Posts by Odin

  3. Gün Sorusu;

  Bir roman, bir galyalı ve bir cermen köylü, krallarına hepsi aynı görünen üç torba altın getirir ve her birinde 6 altın parçası vardır. Üç torbadan birinin içinde sahte altın vardır. Gerçek altın, sahte altın ve her üç çanta da her şekilde aynıdır, ancak sahte altın parçalarının her biri 1.1 külçe ağırlığında iken gerek altın parçalarının her biri 1 külçe ağırlığındadır. Mükemmel bir dijital külçe ölçeğiniz var ve sadece bir kez kullanabilirsiniz.


  Hangi köylünün sahte altını getirdiğini nasıl belirlersiniz?


  Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


  Yüksek katılım sayımızdan dolayı ek ödüller eklemeye karar verdik! 100 katılımcıya ulaştığımızda 5 ekstra macera ödülü vereceğiz!

  2. Gün Sorusu;

  Eski bir reis ölür, iki oğlu geride kalır. Oğullarına atlarıyla yarışmasını emreder ve daha yavaş atı olan kişi mirasını alacaktır. İki oğul yarışır, ama doğal olarak ikisi de atlarını tutar. Böyle devam edemeyeceklerini anladıklarında bilge bir adama giderler ve ona ne yapmaları gerektiğini sorarlar. Bundan sonra kardeşler tekrar yarışır - bu sefer tam hızda.


  Bilge adam onlara ne söylemiş olabilir?


  Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


  Yüksek katılım sayımızdan ötürü ek ödüller eklemeye karar verdik! 100 katılımcıya ulaştığımızda 5 ekstra macera ödülü vereceğiz!

  Sevgili oyuncularımız,


  Önümüzdeki üç gün boyunca hergün size bir soru soracağız. Doğru cevabı bilenler arasından seçilecek bir rastgele kazanan 50 Altın kazanacak!


  Önce kolay olanla başlayalım;


  1. Gün Sorusu;

  Bir Romalı köylünün bir ayı, bir sıçan ve bir çuval tahılı nehrin karşısına geçirmesi gerekiyor. Nehrin karşısına geçmenin tek yolu, sadece çiftçiyi ve bu üçünden birini alabilen küçük bir teknedir. Gözetimsiz bırakıldığında, sıçan tahılı yiyecek ve ayı sıçanı yiyecektir. Ancak, ayı tahılı yemeye çalışmaz ve ne ayı ne de sıçan başı boş bırakıldığında kaçmayacaktır.


  Köylü tüm herşeyi karşıya nasıl geçirecektir?


  Genel Yarışma Bilgileri :

  Başlangıç:

  Ocak 20, 2019 – 19:00 (GMT+3)

  Bitiş:

  Ocak 23, 2019 – 23:00 (GMT+3)

  Kazananların açıklanacağı tarih:

  Ocak 24, 2020

  Kazanan Seçimi:

  Tüm doğru cevaplar içinden rastgele seçilen 3 kazanan

  Ödül:

  50 Altın x 3 kazanan

  Altın kuponu geçerliliği:

  TR Sunucuları

  Altın kuponu geçerlilik sonu:

  Aralık 31, 2020

  Kazanabilmek için yapılacaklar: Cevabınızın altına oyundaki isminizi ve oynadığınız sunucuyu yazmanız gerekiyor.


  Cevaplar yarışma sona erene kadar görünmez olarak kalacaktır.

  - oyuna uygulamadan yaklaşık 40 gün boyunca iphone-ios ile giriş yapılamadı. bekliyoruz düzeltirler diye fakat haberleri bile yokmuş. sorduğumuzda bunu rapor etmemiz gerekmekteymiş. oyuna girilmiyor?? oyuna girilmediğini nasıl oluyorda biz rapor etmeden bilemiyorlar. asdf:AD oyuncuyu ve oyunu pek önemserler. bu konuda şüpheleri ortadan kaldırdılar.

  Öncelikle bu konuda verdiğiniz bilgiyi düzeltmek isterim. Bahsettiğiniz konuda da paylaştığımız üzere iOS uygulamasına girilmekteydi. Sizin hesabınıza özel bir sorun olup olmadığının tespiti için tabiki bize bildirmeniz gerekiyor. Yoksa spesifik hesapların yaşadığı problemleri hesap sahipleri bilgi vermediği müddetçe bilemiyoruz. Bu konudaki bilgiyi de şurada vermiştik;

  Travian kingdoms oyunu 6 HAFTADIR İOS da açılmıyor?


  Oyun destek dönüş süresiyle ilgili daha iyisini yapmaya çalışacağız fakat diğer ülkelerdeki rakamlarla kıyaslandığında TR ekibinin dönüş süresinin hiç de kötü olmadığını söylemem gerek.


