutları bilgilendirmeyi bıraktık ve artık haydutlar yine olağan sıklıkta görünecekler.

· Temsilci: Temsilcilerin erişimini, harici sitelere giriş şifrelerini görememeleri veya oluşturamamaları için kısıtladık.

· Lobi: Etkin oturum sayısını 10 ile sınırladık. Bu, aynı oyun turunda 11'inci cihazla giriş yaptığınızda ilk etkin cihazınızdan çıkış yapacağınız anlamına gelir. Oturumlar farklı tarayıcılardaki veya gizli kipteki tarayıcı pencerelerini de içerir. Gizli kip kullanmadan aynı oyun turunu aynı tarayıcıda farklı sekmelerde açarsanız hepsi yine tek 1 oturum olarak sayılır.

Kılıçlarınızı bileyin ve oyunun tadını çıkarın,

COMIC_05_Fun-time-with-friends_exp_blank.png

Sevgili oyuncularımız,

Bu yarışmamızda sizden yukarıdaki konuşma baloncuklarında neler olduğunu kendi yaratıcılığınızla doldurmanızı istiyoruz. Bir oyuncumuz üç farklı versiyon ile yarışmaya katılabilir. Dilerseniz yukarıdaki şablon üstüne yazarak ya da baloncukları numaralandırıp yanlarına ne yazmak istediğinizi paylaşarak katılabilirsiniz. Yarışmamız 12 Kasım 2020 Perşembe günü Türkiye saati ile sabah 11:00'da başlayacaktır. Bazı diğer şartlar;

• Travian Kingdoms'a uymalı
    • Güldürmeli :D
    • Diğer oyuncuların gönderileri kopyalanmamalı

Ödüller:

• 1 x 125 Altın
    • 1x 75 Altın
    • 1x 50 Altın

Nasıl kazanırım:

• Katılımcılar arasından 3 kazanan Travian Kingdoms jürisi tarafından seçilecektir.

Not: Katılımcı, yarışmaya katılarak takma adının Facebook'ta ve / veya bu yarışmayı kazanması durumunda Travian Games'in sayfalarında yayınlanabileceğini kabul eder.

Güzel özetlemişsin ellerine sağlık. Ekibimizle beraber bu konuyu değerlendireceğimizden emin olabilirsin.

Keyifli oyunlar dilerim.

Merhaba,

Önerin için teşekkür ederim, biraz daha ayrıntılı bahsedebilir misin? Saldıran oyuncular için de dengeleyici bir şeyler eklenebilir belki de. Ya da savunma yapan oyuncuların kayıplarının daha çok olduğunu mu belirtmek istedin?

Cevabını bekliyor olacağım.

Saygılarımla,

Merhaba,

Haftalık olarak ilettiğim raporlarda kesinlikle bulunacak bu öneriler.

Teşekkür ederiz, saygılarımla.

tekrar merhaba ben ekranımın sol alt köşesinde yarışmanın bitim tarihi hakkındaki sayaçtan bahsediyorum .. burada süre dolmuştu. bana göre de yarışma bitmiş ve kapatılmış olmalıydı.. günün bitmemesi o andan sonraki katılımcıların yarışmaya dahil edilmesi anlamına gelmez .. ( o süre dolduktan sonra tahminime göre en az 2 yarışmacı katıldı biride ödül kazanan arkadaştı ) demek istediğim bu....benim ödül hakkında herhangi bir talebim yok ancak buradaki uygulamada biraz sıkıntı var gibi..ilk mesajda yarışma bitim tarihi verilmemiş olabilir ancak .. ekran sol alt köşesinde yarışmanın biteceği zaman konusunda geri sayan bir numaratör vardı..11 ekim öğlen ve öğlenden sonra civarında bitti ...

Tekrar merhaba,

Öncelikle bize hatamızı belirttiğin için teşekkür ederim.

Mesajını bir kez daha okuyunca bir şeylerin yanlış olduğunu anladım. Bu yüzden yarışma mesajının ilk yayınlanma şeklinden, önceki yarışmaların nasıl olduğu ve ne kadar sürdüğüne kadar kontroller yaptım. Bahsettiğin geri sayım, duyurunun reklam olarak oyunculara gösterilme süresidir. Ancak yarışma duyurusunda bitiş tarihi belirtilmediği için bu geri sayımın yarışma bitiş tarihi olarak algılanması çok normal. Bu sebeple ve bu vesileyle özürlerimizin kabulünü bütün oyuncularımızdan rica ederim. Bundan sonra yayınlanacak duyurularda bu ayrıntıya dikkat edeceğimizi de eklemek isterim.

Saygılarımla,

aslında ne demek istediğimi anladığınızı sanıyorum.ama anlamamış gibi davranıyorsunuz ..( ödül kazananlardan bir katılımcı süre bittikten sonra yarışmaya katıldı gibi geldi bana )

Merhaba,

Hayır demek istediğinizi anlamamışım. Ödül kazanan yarışmacılarımız arasındaki en geç katılım 11 Ekim'de yapılmış gördüğünüz üzere. Bunun yanı sıra ilk mesajı kontrol ederseniz son katılım tarihi olarak herhangi bir tarih verilmemiş. Ödül kazananları seçmem gerektiği bana bildirildiği tarihe, yani 19 Ekim, kadar yazılan bütün yorumları yarışmaya dahil ettim.

