Posts by umtaaka7#TR

Suçlunun destekçiside suçludur bunu biliyorsundur :)  umtaaka7#TR Sen daha iyi biliyorsundur Alper Abi.

O geceyi iyi dusun kimler kufur etti kimler etmedi aragornun kufur ettigini gordun mu?

Ayrica ben burada sadece aragorn icin konusmuyorum oyun hatalari nedeni ile olusan zararlarda birlik olalim hakkimizi arayip alalim diyorum.

Adminler server hatasi oldugunu kabul etmisler 50 altin vereceğiz diyerek konuyu kapatmislar. Boyle bir hatanin degeri 50 altinmidir yada sizin olen on binlerce askerinizin degeri 50 altin midir 50 altini ben vereyim herkes sussun okadar kolaysa

Aragornun kurduğu paragraftaki alıntı bir cümle: "Krallığıma ve düşmanlarıma saygımdan dolayı server sonuna kadar bekleyip aranızdan ayrılacağım." Gördüğün gibi burada kendisi söylemiş oyunu bırakacağını bizde tükürdüğünü neden yaladığını sorduk ona doğal olarak. Sorma gibi bir hakkımız olduğunu düşünüyorum :)

Adam destek beklemis bence. Konu altinda bizlerde ayni seyi soylemis olsaydik travian birçok oyuncu kaybedeceği icin daha doğru kararlar verebilirdi

Bak Alper abi anlamak istemiyorsun ama yine de söyleyeyim.Biz burada diyoruz ki HANİ BIRAKACAKTIN KARDEŞ NİYE YENİ SERVERDESİN diyoruz. Ve sana bir şey diyen yokken sen neden canından bir parçaymış gibi 2 ay önce tanıştığın bir adamı bu kadar savunmaya gerek duyuyorsun ?

Nezaman tanistigimin bir onemi yok adamin hakkini aradigi baslikta konuyu saptiriyosunuz. Travianda centirmenlik çok önemli kadrolaro karistirip karistirip birbirimizle oynuyoruz.

Ek olarak: Gel gelelim aynı şey bizim başımizada geldi on binlerce askerimiz açlıktan öldü biz hiçbir yere gidip zırlamadık ne Gny gibi ne Numenór gibi.

Omer orada yanlis yapmissiniz iste hakkini aramazsan hep oyle devam eder benimde basima geldi sifre paylasimi diye kitlediler canxsaglamla birlikte adamla sadece temsilcilik alip vermistik sonra dalga gecer gibi hesabi actilar yagmada birincilik icin oynuyordum 1 gün yagma yapamadim geri dusurduler beni basarimi etkilediniz dedigimde dalga gecer gibi cevaplar verdiler. Kendinizle dalga gecilmesin istiyorsaniz bu tarz durumlarda rakipte olsa dayanisma içinde olmalisiniz.

Bu tarz hatalar oldugunda kisiler madur olur ve hakkini aramasi normaldir sizin basiniza gelse aynisini yaparsiniz emin olabilirsiniz.

Ayrica araya asker manco kesmek icin yapilir. Her iki tarafin askeri olmedi kurtuldu diye bir savunma olamaz orada kesilemeyen mancolar baska yerlerde yikim yapti oyunun gidisati degisti belkide daha sonra yikilan koyler mancolarin kesilmesi nedeni ile yikilamayacakti.

Birilerinin hakkını aramaya çalışmasını komik buluyorsanız insallah benzer durumlar yaşarsınız yapamadiginiz empatiyi o sekilde yasarsiniz.

Ayrica biz oyuncular olarak birlesip ayni tarafta olmaliyiz ki hakkimizi alabilelim hakkini arayan adamlarla dalga gecerseniz kimse bu tarz sorunlar yasadiginda hakkini falan alamaz adminler dalga gecer gibi sana 50 altin vericez diyip konuyu kapatir.

Saldıray

Bozdugunuz hazineler vergi fonunda birikir saldiri aldiginizda krallik sayfasindaki vergiler sekmesinden saldiri aldiginiz koyde biriken vergi miktarini gorebilirsiniz bu vergiler oyuncular tarafindan yagmalanabilir. Kraliniz isi biliyorsa zaten saldiridan once vergiyi toplayacaktir ancak vergi toplama limitine ulasmamissa toplayamayacaktir bu durumda bir arkadasiniz size saldirarak vergide biriken hammadde ve hazineleri alabilir

Dostum mantığı su oyun başlangıcında tirsak cizmesi cok cikiyor ki millet askerini kestirip hesap silmesin. Herkes basta yagma yapip daha hizli gelismek icin baslangicta az da olsa asker basiyor ve bu asker cok zahmetli bir sekilde basildigi icin cok kiymetli. Daha sonralarda da tirsak cizmesi gormek cok normal oyuna sutekli kayit olunabiliyor degisen tek sey yeni kayit olanlar direnebilsin diye cikan cizmelerin kapasitesi artiyor hersey dusunulmus zaten.

İse yarayan seylerin az olmasinin nedeni ise pahaliya satilabilmesini saglamak(arz talep meselesi). Pahaliya satilmazsa oyundan kazandigin gumus ile rahatca alabilirsin pahali olursa para ile aldigin altini bozman lazim buda oyuna gelir saglamak anlamina geliyor.

Sunu dersen anlarim 24 saatlik ihale suresi uzun kisaltilsin daha az bekleyelim ozaman son sayfalarda bulmazsin aradigini daha az beklersin ama bu seferde satilan esya sayisi yari yariya duser aradigini bulamazsin.