Posts by Jchym

Upcoming Forum Maintenance Thursday, 04.06.2020
Thursday, June 4th 2020, from 12:00 pm CEST (UTC +2) to approx. 14:30 pm CEST (UTC +2)
Duration: approx. 2 1/2 hours

Jaký algoritmus je aplikován na rozdělovaní pokladů? V nově postavené pokladně mám najednou skoro 600 pokladů nad limit. Na 100% jsem tam žádné daně nevybíral.

Je tam uvedeno toto:

• Systém: Při získání nových pokladů, které se už nevešly do aktivní pokladnice, se neaktualizoval počet pokladů v království

To si celkem odporuje s tím co se stalo.

Celkem paradoxní. Při odesílaní vln na cíl vzdálený necelých 11 hodin, jsem se snažil poslat 4 vlny. Odešli ve vteřině jen první 3 viz pravidlo výše. Ale o sekundu později šla první vlna, tak která měla čistit, Opět naprosto otočené vlny.

Při studiu COM fora jsem našel zajímavý příspěvek. Prosím support o potvrzení.
    Cesta katapultem do 4 hod max 2 vlny do sec
    do 12 -> 3 vlny do sec
    nad 12 -> 4 vlny do sec.

Celkem zásadní informace si myslím

Povedlo se mě poslat i 5 vln ve vteřině ale pořadí je opravdu pokaždé jiné.

může dojít k tomu, že "současně" odeslané požadavky (odeslání vln z více oken prohlížeče) dorazí v jiném pořadí

Zde posilaš z jednoho okna. Stalo se mě že opravdu první vlna došla jako poslední a naopak a opravdu nejsem sám. To dělá z této hry zase o trošku vice simcity. Smazání vesnice je zde tady spíše utopie a riziko ztráty 3 vlny katapultu opravdu velké.

Pry je to znamy bug uz od closed bety. O terminu pripadne opravy mi neni nic znamo.

to je nádhera hlavně že o tom všichni víme.
    Moje žádost o vytvoření stránky z BUGy je stále jen utopie co?

Navíc jsem si uvědomil že u těchto problémových vesnici postaví král vesnici a bude přepínat aktivní pokladny. Což je jen další navalení povinností na krále. A kýženému efektu to nepovede. Spíše bych preferoval dodatečný def bonus u vesnic ,rychlejší přesun jednotek nebo podobné zvýhodnění na uzemí krále než danou vesnici odříznout od surovin.

Mě toto pravidlo nevadí a schvaluji ho ale mělo být dáno na začátku serveru. Toto je celkem závažný zásah do hry si myslím.

Navíc i v začátcích to bude dělat problém. Pokud si guvernér bude chtít udržet startovací vesnici a přitom hrát u jiného krále.
    Opět je nenásilně nucen hrát tam kde ho vygeneroval system.

Jen abych doplnil.
    Jsou hráči kteří mají off vesnice mimo království a nejen off ale i zásobovačky, máme je asi všichni. Teď přijdou jedním updatem o 2 příjmy obili. Za poklady a za oázy. Defakto mají pouze tři možnosti bud se přidat k jinému králi,rozbít offku nebo smazat.

Opravdu mě tento krok přijde hodně ukvapený nasadit takovou změnu v rozjetém vlaku.

Ještě dotaz k oázám.
    Teď musel král oázu vyčistit a poslat podporu aby ji připojil ke království. Teď to bude moci udělat i běžný guvernér? vyčistí a připojí přes ambasádu? Bude moci jeden hráč připojit oázu ke dvěma vesnicím? Do teď to nešlo.

Ano to jistě je řešení ale takové zásadní změny by se v průběhu hry dělat neměli. Každý útok vyděsí většinu hráčů (zvážit možnost aby dotyčný mohl deaktivovat hlášení) navíc největší problém bude až bude arma na pochodu. Obchodníci kolikrát běhají na výměnu surovin. Prostě si myslím že uvedete kupu hráčů do problémů. Mě jako králoj to je celkem jedno ale vidím jak kupa offařu kteří maji MC a většinou mimo uzemí budou z této změny nadšeni.

Myslím že teď budu mluvit za většinu hráčů.

Tento bod

• Při prodeji kradeného zboží ve vesnici, která není na území vašeho království už nedostanete obilí.

mě připadá v průběhu hry poněkud neprakticky. Kupa hráčů staví armády i mimo území a teď v průběhu hry jim odříznete přísun obili. To kupa hráčům vrazíte kudlu do zad. Tyto zásadní změny dělat v průběhu hry není šťastné řešení.