Posts by Dodo#CZ(2)

Zdravím kolik osadniku je za potřeby na novou vesnici u klasiky to byli 3, zda nevím Bo borci tu mají popku 80 a už staví na druhej den serveru 2 vesnici tak wtf? :palec nahoru:

Jsou potřeba 3 osadníci a pokud to umíš tak do 24 hodin založíš druhou vesnici :)

Hoši, k tomu co někteří z Vás včera předvedli je mi do breku. Člověk se snaží nějak oživit CZ servery tak vytváří soutěže a další různé kokotiny a pak je za to ještě bit. Je totiž supr práce s Vámi spolupracovat člověk pak má hned větší chuť něco vymýšlet a starat se o CZ komunitu :)

Dekuji za odpoved. Informaci, ze nemuze abdikovat ani kral, by chtelo doplnit, je vcelku zasadni a v popisu spojovani kralovstvi neni zminena. Naopak informace, ze po abdikace krale se mistokral stane kralem je vyslovne uvedena. Z toho by melo jasne plynout, ze abdikace krale je mozna - pro overeni jsme se i divaly, zda ma kral policko abdikace ma aktivni -a ma. Jestlize je to tak jak je v odpovedi, je to velmi neprijemny bug, hodne komplikujici hru. I nejkonzervativnejsi cirkve uznavaji smrt jako konec manzelstvi ;-)

Podle mě s nejedná o bug, tlačítko tam je od toho aby se mohli prohodit pozice krále a místokrále. Proto tam to tlačítko patří, to že nemůže král ani místo král opsutit spojené království je jasné :)

Jako určitě dobrý nápad s tou prestiží. Ale zase aby to nebylo jen na jeden server. Že na jedno serveru se budu snažit abych získal prestiž pomůžu nováčkům a když získám všechny odměny co jdou se na to vykašlu.

Role mentora je dobré myšlenka. V minulosti byl počet hráčů v království omezen a mělo to za následek jediné - království se rozsekalo na více části -> Super_království_1, Super_království_2 atd. a problém zůstal, akorát v jiné formě. Bohužel je to součástí takových her. Avšak vždy se může skupina lidí spojit a vytvořit opoziční sílu :-) Návrh na posílení mentora předám dále :-)

No hlavně pokud by šlo o toho mentora, tak by bylo supr zároveň přidat nějaké questy do hry, aby mentor měl nějakou motivaci nováčka naučit jak správně travian hrát a zároveň questy pro nováčka, aby měl motivaci si mentora hledá a učit se od něj :)

Pokud totiž dle mě mentor nebude mít motivaci nováčka nějak zaučit, tak se na to prostě vykašle, proto třeba za pomoc nováčkovi mentora odměňovat viz denní úkoly 100 stříbrných apod

Jo je tu hodně veteránů a tímto způsobem se "chrání" proti špehům a tak, i když ani taková ochrana není nikdy 100% :-) Právě od toho slouží zdejší ambasády, aby se hráči mimo, ale i v těchto strukturách mohli domluvit :-)

Jak bylo několikrát řečeno, možný by pomohlo omezení členů v království, aby se nemohlo utvořit uskupení hráčů.. případně jak to je v podobné hře, (Divoké kmeny) kde zkušení hráč funguje něco jako mentor pro začátečníky :)

Zdravím ve spolek,

o čem jsem se nedávno bavili na nyní ukončeném CZ2 je hrozný nepoměr na konci světa v prestiži mezi defařem a offařem...

Jelikož se prestiž na konci serveru odvíjí od získané týdenní prestiže po celou dobu serveru je znát rozídl mezi tím, že offař farmí jak o život aby byl v Top10 a pak to někde rozstřelí dostane se Top10 a hned mu skáče týdenní prestiž jak nic. Kdežto defař, který staví třeba prety, tak nemá šanci získat tolik týdenní prestiže, nemá moc šanci se dostat do top10 ve farmu a a pokud tedy někoho udefuje a bude v Top10 obráncí což je jediný jeho zdroj prestiže navíc oproti offařům, kteří si můžou v klidu farmit a žádné velké úsilí je to nestojí.

Nápad: Vytvoření pouta začátečník vs učitel

Toto mě přijde naprosto zbytečné. Však král vlastně celé království má zájem na pokladech od každého svého guvernéra a je v jeho zájmu aby hráče vedl k co nejlépe. A zde nastává problém komunikace. Chat jak jsem psal v jiném vláknu je naprosto nevyhovující a v tomto stavu nepoužitelný pro hru tohoto typu. Jinak by stačilo aby nováčci měli více pokladů potom se o ně králové budou prát a i motivovat. Navíc budou mít výhodu surovinovou (prodej pokladů) a jak s ní naloží je už jejich věc. Nějaký ochranný bonus nepomůže hře ten se nechá dobře zneužít viz jmenování vévodou a následným zástupem a hned máte zabezpečenou pokladnu tak že se stane nedobytná

No jo ale taky záleží na tom co nováček staví. Ve Většině případů, když se kouknu přes zástup na nováčkův účet tak staví hrozný kraviny, který jsou pro něj uplně zbytečnný a tak se hru nenaučí. Spíš je potřeba jim to vysvětlit co a jak stavět. Že ve vesnici kde nemá vojáky je turnajko zbytečný a že základ pro rozvoj vesnice je stavět surovinová pole. Potom jim vysvětlit co je potřeba stavět za jednotky a proč nemůže stavět off ve více vesnicích a další detaily, který tobě jako zkušenýmu hráčovi přijdou naprosto banální, ale jemu uplně ne.