Posts by Lanetto#TR

Merhaba,

Ben konunun içeriğinden çok gelişen süreç hakkında bir şeyler söylemek istiyorum.

Öncelikle hata hayatımızın tüm noktasında karşımıza çıkabiliyor. Önemli olan bu hatanın sorumlularının bunu ne kadar sahiplendiği ve telafisi için ne kadar samimi olduğudur. Burada paylaşılanlardan gördüğüm kadarıyla Odin başlarda bir çözüm üretmeye çalışmış fakat aldığı inisiyatif sanırım yetkisi dahilinde olmadığı için gerçekleşememiş. Ki ordunun geri verilmesi bireysel olarak bakıldığında haklı bir çözüm gibi durabilir fakat multiplayer ve entegre bir oyun olduğu için mağdur kişi haricindeki herkes, bahsi geçen çözümden olumsuz olarak etkileneceği için kesinlikle doğru olmadığı aşikardır. Dolayısı ile aslında fevri olarak yaptığı dönüşün hatalı bir karar olduğunu anlamış veya ilk aklına gelen çözüm önerisi asıl yetkili kişiden döndüğü için de maalesef yine fevri bir şekilde '50 Gold' verelim şeklinde 2. bir hataya doğru yönelmiştir.

Sözde mağdur arkadaşımızın günlerce cevapsız bırakılması, sözde kabul edilen hatanın sahiplenilmemesi ve zamana dayalı bir oyun olmasına rağmen gelişen sürecin hızlı yönetilmemesi dışında, samimi bir şekilde arkadaş ile paylaşılmaması da 'Yetkili, moderatör veya oyuncu temsilcisi' kişilerin maalesef görevinde yeterli olmadığını göstermektedir.

Tamamen şahsi olan düşüncem; Konunun en başından beri tüm detayları iyi analiz edilerek yetkili kişiler ile görüşüldükten sonra, sonuçları tamamen düşünülen bir çözüm ile arkadaş bilgilendirilmeliydi ve empati yapılarak mağdur oyunculara samimi bir yaklaşım sergilenmeliydi diye düşünüyorum. Yapıcı olmak çok önemli. Buradaki herkes oyundan çıkıp foruma kadar gelip bu konu hakkında samimi fikrini paylaşıyorsa bunda bile bir emek var demektir.

İnsan kaybetmek çok kolay arkadaşlar. Önemli olan kazanmaktır. Buradaki oyuncular sizlerin işinizi yapıyor oluşunuzun temel sebebi. Bazen bir özür dilemek bile bir çok şeyden daha değerlidir.

Temennim konunun bu şekilde kapanmaması. Adil bir oyun standardı ve yönetimi oyunun devamı için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Umarım yetkili kişiler de böyle düşünüyordur. Burada mevcut sonuçtan dolayı, oyun yönetimi açısından oluşacak güven kaybı kelebek etkisi yaratacaktır. Umarım konu tekrar değerlendirilerek oyun kaderini de etkilemeyecek şekilde bir sonuç ile sözde mağdur arkadaş ile uzlaşılarak adil bir şekilde tatlıya bağlanır.

Özet olarak oyunda hata olabilir, bu olumsuz sonuçlar da doğurabilir. Bu kabul edilebilir bir gerçek. Fakat oyunculara ve özellikle mağdur oyunculara karşı yaklaşım bu şekilde olmamalıdır. Ben buradaki hatayı oyunda değil oyunculara olan yaklaşımda görüyorum.

Umarım iyi haberler alabiliriz.

Ve umarım herkes 'bundan sonraki mağdur ben olursam acaba ne ile karşılaşırım' diye düşünmeden rahatça keyif aldığı oyununa geri dönebilir.

Anlayışınıza sığınarak, saygılarımla.