Posts by Odin

  Merhaba,


  Vergi fonundaki hammaddeler sizin üretiminizden kesilmezler ve ayrı olarak üretilirler.

  Oyuna daha çok oyuncu çekecek ve var olan oyuncuların beklentileri, istekleri dururken gereksiz bir güncelleme ile "bakın oyunu hala güncel tutmaya devam ediyoruz" mesajı.

  TK ölüyor...

  Aslında lobiden oyun dünyası sonunda bu listeye hemen erişebiliyor olmak da oyuncularımızdan gelen bir talepti. Bunu lobiye entegre ederek ve otomatik oluşturulmasını sağlayarak bunu yerine getirmeye çalıştık. ?(


  Fakat bahsettiğiniz amaca hizmet edecek önerilerinizi de bekliyorum. :thumbup:

  16723-lobby-update-forum-jpg


  Sevgili oyuncularımız,


  27 Ağustos, 15:00 UTC + 3 tarihinde lobide güncelleme yapmamız gerekiyor. Herhangi bir kesinti yaşanmayacaktır.


  Lobide Onur Listesi

  Artık oyunların sona erdiği tüm oyun dünyaları Lobide otomatik olarak Onur Listesi'ne kavuşacak. İlk Doğum Günü dünyalarının sona ermesinden bu yana biten oyun turları hakkında bilgi toplamaya başladık. Bu yüzden onları lobide göreceksiniz!


  Bu, bazı oyun turlarının hem lobide hem de forumda iki kez listelendiği anlamına gelir. Şu andan itibaren, tüm oyun turları lobide sadece bir Onur Listesi kazanacak.


  İsterseniz, forumdaki ilgili elçilik konularında daha fazla istatistik ve bilgi paylaşmaya çekinmeyin. Elçilik kısmı aynı zamanda lobide yorum yapılamadığından kazananları tebrik etme yeri.


  16726-button-hall-of-fame-lobby-jpg  Onur Listesindeki Kişisel Veriler

  • Lobi Onur Listesi'nde gösterilen kahraman görüntüleri kalıcıdır. Bu, daha sonra kahramanınızın görünümünü değiştirseniz bile, listede aynı kalacağı anlamına gelir.

  Oyuncu ismi: Oyun turundaki ismini göstereceğiz. Üzerine bir fare ile gelindeiğinde listelenen bir oyuncunun hesap adını görüntüleyebilirsiniz. Bu hesap adı, daha sonra değiştirirseniz değişecektir. Ayrıca, GSYİH’nizi doğru kullanmak ve tam bir silme işlemi yapmak istiyorsanız, adı anonim yapacağız.

  Kahraman ekipmanı: Görüntülenen kahraman ekipmanı, kahramanın, oyunun tam sonunda ne ile donatıldığının bir görüntüsüdür.


  16725-hof-in-lobby-hero-jpg


  Lobi'deki farklı Doğum Günü Dünyaları Onur Listelerini şimdi karşılaştırmak ister misiniz? Gece ateşkesi, Hızlı ve Standart dünyalar arasındaki farkları gördünüz mü?


  Bizimle burada paylaşın! Onları okumak için sabırsızlanıyoruz.


  Travian Kingdoms Ekibiniz

  KonstanAdastra Komli Dede#TR


  Merhaba,


  O zaman gördüğüm kadarıyla oyun süresiyle ilgili iki ortak öneri var. Yani genel olarak sürelerin uzatılması yönünde. Fakat uzun sunucu sürelerinin oyuncuların özellikle oyunun bazı aşamalarında sıkılmasına yol açtığı argümanı hakkında ne düşünüyorsunuz?


  KÖROĞLU


  Fakat bu biraz da işbirliğini destekliyor gibi geliyor kulağa. Peki bunun yarattığı sorunun ne olduğunuz düşünüyorsunuz?

  image.png


  Sevgili oyuncularımız,


  Sizlerin oylarıyla "TR1 Oyun Dünyası En İyi Oyuncusu"nu seçiyoruz.


  Yarışmada 1. olan oyuncu 50 Altın ödül kazanacak ve ismi de seçilmiş "En iyi oyuncu" olarak aşağıdaki başarı madalyası ile birlikte Onur Listesi'ne eklenecektir. Ayrıca tüm katılımcılar arasından rastgele seçilen 3 kişi de 30 Altın ödül kazanacaktır.


  16042-hof-trophies-voted-png  Oyun sonunda her kategoride(Nüfus, saldırı vs.) ilk 3'te olan oyuncular ankete otomatik olarak eklenecektir.


