Posts by Tekkanat#TR

AÇIK ARA FARKLA . TRAVİAN KİNGDOMS .TRAVİAN EKİBİNİ SEVİYORUM . SAYGISIZLIK YAPMAK İSTEMEM . AMA KESİNLİKLE TRAVİAN KİNGDOMS . TRAVİAN LEGENS' A AÇIK ARA FARKLA 100.000 BASAR . HALK DİLİ OLDU . AMA ÖZÜR DİLERİM .ZATEN SOHBET EĞLENCE KISMINA YAZDIM . KİMSEYE SAYGISIZLIK YAPMAK İSTEMEM . TRAVİAN TEAM ' E ÖZELLİKLE . SAYGILAR .

oyunun kimyasını bence biz yanlış algılıyoruz . ben de bir zlf liyim . ama sözüm kişisel değlidir . sözüm şu . feci bir yapılanma var . yani bu yapılanmaya kimse dayanamaz . inanın lider olsam ben . 100 kişi olsa . gider 4 e bölerim . farklı klan olsunlar . amaç rekabet . tr 5 te görüyoruz . daha 2. günde . ahi krallığı tüm wow u sahiplenmişler . bence biraz görgüsüzlük hatta ayıp . rekabet oluşmuyor . ama bence . biraz yamyam lık var bizde şahsen . uluslararası serverin tadı başka . azıcık ingilizce öğrensek . oyunu çok iyi anlarız . ama yerel olunca. yapılanmanın da bir sınırı var . apaçık zlf ye de her klana dahil yani krallık . görgüsüzlüktür bu . apaçık güç savaşıdır . benlik tatminidir . görgüsüzce buluyorum . alınanlar da alınsın . beni ilgilendirmez . çünkü sadece düşüncemi söylüyorum . ahiler kötüdür zlf kötüdür demiyorum . zihniyete dikkat çekiyorum . yanlış bir zihniyet . yani olay şöyle olsa . 100 saglam adam var değil mi ? 1. olacağı zaten o krallığın yani tekkanat krallığının 1. olacağı zaten garanti değil mi ? yemin ediyorum kral olsam . gider 4 . ayda falan kura ile . 4 rakip oluştururum kendi aramızda . biraz anlayışa dikkat çekmek istiyorum . kimse kimseden üstün değildir . bu bir oyundur . oyun olarak kalmalıdır yani . saygılar .

katılıyorum . ama . bu sefer oyunun kimyası da değişebilir . doğru tartmalıyız . düzeni biz ayarlamıyoruz neticede . olabilir . ama olmayadabilir . düşünülmeli .

