Posts by Polenoo

Stamgaste suhlasim na 100% a nie si sam co si to mysli. Na tento server sme boli dohodnuti minimalne 30ti ale ked prejde tento update tak sa mozu snami rozlucit. Travian Kingdoms uz nebude hrat vobec nikto a to len kvoli takejto blbosti... Nechapem ako mozete dat novy update (ktory este nebol NIKDE testovany) na 90% momentalne zacinajucich serverov. Offkari mozu ist stymto updatom s prepacenim uplne do prdele. Najskor zmenite system VB, ktory maximalne znevyhodnuje aktivnych offkarov a teraz toto? Ako mame organizovat offku ked dopad ani odoslanie nemoze byt medzi 00-08 ? :D Jedina moznost to je posielat rano, alebo tesne po robote, ibaze z vlastnej skusenosti mozem povedat ze to nepojde. Jednoducho vecer je ten cas kedy si ma kazdy ktomu cas sadnut a v klude to poslat, ale nie... pome z travianu spravit simcity este viac.

Nehovoriac o tom ze prave ti hraci co to hraju v noci Vam prinasaju najvacsie zisky, pretoze hru beru seriozne a su ochotny ju podporit a to nehovorime o malych ciastkach...

Zakladne pravidlo developerov: ked chcem nieco dat von, najskor to otestujem inac riskujem velky pruser a ano, teraz riskujete fakt velky pruser o com uz aj svedcia vsetky disliky na hlavnom fore kde to Georgi oznamoval.

New(special) game worlds ahead! [TRx3, AE2, CZ4, DE3, FR3, IT4, NO1, PL2, ES3, PT3]

@Be2-e4 Twice as fast it's only on T4 (Travian Legends). As far as I know, T5 doesn't have that WW building speed bonus. I have fully constructed 2 WWs on T5 already and I am quite sure that the last lvl (99-100) took 23:55:00 as it is mentioned in wiki and kirilloid :)

Really nice summary, just one thing to clarify. These times are for X3 speed, so if you are playing on normal speed, just multiply it by 3 and you get the correct amount of hours :)

@Be2-e4 please mention it somewhere so people won't get confused :)

Ahoj,

ked znicis ambasadu, oazy sa ti stratia, respektive nebudes znich cerpat bonusy. Ked zburas palac tak ostatne dediny ti ostatnu ako su, ale sloty budes mat obsadene na stalo. Cize aj kebyze zase postavis palac na lvl1, tak tam budes mat tie 3 sloty. Neviem uplne presne ako to je v pripade ze palac postavas v inej dedine ako predtym, ale predpokladam ze tie 3 sloty budu aj tak obsadene, tym som si ale neni isty :)

To kolko utokov potrebujes zalezi od viacerych premennych:

• Tvoja narodnost

• Zakladne hodnoty su taketo: Rimania beru 20-30%, galovia a germani beru 20-25%
    • Ci mas zapnute velke slavnosti, alebo ci ich ma nepriatel zapnute

• Ak mas ty zapnute velke slavnosti, prida ti to max 5%
      • Ak ma nepriatel zapnute velke slavnosti, tak ti to naopak ubere max 5%
    • Popka hraca, ktoremu ides preberat dedinu (moralny bonus)

• Pri tomto bode nepoznam realne cisla, ale funguje to na ten isty sposob ako moralny bonus. Ked utocis na hraca co ma menej celkovej pop ako ty tak on dostane moralny bonus, cim sa tebe znizi utocna sila. To iste plati aj naopak, cize ked utocis na hraca co ma viac pop ako ty, tak dostanes vacsi moralny bonus a tym je tvoja sila vyssia. Samozrejme cim je rozdiel v pop vacsi, tym je aj vacsi moralny bonus. Toto plati aj na % pri preberani dediny
    • Faktor nahody

• Travian pridava do tohoto faktor nahody (Random Factor), ktory sa moze pohybovat +- 1-5%. Cize ti to nahodne bud prida % alebo odobere
    • Dodatocny bod v pripade germanov ked mas zapnuty pivovar tak zoberes len 50% toho co by si normalne bral

• Podla vsetkeho, tych 50% sa pocita ako posledny bod, cize najskor sa prejdu vsetky 4 body co som spomenul vyssie a potom sa z toho spravi 50% a to je tvoj vysledok.

Dufam ze ti to pomohlo :)

It gives you an extra advantage in terms of long-run. For sure not to the early game, therefore you should do it only if you are familiar with such a tactic (tested it) and have prepared solid plan for your expansion, economics and basically everything. As Mayo said, you should really know what you are doing if you want to do it :)

O tom dost pochybujem, viem ze minule dostal kamarat ban za nieco podobne. Nebol to sice FL, ale automaticke pridavanie slavnosti. To vsak je principialne to iste pretoze automatizujes istu funkcionalitu hry.

Z pravidiel:
    "Používání robotů, skriptů či aplikací, které automatizují hru, je zakázáno."

Takze radsej by som to nerobil :)

Dear mods, devs and players.

