Posts by Re-Born#TR

  Sayın EtkiTepki,


  "Hazine Avı" yarışması iki haftada bir olacak şekilde değiştirilmiş, bu değişiklik Genel Bilgilendirme ve Kurallar kısmında belirtilmiştir. Bir sonraki yarışma haftaya yani 3 Mart 2016 tarihinde olacaktır. İlginiz için teşekkürler.


  Saygılar.

  Sayın Ugur326,


  Yağma listesinin "son saldırı" kısmında genel bir sorun bulunmamaktadır. Kullanmış olduğunuz browser tarayıcısını değiştirerek ya da güncelleyerek yaşadığınız sıkıntıdan kurtulabileceğinizi düşünüyoruz. Eğer sorununuz düzelmezse oyun içinden bir fiş(ticket) gönderiniz.


  Saygılar.

  1 saat geçmesine rağmen oyun dünyası açılmış değil. sorun mu var? bilelim


  Sayın İlteriş Han,


  Comx3'e kayıt olmak için lobi ekranında iken sağ üst köşedeki bayrağı "international" olarak değiştirmeniz gerekmektedir. Kayıt olduktan sonra ayarlar menüsünden dil değişikliği yapabilirsiniz.


  Saygılarla.

  Alan imlerine eklenen yazıların yazdığı bildirim kutucukları çok büyük, köyüme çok yakın 2 yere koydum, köyümü göremiyorum bildirim kutucuklarından :/


  Sayın Caspy,


  Köylerin üzerinde çıkan kutucukları küçültebilirsiniz. Bunun için süzgeçteki "oyun iletileri" kutucuğundaki tiki kaldırınız:  Saygılarla.

  Bir bilgi olarak ,Safari(mac osx) de harita sıkıntılı görünüyor.Şuan da Chrome ile sorunsuz ama safari de sıkıntı var.


  Sayın Scopeman,


  Çerezleri temizleyerek tekrar deneyiniz. Eğer sorun devam ederse, oyundaki "yardım merkezi" aracılığıyla (ticket göndererek) sorunu iletebilirsiniz.


  Saygılar.

  Sayın Hoem,


  Travian Kingdoms'un en temel ögelerinden birisi krallık ve valilik sistemidir. Krallar, valilerden vergi alarak gelişimlerini sürdürmeyi bir yandan da valilerini korumayı temel edinirken, valiler ise krallara belirli miktarlarda vergi ödeyerek bir kralın çatısı altında geleceklerini güvence altına almayı temenni ederler.


  Valiler, haydut kamplarından elde ettikleri hazineleri bağlı oldukları krala satarak gelişimlerini sürdürür. Krallar ise hazineleri biriktirerek, bu hazineyi düşmanlara karşı korumayı ilke edinir. Elde edilen hazineler, valiler için hammadde ve tahıl kaynağı iken, krallar içinse saatlik tahıl gelirinin ve nüfuzun artması anlamına gelmektedir.


  Gelişim süreci açısından incelediğimizde, krallık sisteminin oyunun başlangıç kısmında (ilk iki-üç ay) dezavantajlı olduğunu söylememiz gerekir. Bunun nedeni, kralların belli bir sürece kadar yeterli vali sayısından yoksun olmaları ve valiler gibi hazine satarak hammadde ve tahıl elde edemeyişleridir. Yine krallar valilere çıkan haydut kamplarından yoksundur ve bu bakımdan da yağmada ve kahramanlarının levelinde diğer oyunculara oranla geri kalırlar.


  Online süresi yüksek, oyun deneyimi iyi, kabiliyet yeteneği yüksek, uzun soluklu olmaya kararlı kişiler için krallık uygun bir tercihtir. Kral olduğunuzda yapmanız gereken ilk iş, çevrenizdeki valileri kendi krallığınıza katmaya ikna etmek olmalıdır. Bu da oldukça çetrefilli ve sabır gerektiren bir sürecin sizi beklediği anlamına geliyor.


  Derebeyleri ise krallın yardımcılarıdır. Tıpkı krallar gibi hazine biriktirebilirler. Ancak krallar birden fazla köyden sınır açarak hazine biriktirebilirken derebeyleri bunu tek bir köyden yapabilirler.


  Kralların ve derebeylerin saldırı alma olasılıkları valilere oranla daha fazladır. Çünkü Travian Kingdoms'da kazanmak "zafer puanı" üzerine inşa edilmiştir. En çok zafer puanını biriktiren birlik oyun dünyasının kazananı olur. Zafer puanı ise karşı birlikten hazine çalmakla elde edileceği için, krallar birinci, derebeyleri ikinci dereceden risk altındadır.


  Saygılarla.

  Merhabalar,


  "Yer Değiştirme" özelliği henüz Travian Kingdoms'a eklenmedi. Genel hatları ile şu şekilde olacak:


  Krallar İçin:


  * Tek bir köyünüz olmalı ve sınırlarınız içerisinde herhangi bir aktif vali olmamalı.
  * Sınırlarınızın yakınında inaktif bir kral olmalı (ki onla yer değiştirebilesiniz).


  Valiler İçin:


  * Tek bir köyünüz olmalı ve mevcut (inaktif) kralınızdan iki kat daha fazla nüfusunuz olmalı.
  * Geçmeyi planladığınız krallık aktif olmalı ve üzerinizde en az %50 nüfuz sahibi olmalı.