merhaba saygıdeğer arkadaşlarım . bir kaç olmasa da . farklı fikirlerim var . aslında tek bir fikrim var . ben bu oyunu seviyorum . para da yatırdım . bu önerim ile . hem oyun daha fazla kazanıcak . hem de oyuncular arasındaki rekabet . ve de eşya çeşitliliği artacaktır . çok basit bir fikir . ama etkili bir fikirdir . sevip beğenirseniz iyi . şahsen . odin veya travian ekibi bu fikrimi beğenirse . bende travian team ' de çalışmayı düşünebilirim . seviyorum alman milleti ' ni . saygılar sunuyorum . travian team ' e .
    olay şu ; olay çok basit . eşya çeşitliliğini artırmalıyız . bu nasıl olur ? aşağıya buyrun =
    1 ) inanın açık artırmalarda . bot kısmına bakmak ölüm gibi birşey . inanın sadece bilgelik çizmesi hariç . işe yarar bot yok . aslında bar . tırsak çizmesi iyi bir bot işlevi görüyor . ama açık artırmaya bakınca . inanın herkes . bot kısmına bakmıyor . önemli olan tek bot . bilgelik çizmesi . bana göre bu yanlış . yeni bot lar lazım . yani ÇİZME ler eklemeliyiz .
    2 ) sol el ekipmanları burada tek çeşit savaş ekipmanı var . O da kalkan . diğer birimler hep işlevsellik üzerine . hepsi iyi . fazla işlevsellik bulamayız diye düşünüyorum . buradaki amacımız . savaş sol el ekipmanlarını artırmalıyız . nasıl ? şövalyeyi düşünürsek . kılıç + kalkan kombinasyonu uygun . ama tek bir eşya var . savaşçı profili aklınıza getirin . eski çağlarda . mesela . okçu savaşçısı . yani okçular . bir tane yay . düşünün iyi bir profil resmi ayarlarsak . düşük yada makul bir seviyede + saldırı gücü yükseltilebilir . hatta şu an yazarken aklıma geldi .
    2.a = buradaki kılıç + kalkan kombinasyonunda . diyelim galyalı bir kahramanız . oradaki kalkan . bize sadece + DEFANS gücü verebilir . mesela yani . savunma oynayanlara uygun bir seçenek oluşturulabilir . hatta ve hatta. alta bir tane daha yazacağım .
    2.b = yay sadece + ofans gücü verirse eğer . Yeni bir eşya daha ayarlarız . onu da savaşçı insan resimlerinden siz düşünün . bir eşya olsa . mesela +500 defans yerine . +250 ofans ve defans verse . mesela ok kullanan +500 saldırı olsa . bu şekilde 3 kombinasyon olabilir . ama düşünürseniz .
    3) miğfer yada göğüslük bence ideal . yani düşünmedim . gerek duymadım . ama tartışılabilir .
    tekrar devam ediyorum . Çizme konusu bizim hayal gücümüze bağlı . çizme ama sadece çizme olarak düşünmemeliyiz . kilit konu . çizmelerin basit olmasıydı . en uç örnek veriyim . bir tane savaşçı çizmesinden bıçak çıkarıp atsa . ona biz saldırı gücü versek 50 yada 100 . en azından farklılık olmuş olur . yada macera süresini kısaltsın . veya . küçük haritayı ( kücük harita = kahramanın ve eşlik eden askerlerin geri dönüşünü kısaltır . ) bunu bot yapmalıyız bence . hem bota uygun olmuş olur . hem de sol el çeşitliliğini artırmış oluruz . bot konusunu biraz size ve de oyunculara bırakmalıyım . biraz siz de düşünün . saygılar .
    başlığa döner isek eğer . bu dediklerimi düşünürsek . hem oyuncular arası daha fazla rekabet olur . hem travian ekibi . daha fazla para kazanır . ben olsam ben bile sevinirim yani . para yatırmazsam bile . sevinirdim şahsen . çift tarafra mutlu olur . özellikle bu dediğimi com ' da uygularsanız . travian ekibi . çok çok çok para kazanır . saygılar .
    Odin bey iş teklifinizi bekliyorum . selamlar travian ekibine =D = D almanları çok sevdiğimi söyleyin =D kadınları çok hoşmuş dersin . hoşlanıyormuş dersin . saygılar =D = D

BEN DESTEKLİYORUM ARKADAŞLAR . KİNGDOMS ' U ÇOK SEVERİM . LEGENDS , KİNGDOMS SÜRÜMÜNE ORANLA . ÇOK VASAT KALIYOR BENCE . KESİNLİKLE KİNGDOMS OYUNUNU HERKESE ÖNERİRİM . İLERİDE GELMELİ HUNLAR VE MISIRLILAR . SAYGIDEĞER ODİN KARDEŞİMİZE SEVGİLER SUNARIM . IRKLAR GELMELİ BENCE . HUNLAR VE MISIRLILAR . LEGENDS TA DENENİYOR SANIRIM . LEGENDS KİNGDOMS ' UN YANINDA VASAT ALTI KALIYOR BENCE . HATTA 10 ÜZERİNDEN - DE KALIYOR . SAYGILAR TRAVİAN TEAM . SEVİYORUM SİZİ .