While ago I was chatting with a friend of mine about the whole oases/embassy system and we came up with few ideas, which I would like to share with you right now.

First of all, it feels like there is really not enough oases for all the villages out there, therefore almost nobody cares about them in the later stages of the game. So our idea is to increase the amount of initially generated resource(not 50-crop) oases by 10%. This shouldn't make a huge difference in terms of filling the map, but will add more reasons to actually build up embassies in our supplier villages.

Why it shouldn't affect high-crop(50%) oases? In my opinion current amount of them is just right, it's always bringing up sort of competition in the early stages of the game to grab the best 150% / 125% crops and that's always nice and welcome. Because of that it should affect only the casual 25%/25% oases, to give us more options in building up our economy and mostly to actually give us the reason to build lvl 20 embassies also somewhere else than in the capital city.

Another thing which crossed my mind is: Why don't we have for example 50% clay/wood/iron oases? I understand that this might be harmful in terms of game economics and its not optimized for that, but hey, did you try it? It might bring even more competition to the early game. People wont be rushing only for the best MCs, but also for the best resources income. For instance, me as an active defender who is not really going for a huge MCs in the early stages, it would give me a reason to also rush the second village and grab that oasis ASAP.

What do you think about these ideas? Please let me/us now and lets start the discussion :)

For each starved unit you will get some crop back, not sure about the exact amounts but this is how it works :)

So you have received the 100 for a starved unit. Of course if it wasn't case of some random arrived trade, troops from FL, etc.

It's really easy, there is a "lock" for it. Check this screenshot http://prntscr.com/fkjpz0 (sorry that it's in czech language, but the buttons/images are the same)

You can just lock one of the resources (or multiple) on a certain amount and balance the others.

Hope this helps :)

First of all its a sitter, not sister :P

No, you are not able to attack as a sitter, you are only able to raid. And no you are not allowed to give your account to anyone else since it's against the rules and you/or your friend might get banned for multi-accounting by multi-hunter.

The only way of attacking from another user, is by "dual" option. But again, as far as I know you are not able to play your own account and be a dual of another one on the same server.

Otazky ohladom farmenia:

- V akych intervaloch posielaju FL?
    - Do akej vzdialenosti (pocet poli) posielaju FL?
    - Z kolkych dedin farmia?
    - Ktory narod preferuju na maximalizaciu zisku z FL?

Pripadnu odmenu by som si rad pripisal na dalsi CZ4 server, ktory zacne niekedy v najblizsej dobe, ak by sa dalo :D Bude tam nick "Polenoo"

Este jedna otazka mi napadla skorej na adminov, podla coho sa urcuje ci je hrac "profi"? TK nema zatial ziadne turnaje ani nic podobne, takze by ma zaujimalo na zaklade coho vyberate danych hracov. Napriklad aj tuto chips_cz (par komentov nadomnou) farmil z 3 dedin (kazdy tyzden mal skoro 2x viac farmy ako druhy za nim), skoncil ako prvy utocnik a druhy deffar na serveri + ku koncu si for fun postaval buracku 100k+ jednotiek. Ma vyborne skusenosti jak s kralovanim, tak s organizovanim offiek. Neradi sa teda tiez medzi profi hracov, tym ze toto nedokaze len tak niekto?

Kedze sa nikto nevyjadril, tak aspon takto (aj ked je to uz asi neskoro :D)

Osobne ich vyuzivame pomerne dost na:
    - Osobny pokec (spamy v uzavretom kruhu ludi)
    - Riesenie diplomacii
    - Organizacia v ramci spojenectiev
    - Koordinovane utoky
    - Vedenie kralovstva

Toto su asi hlavne situacie kedy v nasom pripade vznikaju spolky :)

Plne suhlasim s Guncekom.

Cielom bolo obmedzit vytvaranie obrovskych kralovstviev, ale toto naozaj nie je riesenie. Maximalne sa znevyhodnuje byt aktivny offkar pretoze tym ze niekomu ukradnes vitazne body (dalej len VB), sa dostavas do znevyhodnenej pozicie kedy sa ti oplati iba deffovat a stavat buracku. Vzhladom na toto je urcite vyhodnejsia strategia od zaciatku serveru len stavat armu a deffovat. Drzat sa pekne v uzadi za ostatnymi kralovstvami a len cakat na spravnu chvilu kedy sa spravi velka off akcia, prvemu kralovstvu slohnete vela VB (tym ze mate obrovske army, kedze ste od zaciatku server len zbrojili) a potom uz len deffovat.

Aky zmysel ma sa snazit byt prve kralovstvo, ked realne vtedy nemate ziadnu sancu slohnut ostatnim VB a upevnovat si svoje prvenstvo?
    Travian sa stane este menej akcnym ako je teraz a ludi to koniec koncov nebude bavit, pretoze jedina moznost ako si udrzat prvenstvo je deffovat, alebo cely server cakat a na jeho konci to rozbalit.

Velmi dufam ze tento update dostane coskoro nejaku obmenu, ktora prave naopak podpori bojovanie pocas serveru a nie ho bude obmedzovat.