Posts by LovëGood

  There are 12 hours cooldown on attacking someone after menhiring.

  It isn't enough for speed servers.I didn't see this action in normal server but maybe it isn't enough for normal servers too ...


  An account must not be teleported after 7 days (3 days for speed) and the teleported player must not lose their resource areas.

  PLUTON olarak serverda Igor ve 50 kişilik Bolşevik rejiminin temsilcilerinden oluşan dostlarımızla yer alacağız.Amacımız,bizi hor gören,gezegenliğimizi elimizden alan hainleri cezalandırmak.


  Elendil  Kaos  Leonidas Benim avatara bir şey olmuş,galiba bir problem var forumda.Lobideki profil yerine bambaşka bir profil gözüküyor forumda.

  Since spies are a thing in many kingdoms, i think that everyone being able to see the troops in the wonder could be a bit risky. Maybe they could add the option for kings / queens to allow a player to see the troops if they trust them :)

  They can create a secret society for that job.

  It is a problem that a new game world does not start for 45 days.Since it is the fact that a game world opens every month, it is very normal for teams to plan accordingly.I don't mean that the new COM game world will start tomorrow. Opening like mid-April would be a logical action.It is interesting to note that a new normal COM server will not open for 45 days, although some months even 3 normal COM game worlds have been opened.

  UNTOLD and some other teams were planning for normal COM server in April.We were waiting for the announcement but we were very sad to see that it was not announced.It is surprising that the normal COM game world announced every month in the last 3 years does not open these days because we have a lot of time due to the COVID-19 virus.We think that the game management made a wrong decision and we expect them to announce the game world within a few days, as we always believe that they take into account our wishes. Georgi we would appreciate it if you can give us a positive or negative feedback.Thanks for your reply in advance.

  Unfortunately we don't have the game rounds for April finalized yet, but we'll make an announcement as soon as we have them.


  Best regards

  Only the X3 COM server date appears in the lobby. Will the X1 COM server not arrive? I also asked you from the Conversations tab.I would be glad if you can check it :)

  as many people know that in test servers these kinda things can happen... but in the past test servers, in some weeks more than 300 gold is given and the week after that gold isnt given... when 500 golds given, this could make us to think "this gold can be for 2 weeks, due we must be careful on spending it" but this time normal amount of gold given (299) last week... so we didnt feel there is extraordinary situation.. so, you better give clue that gold is for two weeks... (as in the past giving 500 gold and next week no gold)... by that way, players can arrange their plus and other additional situations... in the end you right, that is test server, but think from the players' side too and give some clue for the events like this...

  Players have to play the Test server to test innovations,not for free gold.

  Oyuncular arasındaki mesafeye bağlı olarak 1 ile 4 arası sıralı atabilir.Andora antremanlı olduğu için 50 tane bile atar :)

  External Content www.youtube.com
  Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
  Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  COM oyun dünyasında rekabet düzeyi daha üst düzey.Ön plana oyun yeteneği,taktiği gibi kavramlar çıkıyor.TR sunucusunda ise taktikten ziyade oyun dışı mekanikler(casus sokma vb) daha ön planda ve genelde hep bir kavga ve kaos ortamı var.Her akşam düzenli kavga vardır TR sunucularında bu da oyuncuların canını sıkan hususlar.


  Oyunun popülerliğini arttırmanın en kolay yolu eski oyuncuların oyuna geri dönmesini sağlamaktır.Eski oyuncuların oyunun eksikleri ve aşırı pahalı hale gelmesinden dolayı oyunu bıraktıklarını göz önüne alırsak çözüm basit gibi.


  İkinci yol ise Travian Legends'a verilen değerin %25'i buraya verilse yine bir artış olur.TL tamamen sistemsel açıklara sahip bir oyun ve bu açıklar oyuncular tarafından suistimal ediliyor ki son Final bunun örneği.Travian Kingdoms o oyunun daha iyi sisteme sahip hali fakat TG'nin verdiği değer neredeyse SIFIR.