ben iyi bulmuyorum . o kadar hız mesafe hesaplıyoruz . kesinlikle mantıksız geliyor bana . operasyon da ayrı bir konudur . bu arada farmville esprisi sıkıcı . travian diyin . isteyen istedigi gibi oynar . karısmayalım insanlarla dalga geçmeyelim . farmville ye çevirmeyelim ne demek ? isteyen zaten farmville . com yazabilir . tarayıcıya . küçük espriler yapmayın .

merhaba odin bey. gece koruması diyorsunuz ama. ben dün akşam ne kadar ve nasıl saldırı yedim . anlatamam . GMT +3 yaşıyoruz türkiyede . GMT +3 ' e göre . 00'00 dan 08.00 ' e kadar koruma olması gerekiyor . şu olay nedir ? yapacaksanız düzgün yapın afedersiniz . para yatırıyoruz. bunun için yatırmıyoruz parayı . şu an çok sinirliyim ya. pardon ama . gerçekten cok sinirliyim . hammadde askerler olmus . kime güvenecegim de para yatıracagım . BAKIN TEKRAR DİYORUM . GMT +3 ' ü YAŞIYORUZ . OTOMATİK SAAT DİLİMİ DE YAPMAYIN . ÇÜNKÜ TÜRKİYE ÖZEL OLARAK +3 GMT YAŞIYOR . +3 GMT YE GÖRE 00.00 - 08-00 YAPAR MISINIZ SUNU ? RİCA EDİYORUM . LÜTFEN .....

merhaba odin bey. gece koruması diyorsunuz ama. ben dün akşam ne kadar ve nasıl saldırı yedim . anlatamam . GMT +3 yaşıyoruz türkiyede . GMT +3 ' e göre . 00'00 dan 08.00 ' e kadar koruma olması gerekiyor . şu olay nedir ? yapacaksanız düzgün yapın afedersiniz . para yatırıyoruz. bunun için yatırmıyoruz parayı . şu an çok sinirliyim ya. pardon ama . gerçekten cok sinirliyim . hammadde askerler olmus . kime güvenecegim de para yatıracagım . BAKIN TEKRAR DİYORUM . GMT +3 ' ü YAŞIYORUZ . OTOMATİK SAAT DİLİMİ DE YAPMAYIN . ÇÜNKÜ TÜRKİYE ÖZEL OLARAK +3 GMT YAŞIYOR . +3 GMT YE GÖRE 00.00 - 08-00 YAPAR MISINIZ SUNU ? RİCA EDİYORUM . LÜTFEN .....

tabikide yeni bir şey tasarlıyacakan belli + belli - taraflar olmalı . defansının düşük oldugu cok belirgin. ona birşey demedim . hiç bir şekilde kurtarmaz. + taraftan bakarsan saldırgan ırk oldugu güçlü süvarileri oldugu . ama piyadeleri de çok düşük performans verecek atakta . defanslarını saymıyorum . ben sadece teori olarak konustum . elbette inanılmaz tecrübeli degilim bu oyunda mesela cok oyun bitirmedim . genellikle arkadaslarla oynadık . bilmiyorum her anlamda ve alanda degerlenmeli . tecrübeli arkadasların dusuncesine de saygı duyulmalı . tam kestiremedim ben de performansını . veya nası olacagını .onceki yazında 1 2 birimin düzeltibilecegini soylemiştin . onları mesela merak ettim . tam olarak neler. bende düşüncemi yazdım mesela okcunun atagı en azından yüksek olabilir dedim . onu acıklarsan sevinirim . birde bu galyalı arkadaşlar neden atak oynayamayabiliyor sizce ? 65 saldırı güçlü kılıçlı veya erken orta oyunda yağma potansiyeli bakımından toytat yetersiz mi geliyor. neden böyle düşünülüyor bu da 2. sorum . bence bu durumda en iyi ırk mısırlılar olmuş. oyle dusunuyorum . cok sağlamlar . ekonomileri düzgün hammadde kahraman pasifi güzel . bence cok zayıf yanları da yok . bu hun ırkı yalnız verimsiz olabilir gibi duruyor . tamam okuyunca özelliklerini fazla savaşkan bir ırk . ama bu güzel + özelligini bile orta oyunda yada ileri oyunda ne kadar verimli kullanabilir oyuncular merak konusu . ama en göze çarpan kötü defans özelligine birşey yapacaklarını düşünmüyorum . kanayan yara gibi olucak . cok zorlanabilir hun ırkları . saygılar
    bu arada bu oyun dünyasında mısırlıların temel birimlerinin kısa zamandaki saldırılara karsı en güzel seçeneklerden biri olacagını düşünüyorum .

