Posts by Lored

Ahoj, taky bych se rád zeptal na nějaké základy hry.

Ahoj, neboj se obrátit přímo na support, ve hře vpravo nahoře přes otazník. Je to fórum hráči hráčům, lidi tu skutečně odpovídají, jen to chvíli trvá.

Není mi jasné co to znamená vždy ta zlatá truhlička s ikonkou pokladku a číslem u každé vesnice.

Je to počet pokladů, které daná vesnice má u sebe.

Co ovlivňuje růst obyvatelstva ve vesnici ?
    Budovy, každá úroveň budovy má ukazatel počtu obyvatel. Podívej se blíže v potvrzovacím menu, kdykoliv něco stavíš.

Je možné se z Krále stát Guvernérem a jak ?
    Teoreticky to možné je, záleží na situaci. Pakliže tu možnost máš, najdeš ji v ambasádě, záložka království, u jména Tvého království vpravo nahoře se objeví takové červené dveře a popis: Opustit království.

Když hraju na severu 1 a skončí mi ochrana, je pak možné že mě silnější hráči můžou napadnout ? Není to nefér vůči začátečníkům kteří teprve začli ?
    Nemůžu polemizovat o fér a nefér, ale možnost zaútočit na daleko slabší tu je. Nové patche postupně směřují k tomu, aby se taktika spálené země používala co nejméně, ale vím o hráčích kteří jí dosud praktikují na všem a na všech slabších.

Jakmile někdo postaví ten div světa tak hra skončí a skončí tím i server a veškeré stavby co jsem postavil se smažou ? Nebo co se pak stane ?
    Všechno se smaže a celý server za nějaký ten měsíc začíná znovu od začátku.

Když jsem si přidal do hry zlatáky za peníze a nastavil si další sloty pro stavění apod. A ty další bonusy taky, píše se tam do konce herního kola, chápu to tak že jak skončí hra tak poté už to nebudu mít ?
    Herní kolo = dokud ten server neskončí (obvykle divem světa na lvl 100). Herní kolo je velice dlouhé a bonusy apod. se vyplatí. Jakmile herní okolo skončí, bonusy pochopitelně mít nadále nebudeš. Každopádně zlatky se v nějakém poměru vždy přenáší (mám na mysli ty které Ti zbyly a nepoužil jsi je). Pokud potřebuješ přesný příklad, hodím Ti PM.

To stejné i s těmi sloty pro stavbu ?
    Ano.

Veškerý postup ve hře se mi ukládá na můj účet, takže i když se smaže server tak stále budu mít na svém účtě uložené postupy co jsem dosáhl ? Co znamenají ty hvezdicky u avataru hrdiny ?
    Pokud hovoříš o systému prestiže (hvězdičky u Tvého hrdiny) tak ano. A jak bylo zmíněno, jedná se o prestiž.

Lze se nějak bránit vůči útokům silnejsích hráců, rád hraju sám tak nechci aby na me nekdo utocil.
    Ano dá. Je několik možností, od vesnic tesně u sebe, velkých def armád, galských pastí, zvířat. Spíš než poukazovat na metody, hoď vše do googlu, třeba anglicky a pročti si články které vyjedou. Já osobně jako defař hrál vždy s někým, solo nikdy není ideální v týmových hrách.

včera jsem stavěl jen drobnost protože se mi po převodu nenačetly suroviny a hlíny bylo skoro na nule ale od včera se suroviny nepřičítali až dnes jsem se nalogoval se to teprve rozběhlo (po 14 hodině! do té doby nepřibilo nic !!!). A dnes jsem nic nestavěl nebylo z čeho a opravdu si nevymýšlím - je to bug když suroviny se ani nehly a hlíny bylo kolem 800 nic víc.Takže po převodu jsem přišel o suroviny a do dneška se mi nic na surovinách nepřičetlo !

ps: dneska jsem byl v práci od rána do 14 hodin takže nebylo kdy zadat stavbu!

navíc tvrdit že všechno je v normálu když za 16 hodin se stav hlíny změnil z 800 na 2000 je docela silné kafe!

Hádám, že budovy byly ve frontě Michalixi (nebo třeba stavěl duál, zástup, přítelkyně...). Konec konců, Black vše osvětlil výše. Pokud se vážně domníváš, že propočty neprobíhají dobře, jednoduše vše zdokumentuj a pošli jako nahlášení bugu přes support (musí tam být skutečně průkazné screenshoty). Mohu Tě ale ujistit, že bug který popisuješ v dohledné době X měsíců zpět, nikdo nenahlašoval.

K tomuhle mám také jednu věc. Proč jsou tyto omezení i na hráče kteří mají pokladny a živí tam podpory? pokud takovému hráči kvůli těmto omezením nemůže polovina království posílat obilí, tak to opravdu hru velmi znepříjemňuje. A pokud ten hráč pošle surovinu tomu co mu chce poslat to obilí, tak proč tedy poměr není alespon 1:1 tedy pokud on pošle 10k suroviny hráči který má tento problém tak ten hráč mu může na oplátku poslat jako jen třeba 5k? proč? co je tohle za nonsense?

Pokladna neznamená, že se na ní nevztahují pravidla. Systém automaticky hlídá, kdo kam může poslat suroviny. Tady je spíše na vině prvek lidský. Ti kteří by obilí měli posílat, jej neposílají. A ti kteří posílají tak obvykle činí dopředu, ve větších částkách (taky jsem měl pár království, vím jak to chodí). Je třeba zapojit více lidí, ale méně poslaného obilí za osobu.

Byť to co píšeš, je matematicky správně, musíš zahrnout takříkajíc celou rovnici. Dám příklad:

1) Hráč a) pošle 12 000 obilí do pokladnice POKLADNA
    2) Hráč a) chce poslat další obilí, ale nemůže, systém mu v tom zabránil
    3) Majitel pokladnice POKLADNA pošle hráči a) 10 000 dřeva a těší se na obilí.
    4) Hráč a) chce poslat 10 000 obilí obratem, ale nemůže. Zjišťuje, že systém mu umožní jen 8 000.
    Důvodem toho je, že v prvním bodě poslal víc, než systém spočítal jako výživu jednotek.

Je to samozřejmě jen názorný a zjednodušený příklad. Domnívám se, že přesné vzorce kolik kam může poslat surovin nejsou veřejné. Už jen z titulu aby nějaký matematicky talentovaný vykuk nepropočítával kolik surovin může vyždímat z koho. Systém si vše hlídá a nezachytil jsem informace, že by se to mělo v blízké době měnit.

Já chápu, že je to pokročilým stavem serveru, ale mělo by se to nějak vyvážit. Rád bych začal na jiném serveru bohužel jiný s rychlostí 1x není.
    Když jsem dnes konečně dostal produkci do plusu, tak výprava a dalších 40 headuandů, což je zase -120 obilka. Tohle už ani není k pláči, ale spíš k smíchu. Asi nemá cenu hrát nějaký server, když se na něj nedostane člověk v prvních dnech.

Pošli je někam na smrt, anebo popros nějakého vyspělejšího kolegu jestli by je nemohl dočasně živit.

Je to hrozně nevyvážené, dnes jsem se zaregistroval a hned dvakrát za sebou mi přišly jednotky, jsem teď kvůli tomu už přes -150 obilí. Tak se nedá hrát a když jsem se jich chtěl zbavit a poslat aspoň k pokladnici na podporu, tak to nejde. Teď bez zlatek nemůže člověk hrát. Musí stavit jen obilné pole a surovinová pole jsou na na 3lvl, takže za den zvládnu udělat jen dvě pole. Opravdu mě kingdoms dost zklamal.

Je mi líto Tvého zklamání. Zkus nějaký nový server, tam určitě 75 jednotek hrdina nepřinese. Nemyslím si, že by tohle kvůli zlatkám. Je to spíše kvůli pokročilosti serveru.

Čau hraju kingdoms druhej den a už mám přes 300 jednotek. Hrdina mě našel na výpravě 2x blesky a 2x haeudany, cca po 60 kusech, šermíře a teď 120 falangů. Sou mě skoro k ničemu a obilí mám těžce v mínusu, nemůžu se soustředit na důležitý budovy a nonstop stavím jenom cropy. To je v kingdoms normální? Několikrát větší armády než v t4? Nebo mám akorát "štěstí"

Máš spíše (ne)štěstí.

Zdravím, nikde jsem se nedočetl, jak to bude s kulturními body a rychlostí stavby budov po prázdninách? Suroviny se zdvojnásobí, výroba vojska se zdvojnásobí, ale co KB a stavba budov??? Děkuji za info.

Poprosím Tě abys takto konkrétní dotazy směřovat na suport, přes otazník ve hře/help center. Toto fórum máme kvůli zpětné vazbě. Pouze suroviny se zdvojnásobí.

Dle informací mě dostupných nějakou dobu nebudeš odnášet větší množství surovin a zároveň nemůžeš převzít vesnice daného hráče. Vše hlídá systém a je to zcela automatické, tedy, pokud by to nebylo povoleno, systém Ti to neumožní.

Pokud bys potřeboval exaktní odpověď, hoď mi prosím dotaz oficální cestou na support. Tohle je fórum hráči hráčům :)