Posts by LovëGood

  Oyuncular arasındaki mesafeye bağlı olarak 1 ile 4 arası sıralı atabilir.Andora antremanlı olduğu için 50 tane bile atar :)

  -Romalıdan 1 altın alınır.

  -Galyalıdan 2 altın alınır.

  -Cermenden 3 altın alınır.

  -6 altın beraber ölçülür.


  Toplam ağırlık 6.1 çıkarsa Romalının altınları sahtedir.

  Toplam ağırlık 6.2 çıkarsa Galyalının altınları sahtedir.

  Toplam ağırlık 6.3 çıkarsa Cermenin altınları sahtedir.

  1) Romalı köylü ve sıçan karşıya geçer,Romalı köylü yalnız geri döner.

  2) Romalı köylü ve ayı karşıya geçer,Romalı köylü sıçanla beraber geri döner.

  3) Romalı köylü bir çuval tahılı alıp karşıya geçer,Romalı köylü geri döner.

  4) Romalı köylü ve sıçan karşıya geçerler.


  TRX3 Blossom

  Öncelikle konumuza hoşgeldiniz.TR oyun dünyalarında KUZEY ve WAR isimleri ile boy gösterip zaferler aldıktan sonra, COM1 oyun dünyasında UNKNOWN isimli birliğimiz ile bulunmuştuk.Oynadığımız oyun dünyalarında oyun etiğini sürdürüp,az kişi ile çok iş başarmak için elimizden geleni yapmaya çalıştık.Kimi zaman sevindik,kimi zaman yorulduk,kimi zaman da üzüldük ama biz oynadığımız oyun dünyalarında rakiplerimiz saygısını kazanıp,eğlenmeyi başarabildik.


  Sıfırdan bir oluşum ile oyun etiğine sahip olan,kişisel çıkarları bir kenara bırakıp birlik çıkarlarını düşünmekten vazgeçmeyen,oyun dünyasının başından sonuna kadar mücade eden,oyundan zevk almayı,gerektiğinde yorulmayı,uykusuz kalmayı ve yıkılmayı göze alan,60-65 kişilik bir ekip oluşturup Mart ayında başlayacak COM oyun dünyasına başlamayı hedefliyoruz.


  Daha önce bizlerle birlikte oynamış,rakip olmuş veya bizi ilk kez duyan herkesin birliğimize başvurmasından mutluluk duyarız.Başvuran herkes ile birebir iletişim kurup olumlu veya olumsuz geri dönüş vermeye çalışacağız.Bahsettiğimiz gibi belli bir oyuncu sayısı sınırı belirlediğimiz için biraz seçici olmak zorundayız bundan dolayı başvurularına olumsuz dönüş yapacağımız kişilerin(daha önce beraber oynadığımız kişiler de olabilirler) bizlere kırılmamasını temenni ediyoruz.


  Bizim UNTOLD olarak bizimle oynayacak arkadaşlara oyundan oynadıkları süre boyunca zevk alacaklarını,kendilerini geliştirebileceklerini,oyunun her aşamasında kendilerine güvenileceğini ve krallığın yaptığı her organizasyona direk katılacaklarını(örnek olarak,bazı birlikler operasyonlarda oyunculardan şifre toplayıp saldırılarını atıyorlar.Bizim birliğimizde her oyuncunun kendi saldırısını atabileceğine güvenimiz vardır)ve her bir kişiye ayrı ayrı değer verileceğinin garantisi veriyoruz.


  UNTOLD olarak başvuru yapacak kişilerden başvuru yapmadan önce bazı ön şartlarımız olacak ki bu ön şartlar hem sizlerin hem bizlerin ileride sıkıntı çekmemesi içindir.


  ----> Oyun etiğine sahip olan bir birlik olduğumuz için multi kullanımını,hakareti ve hesap paylaşımına izin vermiyoruz.

  ----> Bu oyunu kimse dört dörtlük oynamıyor ve oyunun her noktasını bilmiyor bunun için herkesin gelişime açık olması lazım.

