Posts by Arculas

Oyuncunun merkez köyünün nüfusunu 0 a düşürürsek oyuncu yok olur mu ? Başka köyü yok ve dolayısıyla 0 ladığımız köy merkez.

Haritada bir sürü fil buldum ve onları Oburikse gösterdim, bu kesinlikle bir hataydı şimdi bu kadar kemik ne işime yarayacak bilmiyorum.

Com7
    Tonyukuk

Yenilikçi ve herkese yönelik hem acemi oyuncular için valilik gibi bir seçenek var hemde kendine güvenen tecrübeliler için krallık var ayrıca vali olma seçeneği sayesinde servere geç başlasanız bile zevk alma imkanınız var. Ekran görüntüleri grafikler de göz doyurucu. t4 ve klasik kadar oyuncusu olmaması oyunun zevkini azaltıyor fakat com serverlerde bu sorun bir nebze de olsa karşılanmış com swlerde haritada köylerin üstünde her milletin bayrağı küçük de olsa gözükürse iletişim kolaylaşır böylece daha zevkli olacağını düşünüyorum.

Evet beyler cevap geldi

[TABLE='class: singleView cruises scrollable, width: 608']

[tr]

[TD='class: col5, align: center']Odin
    2016-05-10 21:03[/TD]
    [TD='class: col6']Merhaba Mavi,

Mesajınız için teşekkür ederiz.

Ayrıntılı olarak anlatacak olursak:
    Vali olarak
    Yer değiştirme için koşullar: Sadece bir köyünüz olmalıdır ve o anki kralınızdan en az iki kat daha fazla nüfusa sahip olmalısınız.
    Koşullar karşılandığında, nüfusunuzun %50'sinden daha fazla nüfusa sahip ve son 24 saat içinde çevrimiçi olan bölgenizdeki iki krallığa önerileceksiniz.

Kral olarak
    Yer değiştirme için koşullar: Sadece bir köyünüz olmalıdır ve krallığınızda oyuna devam eden valiler olmamalıdır.
    Koşullar karşılandığında, kralları oyuna devam etmemesine karşın valileri oyuna devam eden bölgenizdeki iki krallığa gösterileceksiniz. Yer değiştirmeyi onayladığınızda oyuna devam etmeyen kral ile yerlerinizi değiştireceksiniz.[/TD]

[/tr]

[/TABLE]

oyunda en son hatırladığım kadarıyla böyle bir seçenek yoktu ama bu gün bir arkadaşın değiştirdiğini gördüm daha doğrusu başka bir köyle onun yer değiştirdiğini gördüm nasıl oldu bu iş ???

İyi günler bildiğiniz gibi kingdoms ile oyuna bir çok yeni özellik geldi bunlardan biride merkez binasında bulunan şehir statüsüne geliştirmek bunun bir takım faydaları var ama bu faydaların yanında bazı dez avantajlar ve bilinmezlikler de var.

Avantajları

1-Nüfusunuza 500 ekleniyor ve böylece o köyünüzün alanı en geniş halini alıyor.
    2-Hammadde alanlarının seviyesi 12 ye çıkartılabiliyor.
    3-Şehrinizin savunmasında artış gerçekleşiyor.
    4-Büyük kışla ve ahır kurulumuna izin veriliyor
    6-Bağlılığı % 200 artıyor
    7-Günlük +200 k.p veriyor

Dezavantajları
    1-K.p nizi kullandığınız için yeni bir köy kurmanız için bir süre daha beklemeniz gerekiyor.
    2-Yeni bir köy kuramadığınız için olası müttefiklerinizin yakınına köy kurup onları birliğinize (vali yoluyla) alma imkanınız zorlaşıyor.
    (Şu anlık benim farkettiklerim bu kadar en azından)

İngilizce forumda biraz araştırdım genelde krala çok fayda sağlamayacağını derebeyi ve valilerin bunu yapmasının daha mantıklı olduğunu yazmışlar fakat sebepleri beni tam olarak tatmin etmedi bu sw de de yapan arkadaşlarımız olduğu için onlarda belki görüşleriyle bizleri aydınlatabilir diye ümit ediyorum şimdiden teşekkürler.

Evet gelelim asıl sorumuza bu

1-Bu şehir oluşumunu sadece bir köyümüzde mi yapabilliyoruz ?
    2-Krala başka ne gibi dez avantajları olabilir ?
    3-Sizce başka ne gibi avantajlar sağlayabilir ?

(Bu kadar kısa bir soru için bu kadar şey yazma sebebim gelebilecek olası aaa o da ne nasıl nereden yapılıyor gibi soruları engellemektir yine de uzattığım için kusura bakmayın.)

Derebeyiniz hazine bastığında onunda çevresinde sizinki gibi sarı alan oluşur ve onun alanına giren oyuncular da sizin valiniz olur alan büyütmeden kastım buydu.