Posts by kingo#COM

Merhaba,

Yanıt için teşekkür ederim. Sen yetkili birine benziyon gardaş.
    Bence oyundaki pencere sistemi windows işletim sistemi gibi olmalı. Nasıl ki bir pencere açınca biz kapatmadan pencere kapanmıyorsa oyunda da öyle olmalı. Mesela ben pazar yeri penceresi açtım aynı zamanda kışla penceresi açtım ve birlik görüşme penceresi açtım, bunları aynı anda çoklu şekilde açabilmeliyim. Ekranda kalabalık olmaması için de simge durumuna küçültebilmeliyim (aynı windowsta olduğu gibi).

Böylece oyunun kontrolü tam anlamıyla oyuncuda olabilir. Eğer bu şekilde bir karmaşa olacağını düşünüyorsanız aynı anda açılacak pencere sayısını sınırlayabilirsiniz mesela aynı anda en fazla 5 pencere açılabilir ya da 7 veya 10.

Merhaba,

Benim oyundaki sorun şu, diğer oyuncularla etkileşim kurarken mesajlaşıyoruz. Mesajlara tıklayınca oyunda pencere açılıyor ve ekranı kaplıyor, mesela saldırı gönderirken aynı zamanda gizli cemiyet ile sohbet edemiyorum. Gizli cemiyet sohbetine tıklayınca oyundaki diğer pencere kapanıyor mesaj penceresi açılıyor.

Alt satırda kişisel sohbetleri küçültebiliyorken birlik, krallık, gizli cemiyet sohbetleri gibi toplu görüşmeleri küçültemiyorum.

Bu hatanın düzeltilmesi büyük kolaylık sağlayacaktır.

Merhaba arkadaşlar,

Benim önerim şöyle, mesela 1. köyümüzdeki askerlerin bir kısmını (kendi köyümüz olan) 2. köye destek amaçlı gönderdik. Daha sonra 2. köy yakınlarındaki bir düşmana saldırmak istedik, 1. köyden gelen askerlerle birlikte saldırabilmeliyiz bence. Çünkü askerleri 1. köye geri çekmemiz ve 1. köyden saldırı çıkarmamız gerektiğinden çok fazla zaman kaybı olacaktır.