Posts by Kadim

Merhaba,

Geliştiriciler için düzgün bir Travian API 'na ve API dokümanına rastlamadım. İngilizce forumda üstün kötü geçilmiş bir kısım var. Gettertools gibi bir servis, sunucuyla alakalı herkesin erişebildiği verileri nereden çekiyor. Travian bu API yı geliştiricilere açıyorsa dokümanı ve süreç tarifi nerede?

İngilizce forumdaki gönderi: API for external tools (Bu gönderinin Türkçe forumda bir karşılığı olacak mı?)

:?:  Odin

Odin

Eşit rekabet sağlanması için, herhangi bir para birimine endekslenip fiyatların ülkeden ülkeye değişmesi gerekiyor. Bir avrupa vatandaşı ile bana 5 euro aynı şeyi ifade etmemekte.

Ticari / Hukuki nedenlerden dolayı ödeme işlemlerini çözemiyorlarsa bile diğer avantajlı paketleri, yerel para değerimize göre mobile ödeme tipine dönüştürürlerse memnun oluruz. Hem onlar hala bir şekilde ödeme alabiliyor olur (zaten alabildikleri mobil ödeme sayesinde), hem de biz eşit şartlarda oyun oynama şansı buluruz. Böylelilikle Travian Games de gelir modelini korumuş olur.

Kısası: Benim bekletim havale ve ininal ile alınan paketlerin mobile ile bu buhran atlatılana kadar alınmasını sağlamak.

Katılmamak elde değil, gerçekte teknik bir sorun olduğunu kabul etsek ve oyunun, oyuncu dostu olduğunu varsaysak havale/ininal ile alınabilecek tüm tarifelerin mobile ilede alınmasını sağlayabilirlerdi kanaatindeyim. Fakat öyle yapılmadı.

Mobil uygulamada sorun yaşayanlar muhtemelen asker geri çekmek istediğinizde geliştiricilere bir hata raporu gidiyor fakat sohbet e erişemeyenler için bu söz konusu değil sanırım. Bende aynı problemleri yaşıyorum, PlayStore da da aynı sorunu yaşayan kimselerin yorumları mevcut. Yardım Merkezine gerekli donelerle birlikte bir bilet attım.

• Travian bir girişim olarak nasıl ve nerede başladı?
    • AngularJS kütüphanesi ile geliştirdiğiniz Kingdoms gibi, eski sürümleri de aynı kütüphanenin avantajlarını kullanarak elden geçirmeyi düşünür müsünüz?
    • Yoksa eski sürümlerden zamanla çekilmeyi mi düşünüyorsunuz?
    • Kingdoms beklediğiniz ilgiyi gördü mü?
    • Kingdoms hangi teknolojileri/dilleri kullanılarak geliştirildi?

Sunucu: TR1
    Kullanıcı Adı: Munz