  Birde gerçekten Türk oyuncularının değerini anlaması lazım TG'nin.3 ay boyunca havalenin kapalı kalmasının açıklamasının yapılmasına bike tenezzül etmeyip hata var diye oyaladılar insanları.Koskoca şirketin zam için oyuncularını bu kadar umursamaz davranması hoş bir şey değildi.


  Dediğim gibi yeni oyuncu kazandırma fikrinden önce olan oyuncuları koruyup,eski oyuncuların oyuna geri dönmesini sağlayacak adımlar atılmalı.Ondan sonra zaten yeni oyuncular gelir.

  Birçok eksik yer varken iyi tarafları da var tabi ki.


  POZİTİF


  * Oyun ister istemez oyuncularda hırs,rekabet duygusu,eğlence gibi birçok tatmin edici duyguyu hissettiriyor.

  * Oyun olarak geçmemek lazım gerçekten arkadaşlıklar oluşuyor,ekip olunabiliniyor,takım çalışması ortaya çıkıyor.

  * Oynayan insanlar gerçek dünyanın birer simülasyonu.Gerçek hayatta yaşadığın birçok duyguyu,tecrübeyi bu oyunda da yaşayabiliyorsun.


  Oyunun eksik yönleri biraz fazla ve bu eksiklikler oyun zevkini azartan cinsten.


  NEGATİF


  * Öncelikle Travian yönetimi Türk oyuncularının COM dünyalarında oynamasını istemiyor bunu da yeni altın düzenlemesiyle çok açık bir şekilde ortaya koydu.Bu yanlıştan dönmeleri lobideki altınların COM dünyalarına aktarılabilmesini istiyoruz.Zaten ortada bir zam var iken saçma bir şekilde altın aktarımını kapatmalı bir nevi ırkçılığa bile girebilir.

  * Oyunda sohbet bölümleri hala yetersiz,mesajlaşma kısmı da oldukça yetersiz.Birçok örnek var iken mesajlaşma üzerine biraz çağ dışında kalmış.

  * Casus mekaniği oyunda tamamen değişmesi gerekiyor.Savunan tarafın bu kadar fazla yararına olan bir mekanik saldıran tarafa büyük bir dezavantaj sağlıyor.

  * Rekabet kısmına diğer arkadaşlara katılmıyorum bir sınırlama falan getirilmesi saçma olur.Herkes özgür sonuçta bu oyunda kimse sizlere 150 kişi olmak zorundasınız diye bir zorunluluk dayatmıyor,sizlerin tercihi bunlar.

  * Forum aşırı pasif kullanılıyor,forumun popülerliğini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılmalı.Legends'a kıyasla forum yok denecek düzeyde.

  * Grafiksel bir yenilemeden daha çok oyun atmosferi biraz daha değiştirilebilinir.Arka planda akşamları karanlık,kışları karlı gibi varyasyonlar sağlamak göze hoş gelebilir.

  * Oyundaki natar,15 tarlalı,9 tarlalı sayıları arttırılabilinir.Doksanıncı gün haritanın genişlediğini gördüm ve çok saçma geldi.Oyunun neredeyse 2/3'lük kısmı tamamlandıktan sonra yeni tarlalının çıkması gereksiz,daha önce de çıksa daha faydalı olurdu.

  * Spiking olarak oyun sözlüğüne girmiş gri köy defleme olayının önüne geçmek lazım.İnaktif köylere savunma gönderilmesinin engellenmesi gerekiyor ki zaten hiçbir mantığı da yok gönderilebilinir olmasının.


  Oyunu en çok oynayan ülkelerden biriyiz buna rağmen oyun yönetiminin en az ilgilendiği,en az fikirlerine saygı duyduğu ama en çok para kazanmaya çalıştığı ülkeyiz.Değerimizin bilinmesinin,bizim fikirlerimize önem verilmesinin ve bu aşırı zamların geri alınıp,lobiden altın aktarmanın engellenmesi gibi daha fazla para kazanmaya yönelik hamlelerin gözden geçirilmesini umuyorum.Yoksa en çok oyuncuya sahip olduğu ülkelerden birini de kaybedecekler.

  Tek sıkıntı 1800 altının 310 TL'ye denk gelmesi ^^