  Vermiş olduğum bu bilgiler değişebileceği gibi, askıya alınması ya da tamamen iptal edilmesi de (az da olsa) ihtimal dahilinde olduğu için net bir bilgi vermek mümkün değil.


  Saygılarla.

  Sayın kendo,


  Mesajınızdan anladığım kadarıyla şu an bir valisiniz. Vali olduğunuz için bağımlı olduğunuz kralın sınırlarından çıkamaz/bağınızı kopartamazsınız. Ancak aşağıdakilerden herhangi birini gerçekleştirerek bu durumdan kurtulabilirsiniz:


  1) Köyünüze bir hazine binası kurarak, krallığınızı ilan ediniz.
  2) Ayrılmak istediğiniz kralın size saldırmasını sağlayın.  Küfür içeren hesap ismine gelince... Şikayetinizi buradan değil "yardım merkezi" aracılığıyla yapmanız gerekiyor. Yardım merkezine ulaşmak için aşağıdaki yolu takip ediniz:


  1) Oyundayken sağ üst köşedeki soru işareti butonuna basınız.
  2) Karşınıza gelen pencereden"Yardım Merkezi" butonuna tıklayınız.
  3) Açılan sayfadaki formu doldurarak iletiniz.


  Kolay gelsin.

  Sayın yardımplz,


  Travian Kingdoms'daki profilinizin mailini ancak mevcut mailinize gelen (kayıt olurken kullandığınız) onaylama linki ile değiştirebilirsiniz. Eğer ki kendinize ait olmayan ya da ulaşamadığınız bir mail ile oyuna kayıt olmuşsanız bu durumda mailinizi değiştiremezsiniz. Güvenlik önlemleri sebebiyle bu konuda bizim yardımcı olmamız mümkün değil.


  Sayın burak12a,


  Mailinizi aşağıdaki yolu takip ederek değiştirebilirsiniz:


  1) Travian Kingdoms'a giriş yapınız.
  2) Lobi ekranında, hesap isminizin sağında yer alan çark butonuna basınız.
  3) Sağ tarafa gelen seçenekler vasıtasıyla mailinizi değiştiriniz.
  4) Değiştirmek istediğiniz -eski mailinize- gelen linki onaylayınız.


  Konuya ilişkin bir görsel:  Saygılarla.

  Sayın yardımplz,


  Bahsetmiş olduğunuz askerleri ikinci köyünüzden bastığınıza emin misiniz? Birinci köyünüzden basmış olduğunuz askerleri, ikinci köyünüze destek olarak atmanız, bu askerleri ikinci köyden kullanabileceğiniz anlamına gelmez. Bir askeri hangi köyden bastıysanız sadece o köy aracılığıyla kullanabilirsiniz. (Birinci köyünüzdeki askerleri ikinci köyünüze destek olarak atabilirsiniz ancak ikinci köyünüze gelen bu askerleri saldırıya yollayamazsınız. Çünkü o askerler birinci köye ait. Birinci köyün askerlerini saldırıda kullanabilmeniz için, geri ait oldukları köye çekmeniz gerekir. Yine ikinci köyünüze destek olarak atmış olduğunuz askerleri, ikinci köy aracılığıyla bir başka köye destek olarak atamazsınız.)


  İkinci bir olasılık olarak, bahsetmiş olduğunuz askerleri size bir başkası destek olarak atmıştır. Bu durumda da o askerleri kullanamazsınız. Çünkü askerlerin sahibi siz değil, bir başkasıdır.


  Üçüncü bir olasılıkta, asker olarak bahsettiğiniz şeylerin "doğa hayvanı" olma ihtimali. Doğa hayvanları sadece bulundukları köyü savunurlar, saldırıya gönderilemezler.


  Bu saydıklarım dışında bir problem yaşıyorsanız ve bunun bir oyun hatası olabileceği kanısındaysanız, konuya ilişkin bir fiş gönderiniz.


  Saygılarla.

  Sayın Maximilian,


  Multi olduğunu düşündüğünüz hesapları bu başlık altında paylaşmanızın herhangi bir getirisi olmayacağı gibi, yazacağınız hesapların gerçekten multi olup olmadığını da bilemezsiniz. Bu bakımdan multi olduğunu düşündüğünüz hesapları bir liste haline getirip, yardım sayfası aracılığıyla, fiş şeklinde yollamanız daha faydalı olacaktır. Böylece multi olan hesaplar hakkında gerekli işlemleri de yapmak mümkün olacaktır.


  Sayın Mirochi,


  Oyun kuralları gereğince bir oyuncunun aynı serverda birden fazla hesabı olamaz. Hesaplar arasında herhangi bir etkileşim olsun ya da olmasın, aynı oyuncuya ait birden fazla hesap varsa multi olarak değerlendirilir.


  §1.1 Her oyuncunun sadece bir hesabı olabilir. Hesap adı sadece düzenle seçeneğiyle hesaptan yeniden adlandırılabilir ve sadece avatar isimlerinizden biri ile değiştirilebilir. Bir avatarın ismini değiştirmek mümkün değildir. Bununla birlikte Travian destek ekibi bir avatarın adını eğer kullanılan ad oyun kurallarına aykırı ise herhangi bir zamanda düzenleyebilir.


  §7 Speed sunuculardaki ve/veya 100'ün altındaki nüfusa sahip multi hesaplar kilitlenmeden/uyarılmadan silinebilir.


  Saygılarla.