Posts by bythe_COM

in my new village i had 3 settler, and get an attack ! problem is i can not send settlers to the other village as deffance, they come kill all settlers and i couldn't do anythink
    this is stupid not fare! do i have to have 1 more soldier to send settlers other village as deffence! how idiot!

3 kings is not enough, enter one server and see the alliances...
    alliance1
    alliance2
    alliance3
    alliance4
    .
    .
    .
    like this continiou after you count just 12 king creat 4 alliances to have same alliance name.
    if we can enter 20kings in one alliance it will be much better and powerfull teams we can creat!

i see that for you is not important ideas / suggestions / wishes, which can be hard to answer, and as i see that you are not asking help, you are asking just for asking!

all alliance will be just 3 members not good idea!
    like old t4 server Embassy level will allowed more members for alliance.
    3
    alliance members and you have to build new alliance to have same alliance and you can not always contact with them and you can not send ally to them !
    just 2 player and your kingdom you can send them.
    make
    alliance like 20 players allowed and rest doesn't has to build asd1 asd2 asd3 asd4 alliance

you didn't coppy thinks from old t4 travian?
    i think not good working all now, it meand not good idea to play and pay some golds at the moment!

thank you very much, was trying like old fashion, opening new pages in the browser but as i see travian solve our problem :D
    thank you very much, this will help many people in this forum

but one more think, also i can not select where i want to attack for my catapult!

are you talking about for kingdoms? i am player in travian last 10 years and i know how to send troops in a second maximum 4 attack you can make, but for kingdoms it is not working!

hey i can send troops just one time for one village! how can i attack more than one, each time click again send again send and between troops 10 second 20 second!
    where is the sense to destroy the village which is 5 hr away from me !
    if i can not send 10 attack after and after between few seconds no sense to even try to destroy the villages!

are you just kidding!

1- i can not send npc 2 times or 3 times even i make travian plus!
    2- i can not sleep in the night because i can not set npc trader in the night 3 times send ! i have to awake and send and sleep!

no sens to play new travian, old one always best one! 2005 was perfect after years you became more money maniac!

npc trader if i want to open 2x or 3x you need 50 gold for each ahahahahhaha you crazy !
    and not good idea 5 gold for npc trader, 3 gold like old server is good! like this nobody will make it!
    old server everyday i am npc trading 2 times and it makes 6 gold !
    now in this server i am not using even one time ! it makes -5 gold for you ;)

3 altin 5 altin bahsettigimiz konu altin fark etmez, altini alan zaten 300 - 400 altinda alir npc sini yapar.
    Almanyada yasiyorum ben 20 euro dedigin 2 paket sigara burda 800 altin veriyorlar simdi, istedigim kadar npc yaparim!

hammadde katkisi icin 20 + 10 altin cok fazla oyunu maddiyata dondurmusler, parasi olan iyi oyuncu olmayan oyle takilsin iste!
    2005 te wow kurduk eski surumde o zaman goruntuler ve islemler bu kadar kaliteli degildi ama oyun cok zevkliydi!
    herkez oyuna katilabiliyordu, simdi para yatiran oyunda kaliyor digerleri 2 koy 3 koy ile takiliyor

sayın yetkili,

mobil uyumluluğu çok kötü. yazılardan ibare bir mobil uyumluluğu olmuş ve kullanımı çok karmaşık zor.
    baya bir oyuncu mobilden oynuyor akıllı telefon herkezde var mesaj gönderiyorum kimse mesaj geldiğinin farkında değil!
    normal sayfayı gösterin daha iyi

Sayın travian yetkilileri!

tamam anlıyorum sizi para kazanmak istiyorsunuz ama her bir ayarı altın zorunluluğu koşmayın ve insanları daha çok altın alan daha iyi oyuncu olması koşuluna sokmayın!
    travian kingdom güzele benzeyen bir oyun ama altın tuzağı
    başlangıç paketini etkinletirdim! 60 altın
    travian plus etkinleştirdim! kaç altın olduğunu hatırlamıyorum!
    hammadde ürünleri tahıl hariç 5 gün 20 altın nomal serverde 7 gün her biri 5 altın 15 altın yapar
    tahıl 5 gün 10 altın! normal travianda 7 gün 5 altın!
    npc ticareti normal travianda 3 altın kingdomda 5 altın!
    en komiği travian plus aktif ettim pazarcıyı 3x kere gönderemiyorum bile 2. pazarcı için 50 altın 3. pazarcı içinde bi 50 altın istiyorsun benden!
    kingdoma geçen oyuncu sayısı 100 geçmez :)
    eski traviana devam!

sevgili adminler oyun sayfamızda

Sonraki birkaç gün boyunca Travian: Kingdoms'da D Altın paketi satın aldığınızda 100 Altın daha fazla alacaksınız!

yukarıdaki yazı çıktı güzel altınımızı alalım dedim ama hediye altın gelmedi?