  Diğer tüm şikayetlerinizle ilgili bizim yapabileceğimiz başka birşey olabilir miydi tabiki düşüneceğiz fakat bunların arasında önemli bir payı kural ihlalleriyle ilgili konulara vermenizin de çok doğru olmadığı kanaatindeyim. Kural ihlallerinin önüne geçilebilmesi için oldukça ciddi bir uğraş veriliyor ve söylediğiniz gibi göz yummak bir tarafa, oldukça katı cezalar ile ihlal yapanlar cezalandırılmaktadır.


  Sizin gibi aktif oyuncularımızı kaybetmek istemeyiz, şikayet etmeye devam edin, biz de düzeltmeye çalışalım. :)

  Sevgili oyuncularımız,


  Travian Kingdoms oyun turunun ne kadar zorlu olabileceğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle, bu konuyu oynayacağınız bir takım bulmanız için tahsis ettik.


  Temsilciler aynı oyun turunda oynayabilir, ortaklar oynayamaz. Her ikisi için de Altın kullanımını etkinleştirebilir ve kısıtlayabilirsiniz. Bir avatarda toplam 2 temsilci ve 2 ortak olabilir.


  Eğer aşağıdakilerden biri size uyuyorsa bu konuya bir yorum bırakın:

  • Bir temsilci veya ortak arıyorum
  • Birine temsilci yada ortak olmak istiyorum
  • Bir ekip arıyorum
  • Zaten bir ekibiniz var ve daha fazla üye almak istiyorsunuz
  • Bir akıl hocası olabilirsiniz ve bazı yeni oyunculara Travian Kingdoms'ın nasıl oynanacağını öğretmeyi istiyorsunuz

  veya listelenen noktaların herhangi bir kombinasyonu.


  Kılıçlarınızı keskinleştirin!


  Travian Kingdoms Ekibiniz

  Sevgili oyuncularımız,


  TRx3 diplomasiye hoş geldiniz. Bu bölüm Travian Kingdoms'ın TRx3 oyun dünyasına ayrılmıştır.


  Burada yer alan konudan diğer oyuncuları davet edebilirsiniz: Ortak/Temcilci Arama


  Kendi başlığınızı oluşturabilir, mevcut tartışmaya katılabilir veya dünya başlar başlamaz istatistikler veya savaş raporları gibi bilgileri paylaşabilirsiniz.


  • Başlangıç: Salı, 14 Ocak saat 16:00 UTC +3
  • Oyun Versiyonu: 3x hız
   • Oyun hızı 3x
   • Asker Hızı 2x
  • Başlangıç Koruması: 4 gün yada 200 nüfusa ulaşana kadar
  • Tatil Süresi: 7 Güne kadar, öncesinde 24 saat geri sayım
  • Krallık Birleşimi: 10 Gün sonra mevcut
  • Tier 2 ve Tier 3 eşyaları: Daha iyi eşyalar 14. gün ve 27. gün itibariyla çıkmaya başlar: Salı, 28.01.2019 ve Pazartesi, 03.02.2019
  • Dünya Harikası Aktivasyonu: 44. Günde, Perşembe, 27.02.2019 saat 16:00'da UTC+3
  • Yaklaşık Oyun Dünyası Süresi: 2-2.5 ay

  turkish_nextweek_big.jpg


  Sevgili oyuncularımız,


  7 Ocak Salı saat 16:00'da UTC+3 COM5,


  21 Ocak Salı saat 16:00'da UTC+3 COM1x3,


  14 Ocak Salı saat 16:00'da UTC+3 TRx3 başlayacaktır.


  TRx3 Oyun Dünyası için ortak/temsilci arama konumuza ve Birlikte Sayfamıza aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

  Ortak/Temcilci Arama

  TRx3 Oyun Dünyasına Hoşgeldiniz!


  Yeni oyun dünyalarında da eğlenmenizi umuyor, geri bildirimlerinizi bekliyoruz!


  Travian Kingdoms TR Ekibiniz

  Truce_Turkish.jpg


  Sevgili oyuncularımız,


  Yılbaşında TR1 ve TR1n oyun dünyalarında, 31 Aralık saat 06:00'dan, 2 Ocak saat 06:00'ya kadar ateşkes ilan edilecektir.


  Askerleriniz tahıl tüketmeye devam edecektir. Fakat tahıl eksikliğinden kaybedilmeyek ve ölmeyeceklerdir. Açlıktan kaybedilmeme durumu barış süresine ek olarak 24 saat daha devam edecektir.


  Önemli bilgi;

  Topluluk ekibinizin de yeni yılı kutlama ihtimalinden dolayı, destek taleplerinize olan cevaplarda gecikmeler yaşanabilir. Bunun için şimdiden anlayışınızı rica ediyoruz.


