Posts by Odin

Arkadaşlar merhaba,

Bayramda herkes tatile gitmiyor olsa gerek. Tanışma konumuzda az çok birbirimizi tanıdıktan sonra kalanlarımız için bir buluşma planlayalım istedim. Katılmak isteyenler için aşağıdaki konuları tartışmaya başlayalım;

Hangi gün?

Bu konuda hangi gün en çok sayıda kişiye uyuyor belirlemek için ufak bir anket yapabiliriz.

Nerede?

Türkiye'nin her yerinden oyuncumuz olduğunu biliyorum ama maalesef hem en büyük şehrimiz olmasından dolayı hem de burada yaşamamdan ötürü(:saint:) İstanbul'da yapmamız gerekiyor. Benim teklifim Çamlıca Tepesi olacaktır. Bu etkinlikten sonra çekeceğimiz fotoğrafı Travian'ın hesaplarında yayınlatabiliriz. Bu sebeple güzel İstanbul'umuzun, manzarası en güzel yerlerinde bir fotoğrafımız olursa Travian sayfasında da güzel durur diye düşünüyorum. :)

Bunlar dışındaki her türlü soru ve konuşulması gerektiğini düşündüğünüz konuları, aşağıya bekliyorum. Sonrasında daha hızlı iletişim kurabilmemiz için bir de Discord kanalı açarız. Discord hesabım;

Odin#1257

4-5 tane şikayetin ardından işlem yapmadan önce hesabı askıya alıyorsunuz, işlemi yapana kadar da hesap askıda kalıyor. Kişi suçsuzsa bile şikayet ve sizin geç incelemeniz yüzünden 2-3 gün oyuna giremiyor.
    Bu konu hakkında geçen yıl da uyarmıştım sisteminizin böyle çalışmaması gerekiyor diye ama gel gör ki hiçbir ilerleme elde edilmemiş.

Aslında öyle olmuyor.

Şikayet sayısından bağımsız olarak, bir de olsa bin de olsa aynı inceleme yapılıyor. Eğer bir ihlal bulunursa kilitleniyor. Aksi bi durumda bana Yardım Merkezi'nden yazabilirsiniz. Multihunter arkadaşım bileti benim cevaplamam için yönlendirecektir.Ben de gerekli incemeyi yapıp size dönebilirim.

sayın moderatör okuduğunuza ayrı sevindim, konuya hakim olmanıza ayrı sevindim. evet kopyala yapıştır yaptım :) biraz eğlenelim forumda dedik. sizinde burada olup bize samimi cevaplar yazmanız çok güzel.

odinin papucunu dama attın kaos reis... ama odininde eğlencemize katılmasını hala ısrarla bekliyoruz. Odin

neandertal   Brain   Ateistİmam#TR yalnız kaos'un hesap tam fake gibi durmuyor mu :DSDF

Kaos reis candır. Geceleri buradaysanız katılabilirim, ama ben geldiğimde herkes 5. rüyasını görüyor oluyor. ^^

Daha önce ben de savunma sanayiinde çalıştım. Her ne kadar herşey sorunsuz olmasına rağmen, mühendislik bana göre değildi. :)

Şirketiniz son zamanlarda oldukça önemli projeler üstlendi. Size de bu yapının parçası olmanız hasebiyle başarılar diliyorum.

Merhaba, ortak yanımız varmış ben de mühendislik bitirdim, yaptım , koşarak kaçtım ve başka bir alanda yüksek lisans yapıyorum

Hangi alana geçtiniz?

Merhaba,

Bu sorunun cevabı oynanan halktan halka ve kişinin stratejisine göre o kadar çok değiştiyorki, ortak bir tavsiye çıkar mı bilemiyorum.

Bazı oyuncularımız 2/1 nüfus oranı önerirken, bazıları daha çok askere, bazıları da daha çok üretime odaklanıyor. Keza kahramanın özellikleri açısından da, üretime mi yoksa savaşma gücüne mi daha çok verileceği yine bu saldırganlık yada üretgenlikten hangisine önem verildiğine bağlı.

Binalar için de strateji önemli fakat şöyle temel bir bilgi var. Etkisi her ne olursa olsun, binaların etkileri de hammadde/etki oranı açısından bakıldığında, seviye arttıkça daha verimsiz hale geliyor. Ne demek istiyorum merkez bina ile açıklayayım;

1. Örneğin merkez binayı 1. seviyeden 2. seviyeye çıkarmak için toplam 190 hammadde gerekiyor. Peki inşaa süresi ne oluyor; %100'den %96'ya düşüyor, yani %4'lük bir değişim var.
    2. Yine merkez binayı 2. seviyeden 3. seviyeye çıkarmak için toplam 255 hammadde gerekiyor. Peki inşaa süresi ne oluyor; %96'dan %93'e düşüyor, yani %3'lük bir değişim var.

Yani demem o ki, ilk inşaatta 190 hammadde ile %4 hız kazanırken, sonraki seviyede 255 hammadde ile %3 kazanıyorsunuz. Bu oran seviye arttıkça kötüleşiyor. KP üretimine bakarsanız, orada da benzer durum geçerli.

Peki bütün bunlar ne anlama geliyor?

Tüm binaların seviyesini birbirinden çok farklı olmayacak şekilde geliştirirseniz, genelde hem üretim hem bina etkisi hem de KP açısından daha verimli olacaktır diye düşünüyorum. :)

Merhaba,

İlk sorunuzdaki öneriyle ilgili bir plan yok. İkinci sorunuzla ilgili de açtığınız konuya gelecek geri bildirimleri biraz daha bekleyelim. Sonrasında oradaki görüşlerle birlikte yeninden ileteceğim.

