Posts by Jchym

Upcoming Forum Maintenance Thursday, 04.06.2020
Thursday, June 4th 2020, from 12:00 pm CEST (UTC +2) to approx. 14:30 pm CEST (UTC +2)
Duration: approx. 2 1/2 hours

Nevím kdy přesně ten BUG vzniká, někdy jsou odeslány vlny v pořádku a někdy jdou obráceně(první vlna na konci). Ověřeno u vice hráčů. Mám testovat nebo je to známý BUG který bude opraven?

Nevím zda se vědělo nebo ne ale v době kdy já začal hrát a to bylo T3.5 před 8 lety tak tyto informace byli. Pravda je že travian tehdy hrálo nepoměrně vice hráčů a tudíž bylo kde čerpat informace. Vždy se našel ochotný člověk který rád a ochotně poradil. Ja zde vidím problém v naprosté neochotě na straně tvůrců hry prozradit cokoliv a chuť něco řešit. Tím netvrdím že je chyba v CZ suportech. Muže být i chyba u mě že špatně formuluji otázky. Jedno vím určitě příště tuto hru hrát nebudu.

Natři nejsou hráč. Tebe tato informace nezajímá tak proč se do toho pleteš. Ja jsem si ji zjistil a poskytl jsem ji dalším hráčům. Co jsi udělal ty? Kdyby natarská vesnice byla ihned přístupná tak není potřeba cokoliv zde zjišťovat.
    Navíc nevidím jediný důvod proč tuto informaci nezdělit. Pokud jsi hrál T4 tak taky nešpehuješ arty víš kolik tam cca bude. Víš z čeho a jak se počítá. Tak proč to nevědět tady.

Hele, nechci snižovat tvé herní kvality, ale slyšel jsi o jednotkách typu Zvěd / Slídič / Equites Legati?

zkusím se podívat na wiki. Chtěl jsem jen vědět kolik offek cca bude potřeba na dobití a jak moc můžeme riskovat teď při útocích. Myslel jsem že toto je v první řadě strategie a plánování je něco co ke strategii patří. A jsem rád pokud v tom mám jasno.

To že nevíte jaký def bude ve ww village je možná bug?

sekce otázky je to správně určitě to není BUG. To že chci informace si myslím je naprosto v pořádku. Je zajímavé že na COM fóru tyto informace najdete. Informace zda je zeď nebo residence je dle mého taky důležitá. Ve všech natarských vesnicích je defu přibližně stejně. Tedy i u divu. Reska na 20, schromko na 15, zed na 10 jakož i pole. Pokládám tyto dotazy proto aby i česká komunita měla informace. Pokud ti přijde že je lepší pokus omyl tak forum nečti a zkoušej. Ale ja nemám čas ani chuť zkoumat vyzkoumané. Lepší vypadat jako hlupák při položení otázky než být hlupák.

Ne nebudeme, neboj se. Tak jinak nataři útočí na div? pokud ano tak každy 5 level po 95 levelu každy? Zed ve vesnici z divem je? Mužu ti se sypat denně 100 otázek ohledně hry, protože tu je opravdu hodně nejasností. Myslel jsem pokud je obrana fixně udělaná tak by to nemusel být problém zjistit.

P.S. ten dotaz byl na všechny ne jen pro tebe. Na 60% dotazů odpovídá hráč hráči.

Pokud je fixní počet. Proč nedáte report nebo počty. Prosím. (a dělám i smutné oči) Někdy si připadám že tu jednáme jak poslanci. Nikdy nic pořádně nevyřešíme, všichni jsme naštvaný a na konci jednání nic moc nového.

Už jsem psal ticket ale bohužel bez reakce. Jak donutit pokladnu aby se zaplnila? jednu mám poloprázdnou a další mě přetékaji. Negeneruji se vítězné body. Mám snad nějaký začarovaný účet?

Diky Jchym

Ano nic nepůjčujete ale úrok neboli výkupní cena je většinou tak silně podhodnocena že procentuální zisk je za hranici lichvy.

Mě je celkem jedno jak funguje systém aukce. Jen by se měli nazývat věci správným jménem. Jako jsem se smířil že celé moje království okrádá systém o nehoráznou sumu obili.
    Ale myslím že využití aukce pro svoje obohacení je princip aukce a nazývat hráče kteří u toho sedí a nakupuji, prodávají pro svoje obohacení, jako že jsou nepoctiví se mě vůbec nelibí.

Ale máš pravdu je to BUG -> chyba v překladu AUKCE je špatně přeloženo. Správně je lichva :D:D

P.S. jde změnit nick na Rejpal :D

Dovolím si citovat wikipedii:
    Dražba čili aukce (dříve též licitace) je forma obchodování zboží nebo služeb, při němž cena není předem stanovena, ale určí se během dražby v soutěži několika nakupujících či prodávajících. Zájemci v průběhu aukce podávají své cenové nabídky a nakonec je zboží či služba licitátorem (tj. předsedajícím dražbě) přiklepnuta tomu, kdo nabídl nejlepší cenu, a tento účastník (zvaný vydražitel) tak získá právo a povinnost za tuto cenu uzavřít na předmět dražby kupní smlouvu.
    Prodávající obvykle platí organizátorovi dražby (dražebníkovi čili aukcionáři nebo aukční společnosti) provizi, která se počítá jako určité procento z konečné prodejní ceny.
    Proto bych to v žádném případě nepojmenoval jako aukci(dražbu) ale spíše totalitní výkupní systém popř lichvou.

screen o součtu pokladů jsem posílal už asi 5x. Výkupní cena se viditelně počítá z toho nesmyslného součtu. Zjisti si prosím kolik je výkupní cena za můj správný součet a kolik je za ten fiktivní. To je rozdíl o který každý guvernér v mém království přichází. Co mám dokládat? Já ti hlásím chybu nesoudím se s tebou. Pokud to berete takto tak se na to můžeme vysrat a ne se tu hádat. Myslel jsem že to je v zájmu všech najít kde je problém ale viditelně se mílím.
    Jasně jsem ti popsal kde a kdy chyba vzniká.

Na 100% vím že někomu jdou poklady do plusu -> více obili guvernérům a u sebe na 100% vím že moji guvernéři přicházejí už měsíc o pořádný ranec. Momentálně to je již přes 5K pokladů rozdíl v součtu. Jak víte že všem to špatně počitá? vzorec nikdo nepředložil. Já to vidím jak abdikuje bývalý vévoda odečtou se mě jeho poklady (které se ale pred tím nepřičetli) a klesne cena za jeden poklad. Ted to bylo 550 obili za poklad.

Teď při studiu COM fora jsem se dočetl že tato chyba byla přesně popsána cca před měsícem. I to jak vzniká. Proč zde není seznam BUGu aby se člověk mohl tohoto vyvarovat? Při tom by určitě stačilo před abdikací vévody ukrást mu poklady. Hráči přezlacují suroviny aby mohli uživit armády tak proč to řešit. Od nahlášení problému království přišlo cca o 7.500.000 obili. (500 za jeden poklad, zhruba 10 pokladu denně 50 členů království) Celkem by mě zajímalo jak hodláte kompenzovat.