  ----> Herkesin oyundaki askerini,köyünü,hamını,tarlalısını kendisinin olarak görmeyip,kişinin tek başına bu oyunda bir anlam ifade etmediğini anlayıp birliğin önemini,anlamını idrak etmesi ve kişisel çıkarları bir kenara bırakıp birlik için oynaması gerekir.

  ----> Birlik olarak oynanabilir en iyi sistemi oluşturmaya çalışıyoruz ve birliğimize katılacak kişilerden bu sisteme uymalarını bekliyoruz.
  ----> Birlikteki herkesin empati kurabilmesini ve hoşgörülü davranmasını bekliyoruz.
  ----> Daha önce başka oyun dünyalarında savaşmış,tartışmış arkadaşların geçmişi bir tarafa bırakıp geleceği düşünmeleri ve birlik çatısı altında aynı amaca yönelmelerini rica ediyoruz.Kimse kimseyi sevmek zorunda değildir ama herkes birbirine saygı duymalıdır.
  ----> Uzun bir maraton olacağı için bu maratona bizimle birlikte başlayacak arkadaşların maratonu yarı yolda bırakmaması gerekir.Bunun için başvuracak arkadaşlardan ricamız gerçekten kendinizi minimum 150 günlük bir sürece başlayacak durumda görüyorsanız başvurmanız.Oyunu yarıda bırakan arkadaşlar sadece kendi emeklerine zarar vermiyorlar,aynı anda birliğin tüm dinamiklerini değiştiriyorlar.Özellikle UNTOLD için her oyuncu birer kolondur.Bir oyuncunun eksilmesi büyük kayıp demektir.

  ----> Ve son olarak herkesten bireysel olarak başvurmasını rica ediyoruz.Bazı arkadaşlar grup olarak bu oyunu oynuyorlar onlara saygı duyuyoruz fakat başta da dediğimiz gibi belli bir oyuncu sayısı ile oynamak istiyoruz ve bunun için grup olarak alım yapamıyoruz.


  Bu ön şartları kendinde gören herkesin başvurularını bekliyoruz.Daha detaylı oyun hakkında konuşmaları bireysel görüşmelerde yapmayı planlıyoruz.Daha önce deneyimlemediğiniz bir ekip oyun deneyimi sizlere sunmak,beraber COM oyun dünyasında eğlenip,savaşmak dileğiyle.Başvurmayı düşünen veya düşünmeyen herkese zamanlarını ayırdıkları için teşekkür ederiz. Bir nevi UNKNOWN UNTOLD olarak diriliyor diye biliriz :)


  BAŞVURU LİNKİ :  https://forms.gle/axny54UMQXmGiFbs6


  #reassemble


  LovëGood & Elerossë & Bay Tavşan
  COM oyun dünyasında rekabet düzeyi daha üst düzey.Ön plana oyun yeteneği,taktiği gibi kavramlar çıkıyor.TR sunucusunda ise taktikten ziyade oyun dışı mekanikler(casus sokma vb) daha ön planda ve genelde hep bir kavga ve kaos ortamı var.Her akşam düzenli kavga vardır TR sunucularında bu da oyuncuların canını sıkan hususlar.


  Oyunun popülerliğini arttırmanın en kolay yolu eski oyuncuların oyuna geri dönmesini sağlamaktır.Eski oyuncuların oyunun eksikleri ve aşırı pahalı hale gelmesinden dolayı oyunu bıraktıklarını göz önüne alırsak çözüm basit gibi.


  İkinci yol ise Travian Legends'a verilen değerin %25'i buraya verilse yine bir artış olur.TL tamamen sistemsel açıklara sahip bir oyun ve bu açıklar oyuncular tarafından suistimal ediliyor ki son Final bunun örneği.Travian Kingdoms o oyunun daha iyi sisteme sahip hali fakat TG'nin verdiği değer neredeyse SIFIR.


  Birde gerçekten Türk oyuncularının değerini anlaması lazım TG'nin.3 ay boyunca havalenin kapalı kalmasının açıklamasının yapılmasına bike tenezzül etmeyip hata var diye oyaladılar insanları.Koskoca şirketin zam için oyuncularını bu kadar umursamaz davranması hoş bir şey değildi.