Benim yazdıklarım dışında bir tespitiniz varsa ve/veya haksızlık yapıldığını düşünüyorsanız paylaşırsanız sevinirim. Zira kimse dört dörtlük değildir ve her zaman yeni bir şeyler öğrenebiliriz.

Saygılarımla,

birşeyler yapacaksanız en önce MULTI oynayanları ve hemen sonrasında da "otomatik yağma atan,tarla bulan, hayvan bulan vb..." program kullanımını engelleyin de gerçekten kayda değer birşey yapmış olursunuz.

Merhaba,

Belirttiğiniz konunun öneminin farkındayız ve oyuncular arasında haksız rekabete sebebiyet verebilecek her türlü eylemi engellemeye çalışıyoruz. Birkaç gün önce başladığımız rutin kontroller dışında sizlerden gelecek uyarılar, bu tür eylemleri tespit etmemizde büyük rol oynamaktadır. Bu konuda bize yardımı olacağını düşündüğünüz bildirimlerinizi bilet olarak bize iletirseniz daha düzenli ve doğru şekilde yol alabileceğimizi düşünüyorum.

Keyifli oyunlar dilerim.

Saygılarımla,

External Content youtu.be
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

Tarih ve metal müzik sevenler için harika bir grup. Dinlemediyseniz mutlaka tavsiye ederim :thumbsup:

Merhaba,

Öncelikle teşekkür ederim, çünkü yazdıklarını hoşnutsuzluktan çok geribildirim olarak algıladım ki bence amacın da buydu (umudunu yitirmiş olsan yazmazdın). Oyun ile ilgili gözlem ve çıkarımların bazı şartlar altında maalesef doğru. Ancak oyunun dinamikleri bahsettiğin sorunlara çözüm de sunabilir. Krallık/derebeylik sistemi kurulurken ne düşünüldüğünü bilmiyorum açıkçası, muhtemelen oyun tecrübem de seninki kadar yok o yüzden sadece fikrimi söylemeye çalışayım. Dediğin gibi krallığımıza yakın ol talepleri mutlaka gelecek çünkü krallık olarak varlığını sürdürebilmek için çok önemli ve gerekli yakın olmak. Bu durumda kuracağın yeni köyleri orada kurabilirsin ama bu sefer de merkezin krallığından uzak kalacağı için etrafındakilere yağma köyü olma sebebi verirsin. Bunun gibi sorunları azaltmak için forumda oyun dünyaları açılmadan önce diplomasi bölümünde paylaştığımız konular var. Stratejik bilgisi yüksek bir oyuncu olarak kral/derebeyi olarak oynamadığın sürece tam olarak memnun olmayacağını düşünüyorum zaten :) O yüzden yeni oyun dünyaları kurulurken kendi krallığını önceden planlamanı ve diplomasi bölümünden kendine derebeyi/vali bulmanı tavsiye ederim :)

Bunlar bir yana, fikirlerin ve/veya çözüm önerilerin olursa forumda ilgili bir bölümümüz de var, paylaşırsan çok memnun oluruz. Tabii ki hesabını silmeni istemeyiz, Kasım ayında açılacak oyun dünyalarında görüşmek üzere!

merhaba arkadaşlar
    ben bu oyunu t3 versiyonundan beri oynayan bir oyuncuyum.1 senedir de merakla t5 yani kingdoms versiyonunu bekliyordum.büyük bir hevesle hesabımı açtım server 2den.ama şu 10 günlük süreçte hevesim kursağımda kaldı diyebilirim.oyuna vali olarak başladım kralım inaktif bir oyuncuydu birliğe katılmak için kral veya derebeyi olmam gerekiyordu beni derebeyi yapacak tanıdık arkadaş olmadığı için kral oldum.birliğe başvurdum en fazla 3 kral alabiliyor bir birlik yerimiz yok alamayız dediler.
    nasıl olacak peki dedim gel krallık sınırımıza yakın köy at valimiz ol dediler. tarlalı köy yok etraflarında niye gideyim diye düşündüm gitmedim yanlarına.tek başıma oynayayım bari dedim asker bastım yağma yaptım.sonra ne oldu biliyor musunuz başvurduğum birlik beni bir tehdit olarak algıladı (ki haklılar bu konuda) ve askerlerimi keserek beni yağma köyü yaptı:) bende hesabımı silmeye aldım.
    ben travianın bu yeni sistemle çok oyuncu kaybedeciğini düşünüyorum.valilik sistemi getirelim online süresi düşük tecrübesiz oyuncuları oyunda tutalım derken benim gibi tecrübeli oynamak isteyen oyuncuları birliksiz bırakarak tehdit olarak algılanmasına ve dolayısıyla yoğun saldırı almasına sebep olmuşlar.travian çok zor bir oyun değil oynamak isteyen adam zaten oynar illa birinin eteğinin altına saklanmasına gerek yok. zaten bi çok oyuncunun profilinde de görmüşsünüzdür oynamak isteyen oyunu bırakmamış oyuncular mesaj atsın yağma listemden çıkarayım diye.
    ben bu oyuna başladığımda tr de travianın 19 serveri vardı şu an aktif 4-5 server kaldı.zannettiler ki oyucuncular yağma köyü oluyor o yüzden oyunu bırakıyor ama bence travian zamana ayak uyduramadığı için hala daha bir mobil uygulama yapamayıp insanları pc başına mahkum ettiği için kaybetti oyuncularını ve bence bu versiyonla birlikte benim gibi faal oyuncuları da kaybederek kendi sonunu getirecek.