  Travian Kingdoms Ekibiniz

  Öncelikle merhabalar,


  Legends sürümünden önümüzdeki TR2N serverine yaklaşık 20 kişilik bir ekip olarak geleceğiz. Oyunu deneyimlemek ve tanıyıp önümüze bir yol haritası çizmek amacıyla. Mevcut Legends sürümünde gereğinden fazla multi kullanımı, script/bot kullanımı mevcut. Bununda önüne geçilemiyor. Umarım burada bunlarla bu şekilde karşılaşmayız :) Mevcut serverlardan birini inceledim. Altın kullanımı daha az gibi duruyor Legends'e göre ama aslında daha fazla Almanlar işini biliyor :D Bunun biraz daha düşük seviyelere indirilmesi gerektiği görüşündeyim. Npc ücreti biraz pahalı 3 altın bu iş için idealdir. Mobil uygulamaların hızlandırılıp oyunla daha optimize hale getirilmesi iyi olur. Çünkü ekip olarak vaktimiz kısıtlı ve mobil uygulamalar bizim için bir numaralı yardımcılar olacak. Bunların dışında şuan için aklıma gelen bir şeyler yok. İlginiz için teşekkür ediyorum. Umarım kısa sürede sorunlar çözülüp oyun daha zevkli hale getirilebilir ve bizde kalıcı oluruz :)


  İyi çalışmalar dilerim.

  Hoşgeldiniz :)

  menhir-era-forum.jpg


  Sevgili oyuncularımız,


  menhir özelliği hakkında bize geri bildirimde bulunduğunuz ve özellikle revizyon konusundaki tartışmalara katıldığınız için tekrar hepinize teşekkür ederiz. [Tartışma] Yer Değiştirme Revizyon - Menhir Dönemi 2.0


  Şu anda konsepti buna göre ayarladığımızdan dolayı, bu halen devam etmekte olan bir çalışma yani henüz tamamlanmadı.


  Öte yandan, artık hepinizin bu kadar beklemesini istemiyoruz. Bu nedenle menhir'i yeni başlayacak oyun dünyalarında kısmen yayına alacağız.


  Cadılar Bayramı Özel, Sis'in oyun için faydalı olduğunu kanıtlamasından ötürü şu şekilde başlayacağız:


  +++


  Dünya harikaları etrafı


  Oraya taşınmak mümkün olmayacak, sadece yeni yerleşim mümkün. Sis, bu kısıtlamayı göstermek için oyunun sonuna kadar kalacaktır.


  13 m² büyüklüğündeki harita alanı= Dünya Harikası etrafında 7 kare yarıçapında bir alan.


  +++  Lütfen comx5'teki gibi özel kurallar olmadığını unutmayın. Onlar Cadılar Bayramı özelin bir parçasıydı. Sadece yeni başlayacak oyun dünyaları bu yeni özelliğe sahip olacağından, bu bir duyurudur, değişiklik günlüğü değil.

  Biliyoruz, çok kısa bir zaman kala haber verdik. Ancak oyuna sisin dahil edilmesinin fayda sağlayacağına inanıyoruz.


  Saygılarımızla,


  Travian Kingdoms Ekibiniz

  Merhaba,


  Geri bildirimleriniz ve görüşlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. Hepsini teker teker okuyup oyunumuzu geliştirmeye devam edeceğiz. 8)

  Merhaba,


  Geri bildirimleriniz için çok teşekkür ediyorum. Bunları ekibimiz ile paylaşıyorum.


  Mobil uygulamamız geliştirilmeye devam ediyor ve sürekli olarak güncelleme yayınlıyoruz. Yeni güncellemelerimiz ile tüm eksikleri gidermeyi hedefliyoruz.

  Survey-2019-forum-en.jpg  Sevgili oyuncularımız,


  Lütfen oyunumuzu iyileştirmemize yardımcı olun ve oyuncu anketimize katılın. 26 Kasım Salı 14:00 GMT+3 ile 28 Kasım 14:00 GMT+3 arasında doldurabilirsiniz.


  Ankete katılın(İngilizce)


  Zaman ayırdığınız ve Travian Kingdoms'ı geliştirmemize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz!


  Travian Kingdoms Ekibiniz

  turkish_nextweek_big.jpg


  Sevgili oyuncularımız,


  26 Kasım Salı saat 16:00'da (GMT+3) Com2x3,


  10 Aralık Salı saat 16:00'da (GMT+3) Com4,


  17 Aralık Salı saat 16:00'da (GMT+3) TR2n başlayacaktır.


  Yeni oyun dünyalarında da eğlenmenizi umuyor, geri bildirimlerinizi bekliyoruz!


  COM2x3 oyun dünyasında "Mist" özelliği aktif olacaktır. Duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.


  Travian Kingdoms TR Ekibiniz