Posts by cagrito#TR

love good kardeşimin çalışmaları travian kingdoms için gayet güzel çalışmalar oluyor. kendisini tebrik ediyorum. ben de yeniliklerden yanayım. daha detaylı bir liste iyi olur. bilgi önemli bir unsur. ve bir liste ne kadar bilgi veriyorsa o kadar değerlidir.

yağmada saat 8 olayıyla bütün serverı zor yağmalarsın. biliyorsun saldırı kurallarını. senin gibi herkes aynı şeyi düşünüyor.
    şimdi en çok yığılma normal serverlarda oluyor. diğer serverlarda katılımın zaten normal server a göre daha az olacağı aşikar. bu durumda daha küçük haritalar dediğin sıkıntıya çözüm olabileceğini düşünmekteyim.

arkadaşlar olaya bireysel değil krallık olarak düşündüğünüzü söylüyorsunuz ama ben bu isteğin temelinde yağmaya dayalı erken gelişim devamında maksimum asker sayılarına ulaşma fikri olduğunu düşünmekteyim. yıkıcı olmak yerine yapıcı öneriler sunmanızı tavsiye ederim. benin önerilerim:
    1. si serverler üç e ayrılmalı: normal server, hızlı server, korumalı server her biri ayrı kategori olmalı. her farklı serverın türünün ayrı oyuncu kitlesi olur. örneğin yaz tatilinde adam açar hızlı server oynar. yeterli vakti var uygun kalabalık bir krallığız diyen açar normal server oynar. evliyim, çalışıyorum diyen de açar korumalı oynar (koruma özelliğini küçümsemeyin). sonuçta travianı farklı kitleler oynamakta ve her farklı kitlenin farklı ihtiyacı bulunmakta. buna saygılı olunmalı.
    2. bu yapılamıyorsa oyun takvimi senelik olarak planlanmalı ve neleri içerdiği açıkça söylenmeli. bu durumda ilgili krallıklar yada oyuncular ona göre kendilerini hazırlarlar.
    bu şekilde her travian oyuncusunun ihtiyacı karşılanmış olacağını düşünmekteyim. süreç içerisinde ilgi görmeyen kategorileri kapatıp kapatmamak da oyun yönetimine kalır.

çalışanlar için on numara beş yıldız bir uygulama gece barışı. ancak ayrı bir kategori yapılıp hizmete sunulması daha iyi olur.