Posts by nakree

  30.05.2020 tarihinde saat 12.00.00 varışlı op düzenledik Empire birliğine Her ne hikmetse daha önce empire op unda aragon un yaşadığı sorunun bir benzerini yaşadık ve 38 DAK SERVER E ERİŞİM ENGELLENDİ .... herşey normale döndüğünde ise BÜYÜK ORDULARIMIZA NİSPETEN KÜÇÜK ORDULARIMIZDAN AZ SALDIRI PUANI YAZILDIĞINI GÖRDÜK.... YAZILDIĞINI diyorum çünki hiç bir saldrı puanı tutarlı değil... her şeyin bir kurgu üzerine döndüğüne inancımız ciddi şekilde artmış durumda ... 38 dak oyunu dondurmanın bir açıklaması olması gerekir ama oyun adminlerinin ve yönetiminin 50 gold verelim gibi klasik bir yaklaşımda olacaklarından emin olduğumdan böyle bir beklentim yok ... bu oyunu yıllardır oynayan ve rekorlar sahibi bir krallığın rekorlar sahibi yöneticisi olarak oyunun artık OYNANAMAYACAK DURMA GELDİĞİNİ görmekteyim ... kirli hesap yapmasam da kirli hesaplar içinde olmak istemediğim için bu sanırım son serverim ... hepinize iyi OYUNlar.....

  İlk saldırı le 2.saldırı arasında karşısındaki def sayısı farklı olması nedeniyle kestiği asker sayısı da farklı olabilir mi?

  ODİN EMPİRE yi destekliyor olabilir mi? sorusu ortaya atılacak kadar durum vahimse. ODİN den mutlaka cevap bekliyoruz??? bunca adam boşuna mı oynuyor bu oyunu.

  benim de birkaç önerim olacaktı.


  1) köylerde tahıl ambarı ve hammadde deposu 20 yapıldıktan sonra büyük ambar ve büyük depo kurulabilmeli. Test serverlarında denenebilir öncelikle. büyük ordular çıkarsan da defans oyuncusu olsan da tahıl sıkıntısı yüzünden oyuncular ya devam etmiyor ya da askeri herhangi bir yere çakıp bırakıyor. Herkese ait 15 tarlalı köyler de olamıyor malesef.


  2) Krallık sayısında sınırlama getirilmeli. Eski versiyonda 60 kişilik sınır vardı ittifaklar,anlaşmalar olurdu,profilde belirirdi.Tüm server kendine bu şekilde strateji kurardı. Şİmdiki versiyonda ise gizli gizli pazarlıklar, içten içe planlar yapılmakta ve daha sonra bu krallıklar birleşerek 250-300 kişilik ekip oluşturmakta, oyun genelinin 500 kişi olduğunu düşünürsek 250 kişilik krallıklarla hangi rakipler savaşacak, tek başına wow kurulduğu için herkes sıkılarak oyunun bitmesini bekliyor.


  3) WW zamanı tüm askerini destek atarak tatile ayrılma seçeneğine kısıtlama getirilmeli. Tatile alan derebeyi veya kral tatile almadan önce hem gereken desteği yapabilmekte hem de hazinesini oyun bitene dek garantiye almış olmaktadır. Tatile alan oyuncunun askerleri destekten çektirilebilir veya tatile alınması konusunda engeller konulabilir.


  4) OYun süresi uzatılmalı. bir WOW süresi 10 günle bitiyor.3x lerde 45.gün wow açılıyor 60 gün dolmadan oyun bitiyor. Yeni oyunculara tamamen adaletsiz bir süreç. Oyuna başlayıp 1 hafta geçmeden ya yağma köyü olmaktalar ya da bırakıp gitmekteler. Süre uzaması aynı zamanda yeni oyuncuların da öğrenmesi keyif alması ve daha çok yeni üye kazanılması konusunda oyun süresinin uzatılması yararlı olacaktır.


  5) Off. oynayan arkadaşlar veya kral-derebeyleri büyük def.ordular besledikleri için tahıl yüzünden büyük sıkıntılar yaşamaktadırlar, Bu nedenle krallıktaki oyuncular sürekli tahıl yardımında bulunmak zorunda kalıyor. Ancak oyun kuralları gereği limitler bulunduğundan belirli bir yerden sonra bu yardımların yapılamaması söz konusu olmakta. Birliktelik gereği özel oyunculara sağlanan bu gibi destek (en azından tahıl konusunda) esnetilebilir.

  Merhabalar,


  Bazı oyun dünyalarında artık oyunun amaç dışına çıktığı ve zevki,eğlencesi kalmadığı düşüncesindeyim. 250-300 kişilik krallıklar kurup rakipsiz,amaçsız oyunlar olmaktadır. :cursing:


  Oyun dünyalarında eskiden olduğu gibi krallık üye sayısı ve birleşimleri konusunda sınırlama getirilmesi gerektiğini düşünmekteyim...