Posts by Basibozuk#TR

Sistemin uzun vadede serverların unique durumunu olumsuz etkileyeceğini düşünüyorum.

Şöyle ki; oyunun temel yapısı şu an için her serverın diğer serverların sonuçlarından etkilenmeden oyuncuların sıfırdan başlayarak o serverdaki başarısına göre oyunun şekillenmesi üzerine kurulu.

Tabi ki insanlar eski arkadaşlarıyla yeni serverda örgütlenerek daha güçlü bir şekilde başlayabiliyorlar. Bu da oyunun yapısına uygun zaten. Bir sorun yok. Rekabeti etkilese bile "Sen de istersen arkadaşlarınla ya da eski krallığındakilerle oyun başında örgütlenebilirsin."

Ancak bu düzenlemeyle birlikte bu bir istekten ziyade zorunluğa dönüşüyor.

Mevcut durumda kabul edilebilir sonuçlar doğuran bu iş birlikleri, bir de oyun tarafından boostlandığında uzun vadede rekabeti etkileyecektir.

Yani her servera 20-30 kişilik gruplar halinde giren, kemik kadroları bulunan krallıklar zaten avantajlı başladıkları serverda bir de oyun tarafından desteklendiğinde bireysel oyuncuların neredeyse hiçbir şansı kalmıyor.

Bence oyunun gerçek dünya simülasyonunu olumsuz etkileyecek bir kural olur bu. Liberal oyun anlayışına ve diplomatik stratejiye zarar verebilir.

Böyle bir düzenlemeye hangi sebeple ihtiyaç duyuldu bilmiyorum ancak server içerisindeki duruma göre diplomatik ilişkiler kurmanın da bu oyunun bir parçası olduğunu düşünüyorum.

Haklısınız, ikinci olarak da siz vardınız aklımda zaten. Oilhan'ın da hikayesi çok güzel ama maalesef kurallara takılmış. Tebrik ederim.

Merhabalar,

Adil davranışınız için çok teşekkür ederim. Arkadaşın hikayesi kesinlikle çok güzel.

İnanın hikayeyi 50 kelimeye sığdırmak için çok törpüledim. Uzun hali daha güzeldi. :)

Tekrardan teşekkürler.

Sevgiler.

Başlığın adı 50 kış sözcüğü, açıklamada 50 kelimeyi geçilmemesi şartı var. Ancak jürinin seçtiği yazı su kasidesi gibi upuzun.

Çekilişle seçilen hikaye 50 kelimenin üzerinde. (Çekilişe katılmaması lazım normalde)

50 karakter sınırı neydi? 50 karakter sınırı sevgiydi...

Konuyla ilgili bir açıklama gelecek mi merak ediyorum.

Köyümüz ardındaki gizemli dağlarda :druidrider: adında yaşlı bir adam yaşardı. Herkese yardımcı olur, herkesin derdine koşardı. O lanetli günde köyümüzü o kurtardı.

:guardsman: olanca gücüyle surlarımıza dayanmıştı. Gücümüz tükenirken :chieftain-gauls:, Druyid'den yardım istedi. :druidrider: büyülü asasıyla bütün Natarları yendi ve yeniden geldiklerinde savaşmamız için yeteneklerini bütün köye öğretti.

Kuzeydeki Galya isyanını bastırmak için görevlendirilen :legionnaire: birliğinde sıradan bir askerdim. Evimden kilometrelerce uzakta, bilmediğim bir arazide tek başıma ilerliyordum. Aniden bastıran fırtına bütün birliği dağıtmış ve karmaşada kaybolmuştum.

Fırtınanın dinmesiyle birlikte uzaklarda yanan ateşin ışığını gördüm. Son gücümle ateşe yaklaştım fakat o da ne? Ateşin etrafındaki askerler Romalı değil!