Posts by Elore

Merhaba Goodkat

Krallığındaki haydut kamplarına saldırarak, krallığın içindeki diğer oyunculardan vergi alarak ve başka oyunculara saldırıp o oyuncunun hazinesinin %30 unu alarak artırabilirsin.Hazineler arttıkça ve hazineye yerleştirildikçe hammadde,zafer puanı ve nüfuz üretirler.

Peki krallıktan cıktıktan sonra nasıl davet atacaz. Birde sınırına komsu olanlarda sınır baskısı gibi bişe %50 oldugunda valilik teklifi atılıyo heralde. Ama benim ceveremde eskiden kral olup krallıgını yıktı sınırıma komsu tamamen ama vali olarak davet edemiyorum ?

Merhaba RedHotChiliPeppers
    Sorunuzu tam anlamadım ama krallığın vali atamak için belli bir genişleme boşluğunun olması lazım.

Bu konu hakkında benimde bir sorum olacak. 2 köyüm yan yana ve aynı vahayı görüyorlar birine %25lik diğerine %20lık olarak alabiliyor muyum ?

Merhaba Shogun
    İkinci köyünden aynı vahayı alamazsın.Farklı bir vahayı alabilirsin.

Merhaba Goodkat

Elçilik kurduğunuz zaman üst tarafta vahalar sekmesi var.Orada etki alanın içindeki vahalar görünür.Bu vahalara saldırıyorsun ve vaha senin oluyor ama içerisinde hayvan varsa temizlemen gerekir.Temizledikten sonra kahramanla beraber saldırırsan vahayı ele geçirirsin.
    Ancak başka biri o vahayı senden önce almışsa ve vaha %25 veriyorsa sen ikinci olmuş oluyorsun ve %20 hammadde kazanırsın.

Elçiliği 10 yapınca 2.vahayı da alabilirsin.

Hazine binalarının altınla tamamlanmayacağını bilmeme rağmen ben de ara ara o hataya düşüyorum. Bu sebepten sistemin uyarması lazım aslında. Şu şekilde bir uyarı mesajı olsa iyi olur: "Yapılarınızdan birisinde hazine binası var, bu binayı altın ile tamamlayamazsınız. Yine de diğer inşa emirleri için devam etmek ister misiniz?".

Öneriniz güzel SimonMagus
    Bunu yeni fikirler bölümünde paylaşabilirsiniz.Kontrol edilip gerekli şekilde değerlendirmeleri yapıyoruz.

Merhaba,
    2 tane hazine binası inşaatı vardı bu yüzden tamamlamadı inşaatları ve sadece araştırmalar tamamlandı. Peki hazine binası ve köşk(saray) binalarının bu şekilde hemen tamamlanamayacağı herhangi bir forumda yazıyor mu yoksa ben mi gözden kaçırdım böyle bir bilgiyi? Sonuçta 3 altın önemli ve böyle durumlarda boşa gidince insanın canı sıkılıyor ister istemez ki, bu olay ilk defa başıma gelmedi.

Evet dediğim gibi hazine binasından dolayı bu şekilde olmuş yoksa herhangi bir hata yok.Canınızı sıkmayın bilmemenizden kaynaklanan bir durum.Bundan sonra öğrendiğiniz için hemen tamamlamayı daha iyi bir şekilde kullanabilirsiniz.

Keyifli oyunlar dilerim AMAETHON
    Saygılarımla,

Merhaba AMAETHON

Hemen tamamla seçeneğini kullandığın zaman hem binaların hem de araştırmaların hemen tamamlanır.Yalnız yapı ustasında olan ve inşaat halinde olan hazine ve köşk(saray) binalarını hemen tamamlayamazsın.Hemen tamamlamada kriter budur.İnşaat halinde bina olmayıp yapı ustasına talimat vermiş olabilir misin ? Yoksa böyle bir şey olmaması gerek

YARDIM MERKEZİ KILAVUZU

Öncelikle aşağıda kayıt için verilen isimlerin test amaçlı yaratıldığını belirtmek isterim. Siz kendi hesap bilgilerinizle oyuna giriş yapmalısınız.

[B]Yardım Merkezi Travian Kingdoms takımına oyun destek,kural ihlali v.b bildirilerinizi ulaştırmak amacıyla kurulmuştur.Yardım Merkezinde "Kategori" bölümüne yazacağınız yazının başlığının(Konu Başlığı) manuel(elle) olarak değil otomatik olarak girildiğini göreceksiniz.Bu konuyu takip ederek yardım merkezinin kullanımını bulabilirsiniz.

Öncelikle oyunumuza giriş yapıyoruz ve aşağıda belirtilen yere tıklıyoruz.

[/B]

Daha sonra karşımıza gelen ekranda Yardım Merkezini Seçiyoruz.

Sonraki adımda karşımıza Yardım Merkezi ekranı gelmektedir.

Kategori alanını bildiriminize uygun seçeneği seçiniz.(Oyun Destek,Kural İhlali,Plus Destek).Daha sonra e-posta alanını doldurunuz ve varsa eklentinizi yükleyiniz.Gönder butonuna tıklayarak bildiriminiz bize ulaşacaktır.

Eğer oyunda bir oyuncunun kural ihlali yaptığından şüpheleniyorsanız Kategori bölümünden Kural İhlali seçeneğini seçiniz.

Karşınıza gelen seçeneklerden size uygun olanı seçip gerekli açıklamasıyla birlikte ileti kısmında belirtiniz.Siz oyuncuyu şikayet ettiğinizden dolayı herhangi bir ceza almazsınız.Varsa kural ihlali oyuncu gerekli şekilde cezalandırılır.

Oyunla ilgili hata ve sorularınız için Kategori bölümünden Oyun Desteği seçiniz.Plus ile ilgili sorunlarınız ile ilgili ise Plus Destek bölümünü seçiniz.

Dün su kovası ile kahramanımı dirilttim bügün tekrar öldü :) bir sonraki gün oldu (00:00) ama hala su kovası kullanamıyorum. Su kovası kullanmak için 24 saat ara mı gerekiyor ??:confused:

Su kovası kullanırken herhangi bir hata alıyor musunuz ?

Merhaba dalaroğlu

Kralın etki alanı ortadan kalkar,derebeylerinin tahıl katkıları son bulur.Hazinen saklanır.Ama eğer bir başkasının etki alanındaki köyünüzde hazineyi devre dışı bırakırsanız vergi olarak karşı tarafa gider.Böyle bir durum yoksa anında size gelir.

Merhaba dalaroğlu

Hazine binasını etkisizleştirince otomatik olarak aynı alan içindeki başka hazine binasına(yer varsa) aktarılır.Senin köy yakınsa sana aktarılır eğer yakın değilse aynı alan içindeki başka birine hazineler aktarılmaktadır.