Posts by El Rodriguezo

btw 50% players playing multiaccounts through VPN and got no punishment. I get punishment almost for nothing. Fair enough. I didnt play 3 years and i really didnt know that admins are so nacists here :D

I wanted write. I wasnt using injectives. I wrote only truth. Nothing badm nothing angry and 18+ words. And he wrote me that im fucking idiot, that he will destroy my life and this things. I wanted only have peace from him so i sended him to hell. I get ban he not, but he all provocated it. Good players are dehonest in this game

Hi guys i get ban on chat on com5x. In support is that support team will control ticket in max 24 hours, but nobody checked it. On comX5 its a big problem. I didnt do nothing special, i was using injectives like b*itch, etc. i was only little bit rude and wrote him things like he has no proud etc, but ban for it? wtf?

Hello guys.
    I would like ask two question, I didnt play 2 years so i forgot this things and i can find it

1.

When peoples are inactive(grey villages) and have les then 100 pop, how many days is to delete their acc from server?

2. When we will able United our kingdoms on comx5?

Thank you

Jak víš? :D Třeba jsou to nový hráči, kteří přišli z Legends. Ale ano, problém multiaccountu je všude a v dnešní době je hůř a hůř detekován, takže to Travian týmu ani nezávidím

každý cz server, každý týden to stejný :) To je hrozná náhoda že přijde každý nový server několik desítek hráčů z legends a ví přesně jak se hraje kingdoms :) To by těch cz hráčů travianu už mělo být tak 10tisíc ne 500 co jich pravidelně hraje :D

A čí je to problém?
    Já si vytvořím vlastní hru, ta hra mi vydělává má celkem úspěch. Tak snad udělám všechno nejdřív pro zabezpečení? Jak je možný že byla nová grafika dřív než chat v mobilu? jak je možný že se změnil systém hry už tak 6x ale zabezpečení furt nic? Zodpovědní lidi řeší nedpostatný věci, místo toho aby se řešili ty podstatný.
    Zajímavé že dřív hrálo travian několikanásobně víc lidí, ale tenhle problém se dařilo eliminovat, sám jsem to párkrát zkusil a měl jsem ani ne po týdnu ban od MH. KDe je vlastně MH? PROč není ve hře jako vždy býval?
    A když náhodou dostane někdo ban dostane směšný trest vyprázdnit sklady a ještě mu oba účty nechají :D

To je jak kdyby banka uložila peníze do nezabezpečné místnosti

To není prostě o tom že by to nešlo ale že se nechce. Já chápu že třeba Blacka si pamatuju už asi 10 let, tak se pak má na to vykašlat a nedělat to. Dát na tu pozici někoho kdo se bude rvát za tuhle hru, za férovost.

Hello...
    so how i should start..
    This com1x3 is one of worst server what i ever played.
    First 5 days wasnt counting VPs, we had huge head start...
    After 5 days started VP counting and we are second only because they wasnt counting first days.
    Its fair game? i dont think so :) What if we lose only for this lost VP points?

multihunter on this server, is not working.. im sure about multiacc i reported twice and they do nothing and this player admitted it!

With this all you still loosing for faithfull players, here are beginners but who will learn them play? Most of experienced players is farming them.
    Before 5 years was playing comx 3k active peoples. Now is playing 900 and will worst.. do something with this unfair game earlier then peoples will stop playing it! :) Cause golders are untouchable, when MH see gold player, he dont punish him.. how its possible?

hraji to taky ale jen proto že jiný server zrovna nebyl online, takže to není moc argument ;) To spíš odpovídá citátu, kdo chce hledá způsoby kdo nechce hledá důvody ;)

Já si tu všiml teda asi 20 příspěvků kde se na to nadává, tak dva lidi říkali že jim to nevadí.
    2 lidi z 20ti!!!!! To by mě zajímalo kde jsi přišel na to že lidi to hrají rádi, to jako jsi poznal jak

Od čeho tu vlastně jsi Blacku? Ptal jsem se kdy bude implantována kingdom union, na to odpověď nemáš ale jebat do uživatelů na fóru to by ti šlo :)

Tak hlavně že se hraje na dva dukes s nočním mírem, bez možnosti rožšířit králvoství.
    Tohle jste totálně nezvládli, vaše výmluva je že tohle má být hratelnější pro nový hráče, ALE NENÍ!!!!!!
    Premade týmy založí 10 království a ty nemáš šanci jim konkurovat, jen skrz dva pošahaný duke sloty a noční klid, není je ani kdy obrat když před den tu každý je.

If its true how is possible start game on two dukes!!! Who created this should be in prison!

Every your patch, destroying this game more and more!

Best option was kingdoms on Two kings. From this time all goes to hell.

Btw, night truce its biggest shit thing in kingdoms ever.

Who is creating this impletents he probably never played Travian Kingdoms.

70% players hate your fuck*** changes

Hello guys, i dont understand a new system.

I can have only two dukes and for 10000 treasures another treasury.. Nothing else?
    Not another two dukes? not another slot?

Who created this? It must take so long then you made big kingdom. Its nonsence