Posts by Wahlberg

Мнения отдельных личностей, которые сегодня антизерг, а завтра ой - очень важны)
    Ваху вообще по цитатам разбирать можно, он переобувается на ходу)

Ну и где же я переобулся на ходу?
    Прилетел на ком к викам на 2 недели, Ира знала об этом с 1го дня.

На второй день на ком5х я увидел два забитых корва и сказал что мы зерг. К слову я не был королем, в составе из 6 царских слотов лишь 2 было русских (я и JJungle), остальные бугры и все люди были с карты. Лично я не могу контолировать кнопку принятия, которая есть у двух королей один их которых бугр и в его интересах было принимать людей. Кто играл там с 1го дня и видел зерг легионов видел что мы с ним сделали.

Все кому надо видели мою игру, как на комх3, так и на комх5. Мнение балабола как ты меня не интересует.
    Об Ире для себя всё что надо я понял так же.

Вообщем я не вижу писать тебе что либо, ты высер каких мало здесь. Аргументировать что либо тебе в дальнейшем не вижу. Оффрейт это значения для тех кому не в падлу 24 на 7 лагеря душить.

С Абулом буду играть в будущем потому что он играет в игру, а не в лагеря и домики, за что я его и уважаю как игрока.

That's the fantasy scenario imo. In kingdoms with over 150 members someone is bound to delete without notice or you could have unlucky timing on the removal of grey villages.

There must be better strategies against it :)

You are haven't in mega treasure station def, only Colossus send all his def. You are die for stupid, because think you under protection all time. We are rape you for that

Vacation abuse, relocation abuse. Nice. 3 players with 160k+ troops relocating next to me and destroying villages and treasuries in less than 30 mins, takes 30k+ treasures and relocates away. We can't even attack them back. Top1 kingdom's dukes going on vacation mode when WW fights begins. Actvating/deactivating treasuries while you are on vacation... I am sad.

hehe, rfr vacation is ended :D. Now they are in same sitation.

Is it an idea that you discuss the options to leave my e mailadress? And that you send me an e mail in a few years that the game is back and this issue is solved? As mentioned before, i will end this server and wont come back untill solved

It's TK, if you want play without jumpers, kingdoms and other rules - play in TL.

We are destroy use a lot of tactics a big zerg of legion. But no one didn't see that. Yes sometimes we use jumpers because it's very effectively. If game-designer add some function after relocate like traveling without troops and other we will think about new strategy and rape you again. It's not a problem. Everyone who was raped all time won't back to game, it's a normal. But may be instead that you will talk with other kingdoms and use jumpers too, destroy all of you viilas execept offensive villa and destroy you enemy? Why not? May be because you want make a villas more than play in strategy? Everyone know rules in the start of server and kings will think about protection of treasure. If you can't think about protection - you are weak and will be destroyed, it's a normal. RfR and Doom think about their protection, you are not. If fight a long distance than every kingdom will hidden treasures and def after that and you say "tactics and strategy", when you have a lot chance to destroy enemy offensive without treasure leak. I see that because you start do that but don't w8 our attack on you mega treasure. And know you are wine from situation. Funny :).

Sorry Georgi, but this time your 'asking for discussion' is as offensive as the players abusing mentioned mechanic. If you wanted to do something, you would have instantly stopped relocations after 10 days into a speed world, 30 into normal one, and that would be it. From that point, people would have to normally colonize 2nd village within a kingdom they want to become a part of, like we used to do for a decade now.

And after the abuse has been temporarily prevented, then 'asking for discussion' on how to make it better would have made sense and players would participate. Instead, you are just adding fuel onto the fire and frankly, deserve to be burnt.

But hey, we all already know that development for TK has been brought down to a bare 'skeleton crew' minimum, just enough for servers to stay up. Otherwise, the game would already have new tribes implemented and so much more.

That happinies more than half year. They won't change anything, just discussion :D.

да харош уже эту фигню мусолить, тут уже давно понятно что играете как на приватном серваке одни против разбоев. расскажите лучше что на х5 творится? смотрю вы там все таки вытеснили легионов с горы, осталась только небольшая кучка деревень. вице король у них пропал и две трети сокр тоже)

был легион в 400 рыл, больше его нету. 2 основных короля в обоих королевствах были выкатны в 0

если не почините, завтра отзову все платежи и поставлю акк на удаление, так свое условие игри ви не виполняете

единственно что у вас там не зависает, ето покупка золота и аукцион

все из за авс сегодня потерялос, ви с ума там сошли все, так издеваться

отзывай, удаляй. Напиши где фармить плиз сразу =). Игра не перестанет меньше лагать, всё будет как на продленном сервере. Сделают дай бог под конец.