Posts by Serhat Trust#TR

Türkçe oluyor mesajımı okumamıssın. Tamamı tükçe oluyor. Sadece fareyi yazıların üstüne getir farenin sağ tuşuna bas ve açılan pencerede (Türkçeye cevir yap) yazısını tıkla yeter.

Merhaba arkadaşlar ;
    Sadece merak ettim sizce hangisi daha iyi ve kullanışlıdır.
    Bazılarınız kullanıma göredir diyecek muhtemelen ama benim burda merak ettiğim konu acaba
    Siz olsanız "Açık Artırmada gümüşünüz hepsine yetseydi , hangisini alırdınız?"

( Not : Sakın hepsini alırdım gibi kötü bir espiri yapmayın :D )

- ZIRHLARIN ORTALAMA ÖZELLİKLERİ -

Ağır Pul Zırhı
    +22 sağlık puanları /gün
    Hasar 8 puan düşer

Ağır Şifa Zırhı
    +44 sağlık puanları /gün

Ağır Zincir Zırhı
    Kahramana +1000 savaşma gücü
    Hasar 5 düşer

(Zırhıların özelliği adil olsun diye birbirine yakın ve yüksek değerlerde verilmiştir.)

Merhabalar Travian Kingdoms ailesi;

Bence bu oyunu daha da renkli hale getirme amaçlı birliklere has aynı kahraman yüzü yapar gibi her birliğin kendi renk ve şekillerini ayarlayabileceği bir bayrağı olabilir.Mini haritada da köylerin üstünde gösterilir.Böylece bu hem oyuna ayrı bir renk katmış olur hemde oyuncuların aklına birliklerle alakalı daha farklı değişik yeni fikirler gelmesine sebep olabilir.

İkinci yenilikte krallıkların birleşebilmesi olabilir. Bir nevi ittifak ama bu üyeleri iç içe katan bir sistem gibi düşünün . Büyük krallıklar.

Ben kısa süreli krallıklar yaptım . Ama bildiğim ve gördüğüm kadarı ile kültür puanı alma diye birşey söz konusu değil.Kültür puanı her oyuncunun kendi köyüne ve kahramanına has birşey diye biliyorum.Kültür puanını artırmak içinde köy merkezine yaptığınız bina levelleri ne kadar fazla olursa size gelecek günlük kültür puanıda o denli yüksek olur.İsterseniz kahraman ilede kültür puanı artırabilirsiniz gladyatör veya Kürsü miğferi alarak.(Merkeze belediye binası kurup belediye binasındaki festivalleri aktif ederekte çok büyük oranlarda kültür puanı kasabilirsiniz)

İnşallah konuyu doğru anlamış ve size yardım edebilmişimdir.İYİ OYUNLAR :thumbup:

O zaman uygulayacağın ilk adım sığınak kurmaktır.Yağma alıyorsan SIĞINAK şarttır.Sığınağının levelini sona kadar getir yani 10 level yap sonra eğer istersen 2.sığınağıda kurabilirsin . Böylece hiç yağma yemez o biriken hammaddelerlede savunma hazırlayabilirsin.Örnek vermem gerekirse ; tuzakçı kur ve yükseltebildiğin kadar yükselt bu düşmanı caydırır.En azından aynı anda 3 veya daha fazla yağma yiyeceğine 1 e iner.Belkide yağmalar belli bir süreliğine kesilir.Bu da sana köyünü toparlaman için hatrı sayılır bir süre sağlar.Çünkü kimse ufak bir yağma karşılığı o kadar asker kaybetmeyi göze alamaz ve yağma listelerinden seni bir süre çıkarırlar.Bundan sonra izliceğin adım sana kalmış ya savunmaya devam eder sadece sana saldıran askerlere göre asker basarsın (mesela atlı ağırlıklı saldırı alıyorsan ona göre atlı suvarı savunma gucu yuksek asker cıkarabilirsin) eğer daha koyun ufaksa en sağlam savunman falanks yanı en ucuz ve en ıyı askerlerden koyune sureklı basmak olur bu arada kahramanınada tırsak cızmesı al varsada gıydır .Böylece cok buyuk bir birlik koyune gelirse askerlerini uzaga kacırır ve kurmaya calıstıgın kucuk bırlıgın yok olmamıs olur.Eğer diyorsankı sıgınak tamam tuzakcı tamam ama asker basmak ıstemıyorum o zaman hammaddelerını ve kıslanın levellerını yukseltebıldıgın kadar yükselt boylece ılerde iyi saatlik gelirin olur.Rahat yağma , savunma askerleri yaparsın hemde seri tabi bunun için biraz sure gerekir.savunma askeri basmassan tuzakcıların ve sıgınagını ıyı kasmalısın galyanın en buyuk avantajı SIGINAK TUZAKCI VE FALANKS tır. En azından oyunun bası ıcın ama once ılk ısın yagmaları kesıcek caydırıcı savunma.

Biliyorum bilindik şeyler ve uzatmıssın diyeceksin.Ama bunlar seni yağmadan kurtaracak yegane adımlardır.Diğer arkadaşlarda bu fikire birşeyler katıp belki yardımcı olabilirler sana ;) İYİ OYUNLAR

O linke tıkla sayfanın üzerine gel ve mouse ile sağa tıkla . Çıkan şeçeneklerden Türkçe dile çevir yapınca oluyor yalnız arapça kısmı çevirmiyor :(
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana