Posts by Odin

  Sevgili oyuncularımız,


  Birçok oyuncu Nisan ayından itibaren normal bir hızda oyun dünyası istiyordu. Sizi duyuyoruz ve ek 1x hızında Oyun Dünyası başlatabildiğimizi için duyuruyoruz:

  14 Nisan Salı saat 15:00'te UTC+3 COM3 başlayacaktır.


  Yeni oyun dünyalarında da eğlenmenizi umuyor, geri bildirimlerinizi bekliyoruz!


  Travian Kingdoms Ekibiniz

  Sevgili oyuncularımız,


  Daha önce duyurusunu yaptığımız yaz saati değişikliği ülkemizde gerçekleşmeyeceğinden, ülkemiz sunucularında herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Duyuru bu yönde güncellenmiştir.


  Duyurudaki hatadan dolayı özür diliyoruz. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

  Wiki sayfasında konu başlıkları çok zor okunuyor. Açık yeşil-siyah gradyan renklerin üstünde beyaz fontun olması kötü bir seçim. Oyunun temasına bağlı kalınmak istenmiş muhtemelen ama font ve butonlar birbirine daha karşıt renklerde olursa daha iyi olabilir.

  Geri bildirim için çok teşekkür ediyoruz. Bunu ekibimizle paylaşalım.

  Night-Truce-Daylight-Saving-changes-forum.jpg


  Gece ateşkes turunda sevgili oyuncular,


  Daha önce duyurusunu yaptığımız yaz saati değişikliği ülkemizde gerçekleşmeyeceğinden, ülkemiz sunucularında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.


  Lütfen bu bilgiyi krallığınızın tüm üyelerine iletin, böylece herkes bu konuda bilgilendirilsin.


  Bilgiyi yayma yardımlarınız için teşekkür ederiz!


  Saygılarımızla,


  Travian Kingdoms Ekibiniz

  Sevgili oyuncularımız,


  TRx3 diplomasiye hoş geldiniz. Bu bölüm Travian Kingdoms'ın TRx3 oyun dünyasına ayrılmıştır.


  Burada yer alan konudan diğer oyuncuları davet edebilirsiniz: Ortak/Temcilci Arama


  Kendi başlığınızı oluşturabilir, mevcut tartışmaya katılabilir veya dünya başlar başlamaz istatistikler veya savaş raporları gibi bilgileri paylaşabilirsiniz.


  • Başlangıç: Salı, 7 Nisan saat 15:00 UTC +3
  • Oyun Versiyonu: 3x hız
   • Oyun hızı 3x
   • Asker Hızı 2x
  • Başlangıç Koruması: 4 gün yada 200 nüfusa ulaşana kadar
  • Tatil Süresi: 7 Güne kadar, öncesinde 24 saat geri sayım
  • Krallık Birleşimi: 10 Gün sonra mevcut
  • Tier 2 ve Tier 3 eşyaları: Daha iyi eşyalar 14. gün ve 27. gün itibariyla çıkmaya başlar: Salı, 21.04.2020 ve Pazartesi, 04.05.2020
  • Dünya Harikası Aktivasyonu: 44. Günde, Perşembe, 21.05.2020 saat 15:00'te UTC+3
  • Yaklaşık Oyun Dünyası Süresi: 2-2.5 ay

  Birthdaycake_200x213.png


  Mayıs ayında geliyor!


  Sevgili oyuncularımız,


  Bir yıl daha geçti ve bir sonraki Doğum Günü Cümbüşü geldi.

  Doğum günü her zaman çok önemlidir! Her yıl sizinle birlikte kutlamayı dört gözle bekliyoruz, bu nedenle özel bir şey hazırladık. Ne olduğunu tahmin edebiliyor musunuz?


  Travian Kingdoms ekibiniz

  2. ve 3. maddedeki önlemler biraz ağır olabilir fakat bu konuda tabiki oyun geliştiricilerimiz ile tüm geri bildirimlerinizi paylaşıyoruz.

  Çok çok çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Yalnızca aklıma bir şey takıldı şu an için. Kahraman yeniden diriltildiğinde veya köylerimizin tümü yıkıldığında kahramanın seviyesinin azalma ihtimali oluyor mu? Yoksa ölen kahraman diriltildiğinde veya tüm köyler yıkılıp yeni köy açıldığında kahraman diriltiğinde aynı seviyeden devam mı ediyor? Eğer cevap buysa ben oyun stratejisi olarak yalnızca emek verip kahramanın levelını kasma amacı güdebilirim. Tabii bir de şu soru da doğdu şu anda, eğer köylerin tümü yıkılırsa aynı hesapla yeni köy açılabiliyor mu?

  Kahramanın seviyesi azalmıyor, birikimli olarak artmaya devam ediyor. Tabi burada stratejiyi oluştururken neyi hedeflediğiniz önemli.


  Merkez köy tamamen yıkılamadığı için aslında tüm köylerinizin yıkılması pratikte mümkün olmuyor.

  Merhaba,


  1. Sağ üsteki kahraman resmine tıklayın. Açılan pencerede "Özellikler" sekmesinde, kahramanın resminin hemen sağ üstünden bu görünümü değiştirebilirsiniz.

  2. Bir sığınağı 10. seviyeye yükselttikten sonra yeni bir sığınak kurabilirsiniz.

  3. Sanırım bir saldırı ile diye anlıyorum. Evet mümkündür.

  4. Burada herşey sizin stratejinize ve neyi hedeflediğinize bağlı. Fakat kahramanın hiçbir zaman tamamen ölmediğini, daha doğrusu her zaman yeniden canlandırılabilir olduğunu söyleyebilirim.

  5. Hayır, doğrudan lokasyon seçimi yapamıyorsunuz.

  6. İkisinin amaçları farklı. Normal saldırı genelde tüm askeri gücünüzü kullanıp, verebileceğiniz maksimum zararı vermek için kullanabilirsiniz. Bu da aslında biraz stratejinize ve neyi hedeflediğinize bağlı.

  7. Tek köyle büyük ordular kuracak kadar üretim seviyesine ulaşmanız zordur. Ayrıca farklı amaçlar için özelleşmiş köyler kurmak için de birden fazla köyünüz olması gerekir. Köylerin farklı konumu da farklı stratejilere göre belirlenebiliyor. Bu sebeple tek köyle başarı elde etmenin zor olduğunu söyleyebilirim.

  8. Aslında burada kralınızdan ötürü sahip olduğunuz koruma bir etken. Biraz da oyun içindeki kurduğunuz ilişkiler de burada etkili.

  9. Kahramanı hammadde ile yada Su kovası ile yeniden canlandırabilirsiniz.

  10. Krallığın pek çok açıdan faydaları olabilir. Başta dediğiniz gibi koruma bir etken. Ki bir başarı elde edebilmek için birlik içinde hareket edilmesi gerekiyor.

  11. Kahramanın yorulması gibi bir durum yok, size saldırı geldiğinde kahramanın mevcut olmamasının yaratabileceği dezavantaj dışında aslında pek bir dezavantajı yok. Yada o macera süresinde yapabileceğiniz diğer şeylerin fırsat maliyetini de hesaba katmak isteyebilirsiniz.

  12. Kahramanı hammadde ile yada Su kovası ile yeniden canlandırabilirsiniz.

  13. Kendiliğinden de iyileşir. Bu hızı görmek için sağ üstteki kahraman resmine tıklayın. Açılan pencerede "Özellikler" sekmesinde yer alan sağlık(turuncu) barın fare imlecinizle üstüne gelin. İyileşme hızını görebiliyor olacaksınız. Ayrıca farklı kahraman eşyalarıyla da bu hızı arttırabilirsiniz.


  :thumbup: