Posts by Lored

Rozumím. Omlouvám se, že zrovna nebyl v okolí žádný král. Systém se dle nastavení snaží Tě někam "šoupnout". Existují však "kritéria" volného království, pokud Tvůj bratránek založil nový účet/nové království, systém mu nejspíš přiřadil nové hráče, ne již ty déle registrované.

Vesnice které jsou na serveru déle, jsou obvykle přiřazeny ke zhruba stejně starým králům (alespoň co jsem měl možnost pozorovat). Nejspíše je to proto, aby nějaký nový král nedostal hráče s daněmi, na které mu nebudou stačit ani sklady.

Je li situace skutečně špatná, zvaž to co radím mnoha hráčům: najdi nějaké přátele a registruj se v "chumlu" s nimi na začátku serveru. Odpadne Ti adrenalin s králem.

Děkujeme za zpětnou vazbu Buffalo Bille,

o tom, že se občas někdo s katy objeví, se nemá smysl přít. Máš pravdu. Je to hra založená na útocích.

Co se posílání surovin týče, jestli chceš, nabídnu Ti pohled z opačné strany barykády. Zástup byl skoro masově používán při ovládání multiúčtů. Represálie jednoduše musely být, pakliže by nebyly, nejspíš by hru vyhrávaly zásadně multiúčty. A obchod byl pro změnu zneužíván k tomu, aby se měnily suroviny na hlavním účtu a podpůrné multiúčty jen měnily suroviny jako vzteklé.

Hratelnost jako taková, se nezhoršila a poslední updaty vyšly jen z přání hráčů. Viz. zdražení def jednotek, speciální servery (noční klid, obilná smrt). Pokud se domníváš, že nějaký aspekt který se netýká zneužívání multiúčtů a machinací se surovinami, zhoršil hratelnost, dej mi vědět.

Nedávno vyšel dotazník (je tedy v Angličtině, ale není nijak složitý). Kde se mimo jiné řešilo jak moc zlatky pomáhají v úspěchu ve hře. Rozhodně si jej otevři a reflektuj svůj názor i tam. Co se omezení týče, pracuji v korporátu, jako profesionální support. To co je tady na Travianu není ani setina "svazování a omezení". Přesto také však doufám v ideální svět, kde omezení nebudou nutná. Do té doby, to my oba musíme nějak přežít.

p.s. zvaž registraci s přáteli, navaž nějaké sociální vazby a příští server se jednoduše registruj v "chumlu" ostatních hráčů. Spoustu katovačů odradí pakliže nejsi nějaký osamocený cíl buhvíkde na konci mapy.

Server má momentálne niečo cez 1100 hráčov. Keby sa tam neprihlásili aj hráči čo boli proti takémuto serveru tak tam je možno 700 hráčov. Myslím že sa tento pokus o zatraktívnenie hry nepodaril.

Negativismus skutečně není na místě.

Ano koukám na to, že se statečně náš vliv řítí až k tobě. Ber ale v úvahu, že jsme domluvená parta lidí co hraje již déle a na vyzkoušení CZ4 jsme se domluvili. Pokud bychom nepřišli, tak server má o 85 lidí méně a to už by byla fakt bída že?

Neřekl bych. Nespočítal jsem hráče které zde máte, ale i kdyby jste domluvení nepřišli, bída by to rozhodně nebyla.

Blacku to snad nemůžete ani myslet vážně! :D Srovnáváte hrušky se švestkami. Naopak já, jako hráč CZ4" si myslím, že se to fakt nepovedlo. Hráčů je tu obecně málo, to ale může být způsobeno letním obdobím. Ale zase je jednoznačné, že ubývají rychleji, než je to obvyklé. Takže v tom vidím něco jako "přišel jsem, viděl jsem, děkuji, nechci a odcházím".
    Kdyby byl v podobné době aktivovaný i normální server, asi by jste se těm číslům divil. Je to tiž jisté, že klasický server by byl mnohem plnější. Takže se nás prosím nesnažte přesvědčovat o tom, jak je noční klid skvělý. Vidím, že to tu prostě všichni admini bezhlavě prosazujete a nenasloucháte vůbec hráčům.... chápu, máte k tomu asi pokyn ze shora.

Však ono se ukáže, až nastartujete i normální server.....

Je mi líto, že adminy vidíš jako někoho kdo pouze poslouchá pokyny zhora. Opomněl jsi ovšem fakt, že i admin má právo na názor. Je tu pár jedinců s negativním názorem na S4 v tomhle konkrétním vláknu. Všem jsem důrazně doporučil, aby bez bázně a hany obrátili svoji pozornost na COM fóra kde přímo zpětnou vazbu chodí vykoukávat developeři. Co však vidím mimo tohle vlákno, lidé tak žhavě proti S4 neprotestují.

Na div se důkladně připravuješ celý věk. Stavíš off armádu, kecaly a postupně s celou aliancí obestavuješ i okolí divu vesnicema. Obvykle div ebre král, z daní se platí snáze.

Získáš jej tak, že v době kdy se divy objeví jej převezmeš od natarů. Armáda zhruba o 15-20 k nemá problém div převzít.

Stavění je vždy na konkrétním člověku. Obvykle se začíná zdí (natarská zeď stojí za to) pak velké sýpky a velká škladiště. Postupně také stavíš budovu divu, je nesmírně drahá a tak to prokládáš dalšími velkými skladišti a tak dále. Později město. Je to práce pro hodně lidí, div nezvládneš sám, už jen kvůli statisícovým částkám v mínusu s obilím.

Možná pokud bys potřeboval konkrétnější tipy oslov třeba nějakého aktuálního stavitele, někoho kdo na nějakém serveru teď na divu pracuje.

Ahoj, nahraj prosím Tě video ze kterého bude chyba patrná a pak jej pošli na support (vpravo nahoře otazník, help centre). Podíváme se na to.

Nezapomeň abys ozkoušel hru hrát i v jiném prohlížeči a smazal cookies a cache než budeš žádat o pomoc support.

Otevři si prosím pěkně ambasádu a u jména království vpravo je taková ikonka, jakoby dveře. Píše to "opustit království". Tím lze jednodznačně království rozpustit.

Dále by také mělo fungovat zbourat aktivní pokladnici, ale raději abdikuj přes ambasádu.

přijde mi že je ten travian čím dál méně přehledný, nejdřív změněné statistiky na míru kdy se člověk nic nedozví a teď tohle...odpověď na otázku položenou v blogu zní: nelíbí vraťte prosím starý design... Jestli chce travian tým docílit toho že přijde mladší generace hráčů travianu tak nevím zda se jí to daří, ale mi starší z toho začínáme být znechuceni a začíná nám připadat že hrajeme hru pro děti/holky. Pokud je odpověď nevhodná klidně jí smažte jen jsem chtěl udělat nějakou odezvu a doufat že nám nepředěláte hru do nadmíru nesrozumitelné pro nás.

Ahoj Odiee,

Děkujeme za Tvoji zpětnou vazbu. Když já viděl poprvé menu v lobby, tak jsem se sám sebe ptal: " Jak se v tom mám vyznat?" . Brzy mi bude třicet a mezi nejmladší ročníky se nepočítám.

Ptáš se, co mi to vlastně pomohlo se v tom všem novém vyznat?

Odpověď je čas. Postupně jsem proklikal veškeré nové a staronové funkce a byť stále trošku zápasím se statistikou, už vím kam kliknout. Tvůj postoj chápu a ctím jednoduchost podobně jako Ty. Důvod proč máme spoustu nových obrázků a propriet je prostý, hru vyvíjíme směrem aby byla přitažlivá (čti jako více než jen text kdesi uprostřed stránky) aby měla ducha a aby každý našel to svoje.

Ahoj Volvensteine.

V prvé řadě Ti moc děkuji za Tvoji trpělivost. A poprosím Tě, pokud příště budeš potřebovat update na ticket, jednoduše odepiš na email, který jsi dostal z ticketu. Nedoporučuji diskutovat na fóru o ničem z ticketů, odporuje to pravidlům fóra.

Nahlášení jsme převzali a ještě ten daný den jej předali našemu technickému oddělení. Rozumím Tvé nezáviděníhodné situaci a ze strany nejen Supportu bylo učiněno vše abychom věc co nejrychleji vyřešili. Předám Tvoji zpětnou vazbu lidem zodpovědným za technický fix. Zachovej nám i nadále přízeň, máme zájem jak na lidech, tak na konstatním zlepšování úrovně hry.

Lored

Tohle bohužel sám neobejdeš. Prosím napiš si ticket na Support. Požádáme náš technický tým aby úkol označil jako vyzvednutý.

Teoreticky bys to obešel druhou vesnicí, ale nikdy jsem to nezkoušel.

Každému na potkání vykládám, že jsem naprosto běžný typ člověka. Jezdím na koních, šermuji (gotika, němka) a obdivuji klasickou hudbu a literaturu. V reálném životě už pár let pracuji v zákaznické podpoře a občas mám pocit, že je to poslání, spíše než práce. Zbožňuji společenské události od různých srazů, akcí a párty. Měl jsem tu čest ty elitní z Vás již poznat, třeba v rámci menšího Travian srazu co jsme měli nedávno v Praze. Na ostatní se budu těšit, třeba příště v Brně.

Travian jsem hrál tuším už od verze T4. Servery nespočítám. Aktuálně si prohlížím Server CZ4 a lze mě najít i pokud zašlete dotaz na Support. Nejvíce mě baví hrát s někým v duálu, především kvůli nedostatku volného času. Jsem klikací typ :).

Na Supportu je nás více, zachovejte nám přízeň a něco hezkého o sobě napište!

Lored

Vie mi niekto poradiť, ako sa dá zariadiť že si vyberieš svetovú stranu? Pretože som sa zaregistroval a po poskladaní mapy ma to rovno hodilo náhodne ani sa ma to nepýtalo kde sa chcem dať...

Stranu si vybíráš při začátku hry, pokud jsi již umístěn, nejspíš jsi to omylem odklikl. Můžeš se smazat a znovu registrovat. Třeba zkusit jiný prohlížeč.. Případně hraj tak jak jsi teď.

Co se CZ4 týče, vidím zde samé nadšené noční útočníky. Dlužno ale říci, že zájem o noční no-attack server byl. Ceníme si zpětné vazby od Vás hráčů. Pokud si přjete dopřát očí developerů, vřele doporučuji reagovat do AJ fóra, odkaz tu byl výše.

a) hráč je úplný nováček, anebo potřebuje získat vesnici s co největší populací v co nejkratším čase (například kvůi vévodství) Pak raději normální 4-4-4-6 vesnice.

b) hráč středně znalý hry většinou půjde pro MC9. Ví že i z MC9 se pěkným bonusem může časem být dost dobrá armáda a také ví, že lze obilí přeposílat a tak postupně krmit i armádu mnohem větší než samo o sobě MC9 uživí.

c) hráč veskrze sebevědomý a hodně agresivní při loupení od ostatních, půjde pro MC15. Zde je nutný předpoklad, že hráč aktivně útočí a je úspěšný. Pokud se někomu nepodaří takto riskantní start a není krytý ostatními hráči (tzv. deffaři - obránci) většinou hru skončí velice brzy.