Posts by LovèGood

  COM oyun dünyasında rekabet düzeyi daha üst düzey.Ön plana oyun yeteneği,taktiği gibi kavramlar çıkıyor.TR sunucusunda ise taktikten ziyade oyun dışı mekanikler(casus sokma vb) daha ön planda ve genelde hep bir kavga ve kaos ortamı var.Her akşam düzenli kavga vardır TR sunucularında bu da oyuncuların canını sıkan hususlar.


  Oyunun popülerliğini arttırmanın en kolay yolu eski oyuncuların oyuna geri dönmesini sağlamaktır.Eski oyuncuların oyunun eksikleri ve aşırı pahalı hale gelmesinden dolayı oyunu bıraktıklarını göz önüne alırsak çözüm basit gibi.


  İkinci yol ise Travian Legends'a verilen değerin %25'i buraya verilse yine bir artış olur.TL tamamen sistemsel açıklara sahip bir oyun ve bu açıklar oyuncular tarafından suistimal ediliyor ki son Final bunun örneği.Travian Kingdoms o oyunun daha iyi sisteme sahip hali fakat TG'nin verdiği değer neredeyse SIFIR.


  Birde gerçekten Türk oyuncularının değerini anlaması lazım TG'nin.3 ay boyunca havalenin kapalı kalmasının açıklamasının yapılmasına bike tenezzül etmeyip hata var diye oyaladılar insanları.Koskoca şirketin zam için oyuncularını bu kadar umursamaz davranması hoş bir şey değildi.


  Dediğim gibi yeni oyuncu kazandırma fikrinden önce olan oyuncuları koruyup,eski oyuncuların oyuna geri dönmesini sağlayacak adımlar atılmalı.Ondan sonra zaten yeni oyuncular gelir.

  Birçok eksik yer varken iyi tarafları da var tabi ki.


  POZİTİF


  * Oyun ister istemez oyuncularda hırs,rekabet duygusu,eğlence gibi birçok tatmin edici duyguyu hissettiriyor.

  * Oyun olarak geçmemek lazım gerçekten arkadaşlıklar oluşuyor,ekip olunabiliniyor,takım çalışması ortaya çıkıyor.

  * Oynayan insanlar gerçek dünyanın birer simülasyonu.Gerçek hayatta yaşadığın birçok duyguyu,tecrübeyi bu oyunda da yaşayabiliyorsun.


  Oyunun eksik yönleri biraz fazla ve bu eksiklikler oyun zevkini azartan cinsten.


  NEGATİF


  * Öncelikle Travian yönetimi Türk oyuncularının COM dünyalarında oynamasını istemiyor bunu da yeni altın düzenlemesiyle çok açık bir şekilde ortaya koydu.Bu yanlıştan dönmeleri lobideki altınların COM dünyalarına aktarılabilmesini istiyoruz.Zaten ortada bir zam var iken saçma bir şekilde altın aktarımını kapatmalı bir nevi ırkçılığa bile girebilir.

  * Oyunda sohbet bölümleri hala yetersiz,mesajlaşma kısmı da oldukça yetersiz.Birçok örnek var iken mesajlaşma üzerine biraz çağ dışında kalmış.

  * Casus mekaniği oyunda tamamen değişmesi gerekiyor.Savunan tarafın bu kadar fazla yararına olan bir mekanik saldıran tarafa büyük bir dezavantaj sağlıyor.

  * Rekabet kısmına diğer arkadaşlara katılmıyorum bir sınırlama falan getirilmesi saçma olur.Herkes özgür sonuçta bu oyunda kimse sizlere 150 kişi olmak zorundasınız diye bir zorunluluk dayatmıyor,sizlerin tercihi bunlar.

  * Forum aşırı pasif kullanılıyor,forumun popülerliğini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılmalı.Legends'a kıyasla forum yok denecek düzeyde.

  * Grafiksel bir yenilemeden daha çok oyun atmosferi biraz daha değiştirilebilinir.Arka planda akşamları karanlık,kışları karlı gibi varyasyonlar sağlamak göze hoş gelebilir.

  * Oyundaki natar,15 tarlalı,9 tarlalı sayıları arttırılabilinir.Doksanıncı gün haritanın genişlediğini gördüm ve çok saçma geldi.Oyunun neredeyse 2/3'lük kısmı tamamlandıktan sonra yeni tarlalının çıkması gereksiz,daha önce de çıksa daha faydalı olurdu.