Köle Milis (Mısırlılar)

45odun 60kil 30demir 15tahıl
    10 atak 30piyade 20süvari

7 Sektör/saat
    15 Hammadde
    1
    0:08:50

eğitim süresi 8.50 bence en kilit ve hassas konuda köle milisler olucak . bakıyorsunuz düşük özellikteler ama gerek ham gerek zaman acısından bence gerekli yeterlilikte kilit olacaktır oyunda

şehzade arkadaşım nasıl yani . anlatır mısın demek istedigini . acıkcası . inanılmaz sağlam mısır ırkı savunmada . ekonomide . her alanda iyi bence. biraz düşük atağı ama ben iskeleti mısırlılardan kurardım . lider olsam . kral olsam yine romalı olurum heralde . benim gözlemim . inanılmaz bir şekilde kötü gibi geldi piyadeleri hun ırkının . tam bir işe yaramıyorlar gibi . süvari harika ona birşey diyemem ama . şöyle yazıyım

35 40 30 paralı asker - temel birim askeri hunların

130odun 80kil 40demir 40tahıl

6 Sektör/saat
    50 Hammadde

50 30 10 okçu

hammadeler ;

140odun 110kil 60demir 60tahıl

6 Sektör/saat
    30 Hammadde

burada okçu 50 saldırı gücü mesela 55 olsa en azından . hammadde oranlarını da yazıyım 1 sn. taşıma gücüde zayıf bu yüzden ne kadar mantıklı okçu düşündürücü . paralı asker basmak ve geliştirmek sanırım daha mantıklı gelicek bana . bilmiyorum

merhaba arkadaşlar . bana bir bildirim geldi 5 eylülde 2 yeni ırk ile beraber başlanacak oyun diye. özel bir dünya ile travian LEGENDS başladığı belirtildi. kaydoldum. cunku heyecanlıydım .2 yeni ırk kac yıldan beri gelebilen soru düşüncelerden. acaba travian yöneticileri geliştiricileri bu konu hakkında ne düşünüyor. bu getirilen özel oyun dünyası deneme yanılma gibi birşey mi oldu . nasıl oynanacagı tutacagı tam olarak bilinemedi mi ki ? öte yandan ben beğeniyorum travian kingdoms u legends a oranla daha gelişmiş web tabanlı oyun . normal legends oyununu oynamayalı cok olmustu . kingdoms oynamıstım son zamanlarda. dün mısır ırkını seçtim legends ta . inanın bu normal legends ile kingoms arasında . kolay erişilebilik . geliştirilebilirlik gibi farklar cok . seviye 1 binaya 30 dakika diyor. biz kingdoms ta gene 1 günde 100 nufus yapıyoruz. acaba neler düşünüyorsunuz. bu 2 yeni ırk sonraki yıllarda kalıcı olmayı becerebilecek mi . yoksa deneme yanılma oyun akısına göre mi belirlenecek . neler düşünüyorsunuz vede hedefleriniz nelerdir kingdoms ekibi . en azından soyle diyim . aktarılabilecek mi ilerleyen oyun dünyaları acılınca kingdoms a bu 2 ırk . yoksa test mi edilecek . teşekkür ediyorum sizi seviyorum xD