Posts by zatulcenp#EN

Merhabalar

2007 yılından beri oynayan birisi olarak T3 ve T4 versiyonlarından sonra Legend ve Kıngsdom da oynarak çok tecrübelerimiz oldu fakat Travian ın kendini versiyon versiyon yenilemesi ve görsellik vs ile geliştirmiş olması tabiki güzel ama artık bazı şeylerinde değişmesi gerek,

Bu yeniliklerin bütün oyunlarında olmasını temenni ediyorum,

* Depoların Artık sadece wow zamanı wow köylerinde değilde Merkez Köylerde kurulmasına izin verilmesi gerekiyor çünkü altınla oynayan oyuncuların çoğu tarlalarını 18-19 lara getiriyor ve bir çok binasını yıkıp ham ve tahıl deposu kurarak tarla basmaya çalışıyor ayrıca birde asker basmak için uğraşıyor, burada Travian oyunu hızlandırmak ve herkesin kullanacağı şekilde geliştirmesi durumunda altını olanda olmayanda tarla basımını ve asker basımını dönüşümlü olarak rahat basabilir.

* Üretimlerin artık artma zamanı gelmedimi? Oyunun oyuncular için zevk alma yeri olması lazım eziyet yeri olmaması gerek. Üretim seviyelerinin artması köylerdeki tarla basımlarının daha kısa zamanda bitirilmesini ve oyundaki esas amacın savaş olmasına dönmesine etken olacaktır.

* Altın kullanımı T3 ve T4 versiyonlarındaki gibi olması gerektiğini düşünüyorum çünkü her işlem için altın kullanımı yapılmış. Bunu altınsız oynayan birisi bir zaman sonra ya oyunu bırakıyor yada sadece girip olan hamlarıyla asker veya tarla veya asker gelişimi yapıyor, sonrasında oyundan çıkıyor. Eğerki altın kullanılsın istiyorsanız ve oyuncu sayısının artmasını istiyrosanız oyuncuların isteklerine biraz olsun kulak vermeyi denemeniz gerektiğini düşünüyorum.

* Kahramanın itemlerinin oyun dünyasında belli zamanlarda maceralar ile oyuncuya verilmesi gerekiyor, oyun sonu geliyor hala altın ile alınan itemler çıkmıyor ve gereksiz şeylerin çıkmasıda cabası

Bu itemleri önceden gümüş ile satmak isteyebilirsiniz fakat alamayan oyuncularada o belli zaman dilimlerindeki maceralarda bunu vermeniz gerekmezmi?

* T3 ve T4 lerde wow öncesinde tılsımlar çıkar ve onlar alınarak hesaplar geliştirilir askerler hızlı hızlı basılması için uğraşılırdı fakat şimdi kıngsdom da mesela wow alınıyor hemen en kısa zamanda seviye basımına geçiliyor, buradada önceki sürümlerde en az 10 gün süre verilirdi ve wow için hazırlık yapılırdı sonrasında seviye basımı için gerekli tılsımlar açılırdı ve o tılsımlara sahip olanlar ancak seviye basımı yapabilirlerdi. şimdi ise bunların hiçbirisi yok ve sadece zafer puanı ile hazineler için oynanıyor bence tılsımlarla zafer puanı ve hazinelerin olduğu bir oyun olması daha güzel olur

* Vahalardaki paylaşımın oraya kim önce asker atarsa o önde olup daha üst üretim hakkı olmaması gerekiyor çünkü sonradan gelen kişi önceki kişiden fazla asker gönderip kullanım hakkını ondan alıyor bu haksızlık oluyor. Buna ilk gelenin öncelik hakkının olması ve sonrasındaki gelenlerinde o sıraya göre kullanım hakkının olması gerekir ve o sıralamaya görede asker göndermiş olsa bile sırasındaki hakkın oranı ne ise ona göre artışı olması daha adil hakkaniyetli olacaktır.

* 9 lu ve 15 lilerin sayının artması gerekiyor. Daha önceden tarla bulucu vardı artık yok ve oyundakilere sanki eziyet eder gibi zora sokulmuş.Bir şekilde bulunuyor ama bunu herkes için daha kolay ve anlaşılır hale getirilmesi gerekmezmi?

* Daha önceki oyunlarda oyuncuların yağma alabileceği sistem tarafından açılmış boş köyler oluyordu bunların yeniden aktif olması gerektiğini düşünüyorum.

* Wow zamanı hazine köylerinin tatil moduna alınması bir suistimaldir. oyunun amacına uygun değildir.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar başka aklıma gelen olursa yazıyı güncellemeye devam ederim, sizlerinde fikirleri olan varsa burdan yazmanızı rica ediyorum.

Daha önceki oynadığımız serverlardaki oyuncu sayısı artık kalmamış 500 kişi ile serverda oyun oynanıyor. Travian sürekli para kazanmak için yaptığı zorlamalardan çıkıp daha çok oyunculara yönelik oyun düzeni kurarsa kendiside kazanacaktır.