  * Spiking olarak oyun sözlüğüne girmiş gri köy defleme olayının önüne geçmek lazım.İnaktif köylere savunma gönderilmesinin engellenmesi gerekiyor ki zaten hiçbir mantığı da yok gönderilebilinir olmasının.


  Oyunu en çok oynayan ülkelerden biriyiz buna rağmen oyun yönetiminin en az ilgilendiği,en az fikirlerine saygı duyduğu ama en çok para kazanmaya çalıştığı ülkeyiz.Değerimizin bilinmesinin,bizim fikirlerimize önem verilmesinin ve bu aşırı zamların geri alınıp,lobiden altın aktarmanın engellenmesi gibi daha fazla para kazanmaya yönelik hamlelerin gözden geçirilmesini umuyorum.Yoksa en çok oyuncuya sahip olduğu ülkelerden birini de kaybedecekler.

  All kingdoms give us your treasure and defense, because we deserve to win.I like it,and it will be our next operation names."WE DESERVE TO WIN"


  I hope you will understand that we did not say that we should get up one morning and attack the Order.We could win this game without fighting.Diplomacy is easy way to win.We chose the fun way and we didn't do it for the others appreciated.Let me tell you everyone is still in the race.OПГ is in the race,Чума is too.Чума has a lot VP for everyone.(It is a propaganda ^^) We help the STAR against you but they can attack us to win,we are prepared to.We are not trying to give everyone the message that we are deserving anyone.


  You can ask all your questions, I'm here today.I will try to answer honestly.(I can't say army count.)

  You don't think it's getting a bit transparent that you are trying to divert the servers OFF armies away from UNKNOWN and towards NewOrder by constantly driving this false propaganda-like one liner?

  Just judging from how you joined NewOrder to attack Stars, then joined Stars to attack NewOrder, then attacked 4uma to steal treasures and VPs ... the story that you are just here for the fun and working against METAs -- no one is buying it ... you are in for the win and your own gain.

  You have this situation as a result of your wrong decision.We woke up one morning and didn't say we should attack Order.Everyone is doing the moves without thinking about the future, the wrong moves are punished in this way.Our primary goal is to have fun.We think we can win while having fun.We never make the first move but we do not hesitate to respond to the wrong moves.You merged with CodeX for 2 WW,but you have only 1 and its far.


  There is no propaganda.We have the courage to fight everyone.We started fighting with STAR on the server, because they were more crowded than you.We joined to ensure the balance of power and we have completely worked to your advantage.But you showed greed and merged with CodeX.No need to take shelter on excuses to protect them because you know you could protect them without merge.Now you have 1 WW in your hand and it is too far.


  We are making moves to win, but these are against some of the wrong moves.We would fight together against 4uma as separate troops, but greed sometimes brings events to this situation.We're not making propaganda. You said you want to have the power to fight 4uma when you explain your reason for merging with CodeX. But you've only been fighting the STAR since your merger. This is the confusing event, and we made it our humorous operation.


  Finally, the entire server can attack us and we will not even have a problem with this.We will be happy because it will show us how strong we are :*

  Astonished how such clueless comments can be voiced by the leadership of any top 6 kingdom. My guess is however that your words here are not spoken in confusion about the situation, rather in frustration that your armies wiped. But seriously, you go and kill your good hammers on a previous allied (together with your allied DEF) who you were fighting 4uma together with .. then you act surprised as to why there are no OFF action taken against 4uma? It's just so clueless that it hurts..


  Ha! .. the use of words like "We" .. and implying that we should cooperate to take down 4uma? .. Are you realizing how you come across speaking like this after you lost your hammers attacking an allied who was fighting 4uma? .. You sir screwed up, and that gave 4uma like 400% larger chance to win the server.. and now you act all surprised. I hope the server realize that what ever happens, UNKNOWN does not deserve the victory after this.

  1)We weren't ally,we only worked for our common goals.We did the first successful operation against 4uma.You are free to think that we have no army, but a person who really knows the game knows that these armies will be replaced by the 20-day period at the latest.Why are you so obsessed with our armies? In the end, you'll eliminate an opponent if we don't have any power.I just wrote about don't expecting us to make the first move.


  2)When I speak of the UNKNOWN , I always use the word "We".I don't play alone in this kingdom.I don't know how you call your kingdom but you can use "We".And we talked to Leknin about our relationship after your merge.He understood our decision and received it with respect.I guess he didn't let you know about this conversation, so you're still talking about attack to alliance here.


  I think don't underestimate anyone,because the anyone will create a great shock effect.