Posts by Lored

Nejsem si vědom, že bychom na CZ serverech měli Unii králů aktivní, bude, ale pokud vím, ještě není. Z toho titulu Ti nikdo z hráčů nemůže podat informace.

Tím myslím obnova herního světa na poslední zálohu před poruchou, nemohl jsem díky chybě uhnout a armádou a přišel o

Nic neslibuji Jale, ale admin slíbil, že se podívá na každý případ zvlášť. Držím palce.

Toto nechápu proč by se musel dotýkat jeho území? Vévodu přece mohu jmenovat i na druhé straně mapy? Nebo nějaká novinka?

Můžeš jmenovat kohokoliv, ale na to aby to mělo smysl, se musí dotýkat územím. Jinak král nevybere daně. Novinka, cca tři patche zpět.

Ahoj,

Rojky wrote:

jak lze v Travian Kingdoms změnit domovskou vesnici, když mám tři vesnice a chci si zvolit jinou domovskou než tu první.

Postav ke vesnici kterou chce jako hlavní (domovskou) palác. Pak jdi do paláce na záložku hlavní vesnice a změň ji. Palác je v tomto případě nutný. Pakliže jsi postavil rezidenci, zboř jí v Hlavní Budově a postav palác.

Teoreticky Tě může udělat vévodou a tím Tě přizvat do království. Ale tahle možnost nejspíš nenastane. Vévodství je komplikované a musí být blízko krále, tedy přímo se dotýkat jeho území.

Tedy druhá možnost, je postavit vesnici uvnitř jejich království (ne poblíž!) uvnitř jejich hranic. Pak Tě král bude moci pozvat. Jestli to je hlavní nebo vedlejší vesnice, to je více méně jedno. Počítej ale s tím, že loupežníci se budou objevovat v království přibližně směrem k Tvé hlavní vesnici. Uvidíš později sám.

Opět to máte nějaké nemocné :( jaký smysl má noční mír pokud jde útočit min na obsazené oázy. Trošku zavádějící tvrzení že můžete v klidu spát když vám v noci někdo vybije jednotky v oáze. Dle mého pokud je oáza obsazená nemělo by jít na ni útočit, což bohužel není pravda.

Tvůj názor je mylný. Na oázy lze útočit vždy. Noční mír se týká pouze vesnic. Zdůraznil jsem to v ticketu který jsi zaslal na support.

Musím se přidat ke kritice. Vrátil jsem po nějaké době a jsem rozčarovaný velké množství změn ale informace žádné. Nápověda naprosto neaktuální. Celkem klíčkové věci ohledně vévodů naprosto zavádějící informace. S velkou slávou spustíte noční klid ale opět že na oázy utočit lze info žádné. Jak se potom maji hráči orientovat?

Toto je fórum na otázky ohledně herních mechanísmů, směřuj prosím svoji zpětnou vazbu do odpovídajícího fóra. Odpověď na Tvoji otázku jsem již vložil do Tvého ticketu. Na oázy lze útočit kdykoliv a je to zamýšlený herní mechanismus.

StoneHeart wrote:

Zaslechl jsem,ze se da udajne spojit dve kralovstvi,udajne nejaka novinka.Psalo to i vic hracu,kdy to ma vubec přijit v ktery čas serveru?
    Dik za odpoved.

Doporučuji prostudovat Travian Blog, drobnosti jsou zde vysvětleny. Termín kdy to bude přidáno na servery není dosud stanoven. Sleduj fórum o vyhlášení serverů a vše se včas dozvíš:)

1) Shromaždiště.

Počítej s tím, že funguje pouze do počtu 20 útočících jednotek. Jediný způsob jak to zvednout je dát hrdinovi dalekohled. Pak je to tedy úroveň shromaždiště + číslo u dalekohledu = tolik jednotek vidíš. Maximálně i se super vylepšeným dalekohledem lze tuším vidět 49 jednotek, je li více, neuvidíš je.

2 Úkryty, komunikace a vhodné království.

Úkryty ukryjí určitý počet surovin a pokud jsi těžce pod útoky, doporučuji mít menší sklady než kapacitu úkrytů - jakmile postavíš jeden úkryt na lvl 10, můžeš je stavět do aleluja, dle mé vlastní zkušenosti, pokud útočník nikdy od Tebe nic neodnese, odradí ho to. Komunikace, zkus se s útočníky dohodnout - jak to je více méně na Tobě. Vhodné království znamená, aktivně budeš v komunikaci s králem a ostatními členy a budeš pracovat na obranných prvcích (zeď, příkop, def jednotky) aby Tě království ve vhodný čas podpořilo třeba defem a útočníka odrazilo.

3 Špehování.

Pokud nepřítel má podstatně vyšší počet špehů než Ty, špehování nebude úspěšné. Doporučuji Ti skočit do shomaždiště a sice na bitevní simulátor. Můžeš si nasimulovat kolik špehů projde když nepřítel má třeba 100/200 svých špehů atd. Špehové vždy budou umírat při špehování, pakliže jejich počet zvýšíš a vylepšíš je v kovárně, bude méně mrtvých. Znovu Tě odkážu na bitevní simulátor, na kterém se můžeš vyzkoušet vliv počtu a i vylepšení zvědů (nezapomeň zakliknout detaily doprava, na ANO).

4 Obrana proti špehování.

Musíš mít ve vesnici stále adekvátní množství špehů. Hráči obvykle mívají 150-250 špehů ve vesnici a strašpytlovy boty aby i pod útoky nebyli jednoduše prošpehovatelní.