Takdir edersinizki eski sistemin yer aldığı özel bir oyun dünyası başlatmak için gerçekten yoğun talep olduğuna dair da bir gösterge olması gerekiyor.

Son konu hakkında da şuan güncel bilgim yok. Bilgiyi edinip size buradan en kısa sürede döneceğim.

Merhaba,

Bu konuda hakkında bazı bilgiler paylaşmak isterim. Oyun tasarımcılarıyla konuştuktan sonra, burada genel olarak krallık üyelerinin ve metalardaki üye sayısının sınırlandırılmasıyla ilgili bazı sorunlar var:

• Travian Kingdoms gibi bir sanal oyun türünde, oyuncular onları istedikleri sürece metalar her zaman var olacaktır. Belki biraz cesareti kırabilirsiniz, ancak sonunda bir sanal alan deneyimi(Sandbox gaming experince) sunarken onları başarıyla sınırlayamayacağımız için oyunculara kalmıştır.
    • Bir krallıktaki vali sayısının sınırlandırılması, o krallığın başka bir krallıkla işbirliği yapmasını engellemez. Veya bu iki krallığın üçüncü ile işbirliği yapmasından ve daha küçük bir dördüncü krallığı yok etmekten. Ayrıca, tek bir "meta" krallığı, her biri 25 max sınırlaması olan 10 küçük krallığa (Celtics 1, Celtics 2, Celtics 3 ...) bölünebilir. valiler ve onların bir mesajlaşma platformu aracılığıyla kendilerini dışarıda işbirliği yapmalarını ve örgütlemelerini engelleyecek hiçbir şey yapamıyoruz. Bu, krallık üyemizin sınırlamasına bağlı kalan krallık için haksızlık olmaz mıydı? Ya iki krallık, daha büyük bir krallığa karşı birbirlerine yardım etmeye karar verirse? Bu bir meta olarak kabul edilir mi? Ne zaman sadece iki krallık birleşiyor ve ne zaman bir meta haline geliyor? Bunların hepsi, krallık üyeliği sınırlamasına rağmen, iki krallığın gizlice yardım etmelerini veya bir tur öncesi veya sırasında kendilerini örgütlemelerini durduramayacağımızı gösteriyor.
    • Bir sonraki krallık üyelerini sınırlama sorunu; bunu başarılı bir şekilde uygulamayı başarırsak, çoğu krallıkta sıradan oyuncular veya yeni başlayanlar için boş yer kalmayacaktır: Eğer sadece 15 üyeli slotlara sahipseniz, bunlardan birini oyunu öğrenmeye ihtiyaç duyan yeni birine verir misiniz? Yada kallığınıza işten ancak birkaç saat sonra oynayabilecek birini kabul eder misiniz?

Genel olarak, örneğin test sunucusunda bunun denenmesine tam olarak karşı çıkmıyoruz, ancak bunun metalara karşı işe yarayacağından emin değiliz.

Merhaba,

Katılımlarınız için çok teşekkürler. :saint: Uzun bir karar sürecinden sonra nihayet bir sonuç üzerinde anlaşabildik; işte kazananlar;

İsimlere tıklayarak ödül kazandıran paylaşımlara ulaşabilirsiniz.

1) ATAK

2) Bardak#TR(1)

3) Sekko#TR

Kazanan oyuncularımız ödüllerini istedikleri oyun dünyasını özel mesaj ile benimle paylaşabilirler.

Açıkçası maalesef sizin için bu konuda bir çözüm öneremiyorum fakat ben önerinizi oyun yönetimimiz ile paylaştım. Yani bunun değerlendirmeye alındığını söyleyebilirim.

Tahıl hariç tüm ham üretimi 891 her ham vergisi 178. Şimdi benim saatlik üretimimde depoya 891 ham mı girer yoksa 891-178= 713 ham mı girer?

891 girecektir. Verginiz üretiminizden ayrı olarak hesaplanır.

Sevgili oyuncularımız,

Yeni bir yarışmayla karşınızdayız.

Bu kez sizden istediğimiz şey oldukça basit. Zaten şimdiye kadar yaptığınızı yapmaya devam etmek fakat ek olarak bizimle paylaşmak!

Nasıl katılırım?

Travian Kingdoms oynarken bir fotoğrafınızı çekin(yada çektirin) ve bu konu altından bizimle paylaşın. Fotoğrafta herhangi bir cihaz ve Travian Kingdoms ekranının açık olması yeterlidir. Yani fotoğrafta kişisel olarak yer almanız şart değil.

Peki kazanan nasıl seçilecek?

Travian Ekibince. Tabi her ne kadar fotoğrafta olmanız şart değilse de kazanmanıza yardımcı olabilir, fotoğrafın arka planı(manzara olabilir), ilgi çekiciliği gibi kriterler de tabiki jürinin kararını etkileyecektir.

O ekipten biri de fotoğrafını bizimle paylaştı, aşağıda görebilirsiniz. (Fotoğraftaki bir detay dikkatinizi çekti mi?) :)

Ödüller

• 150 Altın
    • 5 Ekstra Macera
    • 3 adet %5 Hammadde Sandığı

Bu yarışma 16 Temmuz Salı gününe kadar sürecektir. Sonrasında, bu konuya bir cevap şeklinde kazananları burada açıklayacağız.

Siz nasıl oynuyorsunuz?

Travian Kingdoms Ekibiniz

Yarışmamız başlarken olmayan fakat sonradan eklediğimiz bir ödülü daha paylaşmak istiyorum.

Yarışmada 1. olan oyuncumuz altın ödülü ile birlikte ismi de seçilmiş "En iyi oyuncu" olarak aşağıdaki başarı madalyası ile birlikte Onur Listesi'ne eklenecektir. :thumbup:

16042-hof-trophies-voted-png