  Dediğim gibi yeni oyuncu kazandırma fikrinden önce olan oyuncuları koruyup,eski oyuncuların oyuna geri dönmesini sağlayacak adımlar atılmalı.Ondan sonra zaten yeni oyuncular gelir.

  Birçok eksik yer varken iyi tarafları da var tabi ki.


  POZİTİF


  * Oyun ister istemez oyuncularda hırs,rekabet duygusu,eğlence gibi birçok tatmin edici duyguyu hissettiriyor.

  * Oyun olarak geçmemek lazım gerçekten arkadaşlıklar oluşuyor,ekip olunabiliniyor,takım çalışması ortaya çıkıyor.

  * Oynayan insanlar gerçek dünyanın birer simülasyonu.Gerçek hayatta yaşadığın birçok duyguyu,tecrübeyi bu oyunda da yaşayabiliyorsun.


  Oyunun eksik yönleri biraz fazla ve bu eksiklikler oyun zevkini azartan cinsten.


  NEGATİF


  * Öncelikle Travian yönetimi Türk oyuncularının COM dünyalarında oynamasını istemiyor bunu da yeni altın düzenlemesiyle çok açık bir şekilde ortaya koydu.Bu yanlıştan dönmeleri lobideki altınların COM dünyalarına aktarılabilmesini istiyoruz.Zaten ortada bir zam var iken saçma bir şekilde altın aktarımını kapatmalı bir nevi ırkçılığa bile girebilir.

  * Oyunda sohbet bölümleri hala yetersiz,mesajlaşma kısmı da oldukça yetersiz.Birçok örnek var iken mesajlaşma üzerine biraz çağ dışında kalmış.

  * Casus mekaniği oyunda tamamen değişmesi gerekiyor.Savunan tarafın bu kadar fazla yararına olan bir mekanik saldıran tarafa büyük bir dezavantaj sağlıyor.

  * Rekabet kısmına diğer arkadaşlara katılmıyorum bir sınırlama falan getirilmesi saçma olur.Herkes özgür sonuçta bu oyunda kimse sizlere 150 kişi olmak zorundasınız diye bir zorunluluk dayatmıyor,sizlerin tercihi bunlar.

  * Forum aşırı pasif kullanılıyor,forumun popülerliğini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılmalı.Legends'a kıyasla forum yok denecek düzeyde.

  * Grafiksel bir yenilemeden daha çok oyun atmosferi biraz daha değiştirilebilinir.Arka planda akşamları karanlık,kışları karlı gibi varyasyonlar sağlamak göze hoş gelebilir.

  * Oyundaki natar,15 tarlalı,9 tarlalı sayıları arttırılabilinir.Doksanıncı gün haritanın genişlediğini gördüm ve çok saçma geldi.Oyunun neredeyse 2/3'lük kısmı tamamlandıktan sonra yeni tarlalının çıkması gereksiz,daha önce de çıksa daha faydalı olurdu.

  * Spiking olarak oyun sözlüğüne girmiş gri köy defleme olayının önüne geçmek lazım.İnaktif köylere savunma gönderilmesinin engellenmesi gerekiyor ki zaten hiçbir mantığı da yok gönderilebilinir olmasının.


  Oyunu en çok oynayan ülkelerden biriyiz buna rağmen oyun yönetiminin en az ilgilendiği,en az fikirlerine saygı duyduğu ama en çok para kazanmaya çalıştığı ülkeyiz.Değerimizin bilinmesinin,bizim fikirlerimize önem verilmesinin ve bu aşırı zamların geri alınıp,lobiden altın aktarmanın engellenmesi gibi daha fazla para kazanmaya yönelik hamlelerin gözden geçirilmesini umuyorum.Yoksa en çok oyuncuya sahip olduğu ülkelerden birini de kaybedecekler.