  Ayrıca sizlere de kendi adayınızı göstermek için süre veriyoruz. Şuandan itibaren oyun dünyası sona erene kadar bu oylamaya eklenmeye değer bulduğunuz oyuncu ismini ve neden "En iyi oyuncu" seçilmesini istediğinizi paylaşın!


  Peki şuan tam olarak ne yazabilirsiniz?

  Örnek: "Odin'in bu oylamaya katılması gerektiğini düşünüyorum çünkü harika saldırılar planladı. Şu operasyonda inanılmaz görevler üstlendi" gibi.


  Bu mesajınız size 30 altın kazanma şansı da getirecek!


  Burada yer alan bağlantıdan oyun dünyasının Onur Listesine ulaşabilirsiniz.

  Arkadaşlar merhaba,


  Bayramda herkes tatile gitmiyor olsa gerek. Tanışma konumuzda az çok birbirimizi tanıdıktan sonra kalanlarımız için bir buluşma planlayalım istedim. Katılmak isteyenler için aşağıdaki konuları tartışmaya başlayalım;


  Hangi gün?

  Bu konuda hangi gün en çok sayıda kişiye uyuyor belirlemek için ufak bir anket yapabiliriz.


  Nerede?

  Türkiye'nin her yerinden oyuncumuz olduğunu biliyorum ama maalesef hem en büyük şehrimiz olmasından dolayı hem de burada yaşamamdan ötürü(:saint:) İstanbul'da yapmamız gerekiyor. Benim teklifim Çamlıca Tepesi olacaktır. Bu etkinlikten sonra çekeceğimiz fotoğrafı Travian'ın hesaplarında yayınlatabiliriz. Bu sebeple güzel İstanbul'umuzun, manzarası en güzel yerlerinde bir fotoğrafımız olursa Travian sayfasında da güzel durur diye düşünüyorum. :)


  Bunlar dışındaki her türlü soru ve konuşulması gerektiğini düşündüğünüz konuları, aşağıya bekliyorum. Sonrasında daha hızlı iletişim kurabilmemiz için bir de Discord kanalı açarız. Discord hesabım;


  Odin#1257

  4-5 tane şikayetin ardından işlem yapmadan önce hesabı askıya alıyorsunuz, işlemi yapana kadar da hesap askıda kalıyor. Kişi suçsuzsa bile şikayet ve sizin geç incelemeniz yüzünden 2-3 gün oyuna giremiyor.
  Bu konu hakkında geçen yıl da uyarmıştım sisteminizin böyle çalışmaması gerekiyor diye ama gel gör ki hiçbir ilerleme elde edilmemiş.

  Aslında öyle olmuyor.


  Şikayet sayısından bağımsız olarak, bir de olsa bin de olsa aynı inceleme yapılıyor. Eğer bir ihlal bulunursa kilitleniyor. Aksi bi durumda bana Yardım Merkezi'nden yazabilirsiniz. Multihunter arkadaşım bileti benim cevaplamam için yönlendirecektir.Ben de gerekli incemeyi yapıp size dönebilirim.

  sayın moderatör okuduğunuza ayrı sevindim, konuya hakim olmanıza ayrı sevindim. evet kopyala yapıştır yaptım :) biraz eğlenelim forumda dedik. sizinde burada olup bize samimi cevaplar yazmanız çok güzel.

  odinin papucunu dama attın kaos reis... ama odininde eğlencemize katılmasını hala ısrarla bekliyoruz. Odin  neandertal   Brain   Ateistİmam#TR yalnız kaos'un hesap tam fake gibi durmuyor mu :DSDF

  Kaos reis candır. Geceleri buradaysanız katılabilirim, ama ben geldiğimde herkes 5. rüyasını görüyor oluyor. ^^

  Daha önce ben de savunma sanayiinde çalıştım. Her ne kadar herşey sorunsuz olmasına rağmen, mühendislik bana göre değildi. :)


  Şirketiniz son zamanlarda oldukça önemli projeler üstlendi. Size de bu yapının parçası olmanız hasebiyle başarılar diliyorum.


  Merhaba, ortak yanımız varmış ben de mühendislik bitirdim, yaptım , koşarak kaçtım ve başka bir alanda yüksek lisans yapıyorum

  Hangi alana geçtiniz?

  Merhaba,


  Bu sorunun cevabı oynanan halktan halka ve kişinin stratejisine göre o kadar çok değiştiyorki, ortak bir tavsiye çıkar mı bilemiyorum.


  Bazı oyuncularımız 2/1 nüfus oranı önerirken, bazıları daha çok askere, bazıları da daha çok üretime odaklanıyor. Keza kahramanın özellikleri açısından da, üretime mi yoksa savaşma gücüne mi daha çok verileceği yine bu saldırganlık yada üretgenlikten hangisine önem verildiğine bağlı.