5 Získávání surovin z loupežníků, obchod, farmení.

Na mapě se periodicky objevují loupežníci (jsi li guvernér) a mají nejen suroviny ale i kradené zboží, které lze za dobré suroviny prodat v inventáři hrdiny. Jsi li král, máš suroviny jen z daní a svých guvernérů (nedoporučuji být králem dokud hru dobře nepoznáš). Obchod je velice podceňovaný ale důležitý. Můžeš směňovat suroviny až ku poměru 1:2. Tedy nabídneš 1 000 dřeva a chceš 2 000 cihel. Zvláště u rozjetých serverů hráči takto běžně mění suroviny ve velkém a můžeš vydělat. Na konci serveru se zase cení obilí (můžeš usoudit sám dle pohledu do tržiště která surovina je právě teď žádaná). Samozřejmě to funguje i s itemy, prodávat věci které nepotřebuješ Ti nastartuje stříbrné které pak můžeš třeba vložit do nákupu zkušenostních svítků / hrdiny a jeho úrovně (hrdina generuje suroviny dle počtu bodů které mu dáš). Farmení je kapitola sama o sobě, někdo sází na šedivé hráče (mikrofarm) jiní sbírají masivní armády a útočí na boční vesnice mimo království - já v tomto směru nijak neexceluji. Doporučím Ti se podívat do tabulek a zjistit kdo je dobrý farmář. Napsat mu/jí být slušný a zdvořilý a poprosit o pár rád. Budeš to mít z první ruky.

V tom případě potřebuješ druhou vesnici zničit úplně do nuly, pak se Ti slot uvolní a budeš moci znovu použít úroveň 10 paláce k vytvoření osadníků.

Lored wrote:

Smazat vesnici lze pouze tak, že budovy v ní budou zkatovány na nulu. Můžeš buď sám na vesnici útočit, anebo poprosit nějaké kolegy aby posílali katapulty. Budovy ve vnitř vesnice můžeš více méně pobourat sám (Hlavní Budov level 10) ale těžbu musí zbořit katapulty.

Ahoj, pakliže máš dvě vesnice, nelze se nijak přesunout.

Smazat vesnici lze pouze tak, že budovy v ní budou zkatovány na nulu. Můžeš buď sám na vesnici útočit, anebo poprosit nějaké kolegy aby posílali katapulty. Budovy ve vnitř vesnice můžeš více méně pobourat sám (Hlavní Budov level 10) ale těžbu musí zbořit katapulty.

To zda je primární nebo sekundární tady nehraje žádnou roli. Hlavní vesnici si můžeš ustanovit kdekoliv.

Pokud máš na mysli zrušení útoku, tak to lze tuším prvních 60 sekund. Pokud máš na mysli zaparkované jednotky, jednoduše klikni na otázu a u vojska na tlačítko POSLAT ZPĚT.

Jak je možné pak tuto pokladnici chránit aby mi někdo neukradl poklady. Lze třeba pokladnici přesunout do jiné vesnice. Pomohlo by deaktivování pokladnice ?
    Nelze bránit pokladnici bez armády. Při deaktivaci pokladnice všechny poklady spadnou do fondu daní a útočník jedním útokem sebere vše. Nelze přesunout pokladnici do jiné vesnice za méně než 12h (aktivace pokladnice v jiné vesnici trvá 12h). A deaktivace mimochodem taktéž 12h (pokud jí ovšem nezbouráš, ale i to obvykle trvá řádově hodiny). To co popisuješ může udělat pouze král, pokud má alespoň dvě aktivní pokladnice a dostatečné místo na poklady.

Lze tato neaktivní vesnice nějak využít ? Například pro svůj prospěch, případně jak lze využít.
    Lze farmit - tedy útočit jednotkami a brát suroviny, pokud není hlavní lze převzít. Nedokáži si představit nic jiného pod pojmem "prospěch".

Ahoj,

Nezapomeň, že tohle je fórum hráči hráčům, máme tu přímo support který na dotazy zodpovídá. Najdeš jej vpravo nahoře přes otazník / help center...

Chtěl bych se zeptat, k čemu tato pokladnice slouží. A co když mě někdo napadne, může mi všechny ty poklady ukrást ?
    Pokladnice slouží k uchovávání pokladů. Za každý poklad máš 1obilí/h navíc. Tedy maximálně v té vesnici můžeš mít 4.000 obilí za hodinu navíc.
    Poklady jsou nutné pro generování vítězných bodů a zároveň pro guvernéry ve Vašem království, protože čím více jich máš, tím bohatší budeš mít svoje guvernéry. (guvernéři dávají králi ukradené zboží a čím více pokladů máš, tím více obilí oni dostanou, do nějaké výše).

Z pokladnice, pokud je mi známo, lze ukrást maximálně jednu třetinu pokladů. Pokud Ti jí někdo zboří, tak pak tehdy může ukrást všechny.

Co mám udělat když na mě někdo zahájí útok - přesněji co udělat s tou pokladnicí.
    Nejsem si jist, že rozumím otázce. Co bys chtěl jiného dělat, než tu pokladnici bránit? Pakliže máš jen jednu, a zboříš jí, nepomůžeš si. Ba naopak, nepřítel Ti vezme šmahem všechny poklady.

V menu korunky vybírám daně je to jeden ze způsobu ? Jaké jsou další ?
    Můžeš poklady ukrást, útok typu normální s hrdinou a jednotkami. na kohokoliv u koho na mapě vidíš poklady.

Ještě bych se chtěl zeptat, jak je záložka Prestiž, mám tam jeden
    nesplněný úkol, jedná se o - Získej novou osadu. Můžete mi poradit jak
    to provést ?
    Dostav rezidenci nebo palác na 10 a postav tři osadníky. Pak založ novovou vesničku pomocí těch osadníků a úkol si splnil.

Lored