  Hello everyone,


  I would like to talk about the gold purchase problem that has been going on for 75 days for the Turkish community.We can't use credit cards, wire transfers and ininal cards to get gold for 75 days.In Turkish servers,we can only purchase gold by phone and coupons.In COM servers,we can only purchase gold by phone.Almost 75 days have passed since we reported this problem to the authorities but there is still no progress.It is a fact known to everyone that the game is P2W,but our freedom to buy gold is restricted.We can't compete with our rivals under equal conditions in the game worlds where competition is as high as COM.We are very upset with the fact that TG is not interested in this problem when we suffer a lot.We ask you to provide us with information and solve this problem.We know that we need to write this kind of problems from the help center, but since we didn't get the return we wanted.We wanted to share our problem with the Travian community.


  For UNKNOWN and all Turkish players.

  Tek sıkıntı 1800 altının 310 TL'ye denk gelmesi ^^


  3- Aynı PC den iki hesap açanların aynı bölgede hesap açamaması ve aynı bölgeye köylerin taşınamaması ( makul bir mesafe min. 30 kareden daha yakına kurulamaması gibi )


  4- İki krallığın üyelerinin %20 ve daha fazlası Aynı PC kullanıcıları ise karşılıklı olarak saldırı, yağma ve destek işlemlerinin her iki yönde kapatılması,


  5- Kral olarak oynayan oyuncuların krallık üyelerinden iki hesap ile oynayan oyuncuları ve hangi hesaplara sahip olduklarını görebilmesinin sağlanması,

  Bunlar yasak olan şeyler değil mi oyunda ? Hani her oyuncu sadece bir hesap açabilir,multi açmak yasaktır gibi kurallar var oyunda ama siz bu kuralı delip,yasallaştırmak istiyorsunuz =O  Odin Bence kendisinin ve krallığının hesaplarını incelerseniz hoş olabilir,bu da bir kanıttır :whistling:

  • 15'li sayısının arttırılmasıyla ilgili: mevcut sorun aslında bir miktar inaktif oyuncuların bu alanları merkez köyleri ile işgal etmesinden kaynaklanıyor. Fakat önerilen sistem ile bu oyuncuların bu alanları ele geçirmesi zorlaşacağı için sayıyla ilgili sorun bir nebze azalacaktır diye düşünüyorum.

  Oyun geliştirici ekibin amacının bu olduğunu anlıyoruz ve hakta veriyoruz ama bunun çözümü bu yolla olamaz.İnaktif oyuncular almasın diye aktif oynayan oyuncuların merkez köy için kaybedeceği zamanı da arttırıyorsunuz.Bu sorunun çözümü daha basit bir şekilde çözülebilecekken oyun dinaminiğini değiştirip,insanların zevk aldığı PvP yerine daha çok PvE'ye yer veriyorsunuz.Çoğu oyuncu oyunun belli aşamasından sonra haydut kampları ve sığınaklarıyla bile savaşmaktan sıkılırken daha çok PvE elementi insanları soğutur.PvE elementinin dışında gerçekten aktif oyunculara büyük zaman kaybı sağlıyor bu sistem.Büyük ihtimal artık 2 tane tarlalı oyuncu bile görmek imkansız olacak.


  Dediğim gibi inaktif oyuncular için üç çözüm var :


  1) Oyun içi görevli sayısının arttırılıp,inaktif tarlalı hesapların hızlıca silinmesi,

  2) İnaktif tarlalı hesapların silinmek yerine natara dönüştürülmesi,

  3) İnaktif tarlalı hesapların silinmeyip,mapin uzak köşesindeki 6 tarlalı köye taşınması.


  Tabiki de bir nevi gereksiz bir tartışma sürüyor her türlü bu yenilik zaten gelecek.Sadece değişimler yapılır.Çünkü genellikle TG bu tip yenilikleri getirmeyi çok istiyor.Aynı tartışma Night Truce hakkında da olmuştu ve oyuncuların %90'ı istememişti ama oyuna eklendi.Bu olayı isteyen oyuncu sayısı da bir hayli yüksek iken her türlü geleceği için şimdiden istemeyen arkadaşlara geçmiş olsun.