  Binalar için de strateji önemli fakat şöyle temel bir bilgi var. Etkisi her ne olursa olsun, binaların etkileri de hammadde/etki oranı açısından bakıldığında, seviye arttıkça daha verimsiz hale geliyor. Ne demek istiyorum merkez bina ile açıklayayım;


  1. Örneğin merkez binayı 1. seviyeden 2. seviyeye çıkarmak için toplam 190 hammadde gerekiyor. Peki inşaa süresi ne oluyor; %100'den %96'ya düşüyor, yani %4'lük bir değişim var.
  2. Yine merkez binayı 2. seviyeden 3. seviyeye çıkarmak için toplam 255 hammadde gerekiyor. Peki inşaa süresi ne oluyor; %96'dan %93'e düşüyor, yani %3'lük bir değişim var.

  Yani demem o ki, ilk inşaatta 190 hammadde ile %4 hız kazanırken, sonraki seviyede 255 hammadde ile %3 kazanıyorsunuz. Bu oran seviye arttıkça kötüleşiyor. KP üretimine bakarsanız, orada da benzer durum geçerli.


  Peki bütün bunlar ne anlama geliyor?

  Tüm binaların seviyesini birbirinden çok farklı olmayacak şekilde geliştirirseniz, genelde hem üretim hem bina etkisi hem de KP açısından daha verimli olacaktır diye düşünüyorum. :)

  Merhaba,


  İlk sorunuzdaki öneriyle ilgili bir plan yok. İkinci sorunuzla ilgili de açtığınız konuya gelecek geri bildirimleri biraz daha bekleyelim. Sonrasında oradaki görüşlerle birlikte yeninden ileteceğim.


  Takdir edersinizki eski sistemin yer aldığı özel bir oyun dünyası başlatmak için gerçekten yoğun talep olduğuna dair da bir gösterge olması gerekiyor.


  Son konu hakkında da şuan güncel bilgim yok. Bilgiyi edinip size buradan en kısa sürede döneceğim.

  Merhaba,


  Bu konuda hakkında bazı bilgiler paylaşmak isterim. Oyun tasarımcılarıyla konuştuktan sonra, burada genel olarak krallık üyelerinin ve metalardaki üye sayısının sınırlandırılmasıyla ilgili bazı sorunlar var:


  • Travian Kingdoms gibi bir sanal oyun türünde, oyuncular onları istedikleri sürece metalar her zaman var olacaktır. Belki biraz cesareti kırabilirsiniz, ancak sonunda bir sanal alan deneyimi(Sandbox gaming experince) sunarken onları başarıyla sınırlayamayacağımız için oyunculara kalmıştır.
  • Bir krallıktaki vali sayısının sınırlandırılması, o krallığın başka bir krallıkla işbirliği yapmasını engellemez. Veya bu iki krallığın üçüncü ile işbirliği yapmasından ve daha küçük bir dördüncü krallığı yok etmekten. Ayrıca, tek bir "meta" krallığı, her biri 25 max sınırlaması olan 10 küçük krallığa (Celtics 1, Celtics 2, Celtics 3 ...) bölünebilir. valiler ve onların bir mesajlaşma platformu aracılığıyla kendilerini dışarıda işbirliği yapmalarını ve örgütlemelerini engelleyecek hiçbir şey yapamıyoruz. Bu, krallık üyemizin sınırlamasına bağlı kalan krallık için haksızlık olmaz mıydı? Ya iki krallık, daha büyük bir krallığa karşı birbirlerine yardım etmeye karar verirse? Bu bir meta olarak kabul edilir mi? Ne zaman sadece iki krallık birleşiyor ve ne zaman bir meta haline geliyor? Bunların hepsi, krallık üyeliği sınırlamasına rağmen, iki krallığın gizlice yardım etmelerini veya bir tur öncesi veya sırasında kendilerini örgütlemelerini durduramayacağımızı gösteriyor.
  • Bir sonraki krallık üyelerini sınırlama sorunu; bunu başarılı bir şekilde uygulamayı başarırsak, çoğu krallıkta sıradan oyuncular veya yeni başlayanlar için boş yer kalmayacaktır: Eğer sadece 15 üyeli slotlara sahipseniz, bunlardan birini oyunu öğrenmeye ihtiyaç duyan yeni birine verir misiniz? Yada kallığınıza işten ancak birkaç saat sonra oynayabilecek birini kabul eder misiniz?

  Genel olarak, örneğin test sunucusunda bunun denenmesine tam olarak karşı çıkmıyoruz, ancak bunun metalara karşı işe yarayacağından emin değiliz.