Posts by EtkiTepki

  Merhaba,


  Bu konuyu daha önce başka konuların altında basit bir şekilde üstü kapalı açtıklarını biliyorum. Fakat bir daha herkesin desteğiyle bu konunun altında fikrimizi açık açık duyuralım ve artık yaptıralım diyorum.


  Konu basit Merkez köyde ilk depoları 20 yaptıktan sonra BÜYÜK DEPO ve BÜYÜK AMBAR kurulabilsin. Ne gibi bir yararı olacak derseniz merkez köyde sınırsız hammdde seviyesi artırılabilir. Fakat 18. seviye yapmak için 8 tane depo ve 5 tanede ambar istiyor. 19. seviyeden bahsetmiyorum bile 13 tane depo ve 8 tane ambar istiyor. Yani 21 tane bina alanı demek oluyor. Bizim 20 tane bina alanımız var ve depoları kurmak için merkez binasını da bu 20 içinde saymamız gerekiyor. :) 19. seviye için köyde yer yok ama 20. seviye için ne kadar hammadde istediğini bile yazmışsınız :)


  Hammdde alanlarını yükseltmek için yazmıyorum. Önceki oynadığım serverde 4 tane ambar kurdum 320k kapasitesi vardı tahılım -80k olduğu için gece bile kalkıp asker beslemem gerekiyordu ve 4 tane bina alanını kapatıyor. Büyük depo olsa 2 tane kursam sabaha kadar idare edebilirim.

  Legends sürümü için uygulanabilir fakat Kingdoms isimli bir sürümün krallıksız oynanması garip olur.

  Aslında kral yada darabeyi olmasını gerektirecek bir durum yok çünkü bütün ırkların kendi bölgesi olacağı için o bölgede satılan hazinelerin hepsinden hammdde gelecektir. Krallık ismi olarakta düşünmeye gerek yok Cermenler-Galyalılar-Romalılar :D. Bu oyun stili herhangi bir özel günde gelebilir. 3x olabilir yani eğlence amaçlı güzel olabilir denemek için. Tam kapsamlı düşünmedim üzerinde herkes fikrini söyleyebilir. Böylece tartışmış oluruz olurluğunu.

  Aslında kulağa güzel geliyor. Fakat bu durumda saldırıda hiç de iyi olmayan Galyalılar saldırıyı nasıl yapar, keza tam tersi de Cermen için geçerli.

  Bakıldığında Galyalılar , Cermen ve Romaya göre çok daha hızlı yağma çıkartıp gelişiyorlar ve daha çok askere sahip olabiliyorlar. Savunma ve saldırı konusunda bir problem yaşanacağını sanmıyorum fakat tek sorun romanın yavaş gelişmesinde olabilir diye düşünüyorum. Romalılarda sağlam oynayanların bunun üstesinden geleceğini düşünüyorum. Romalılarda gelişirse ki herkes biliyor çok iyi saldırı kasabilirler.

  Merhaba,


  Gece yatıyordum ve aklıma bir fikir geldi :thumbsup: ( Artık oyun aklıma ne kadar işlediyse. )


  Oyunda krallık diye bir şey olmasa ve sadece ırklar birbiri ile savaşsa nasıl olurdu? Oyun dünyasında 4 adet Dünya harikası olsa ve Galya, Cermen ve Romalılar için bölgeler 3'e ayrılsa. (Yani bölgeler tamamen krallık sınırları gibi olsun.) Her bölgede 1'er tane Dünya Harikası olsun bir tanesi yine 0/0 'a yerleştirilsin. Hiç bir ırk birbirine saldırmasın.


  Bu fikir deneme sürecinde :) kral ve darabeylerini seçme gibi olayları daha net düşünmedim :)

  Merhaba Dostum,


  Krallık sınırlarını genişletmenin bir sınırı var. Her kral ve darabeyi en fazla 1 tane hazine açabilir. Sadece krallığında bulunan hazine sayısı 10k ve katları olduğunda hazine açıp sınırlarını genişlete bilirsiniz.


  Örn,


  1 Kral = 1 Hazine binası aktifleştirme

  2 Darabeyi = 2 Hazine binası aktifleştirme

  10K Hazine = +1 Hazine binası aktifleştirme

  20K Hazine = +1 Hazine binası aktifleştirme........ Verdiğim örnekte toplam = 5 Hazine binası aktifleştirilmiştir.


  Not: 10K hazine olduğunda hazine binasını açacak kişiyi kral belirler ve belirlediği kişi 2. hazine binasını aktifleştirir. 20K hazine binası olduğunda aynı kişiye 3. hazine binası açması için yetki veremez buna kendisi de dahildir. Ne zaman ki bütün kral , kral vekili ve darabeyleri ikişer hazine binasına sahip olur o zaman 3. hazine binasını açması için yetki verebilir.

  Hayır kaçırmaz, yalnızca kendi köyünüzde geçerlidir

  Kahramanı kendi köyüne destek atarsan yine oradaki köye ait olan askerleri kaçırmaz. Kahramanı destek atarken ilk başta yaşadığı köyü değiştirmen gerekiyor. Yaşadığı köyde savunma halindeyse sadece asker kaçırır.

  Merhabalar,


  Kahramanların yeni nesil eşyaları açık artırmaya sırasıyla düşüyor. Bu sıralamayı bilen var mı tam olarak? Şuan oynadığım oyun dünyasında bir kaç item açık artırmaya düşmedi gece gündüz kontrol ettiğim halde.

  Sınırlandırılmış bir krallık olarak ilk önce 15 veya 25 gerçekten az rakamlar. Ben bu kadar düşük rakamlar söylemedim. Paylaştığım yazıda 30 ve birleşimde bu sayı 2 katına çıkıyor toplam oyuncu sayısı 66 olarak sınırlanıyor. 66 kişilik bir krallık gerçekten büyük bir krallık olur. Diğer konuya gelecek olursak 2-3 krallığın birleşip yada dediğiniz gibi 4.yüde yanlarına almasını engelleyemezsiniz doğru ama bu oyunu 4 krallık yardımlaşarak oynasa bile oyun sonunda kazanmak için illaki savaşacaklardır. Sanmıyorum ki oyun sonuna kadar dostça saldırmadan işbirlik içinde oyunu başkasına kazandıracaklarını. Şahsen yan krallıkta en yakın arkadaşım dahi olsa oyunu göz göre göre kazanmalarına izin vermezdim.

  Altın fiyatlarının artması da bir etken olabilir tabi ki. Geçen ay aldığım altın şuan 2 katı olmuş durumda ve çok zorlanıp da alacağımı sanmıyorum çünkü en büyük krallığa girip farmville oynayacağım . Diğer konuya gelecek olursak oyunun şuan ki sistemi insanları tamamen savaşın dışına itiyor ve oyun sonuna kadar farmville oynar gibi oyun kazanmasına yönlendiriyor. Oyun savaş oyunu ama şuan ki krallık sisteminde sınır olmadığı için herkes en büyük krallığın çatısı altına girme peşinde. Türkiye serverlerinde oynanmamasının en büyük sebebi de budur. Türklerin çoğuda com da oynamaya çalışıyor. Hatta şuan ki oynadığım serverden sonra com 'a geçmeyi düşünüyorum. 150 kişi ile artık server bitirirler. Bitirenlerde tek krallık olur zaten.

  Artık bir düzenleme getirilsin. Bir sunucuya 20 kişilik ekiple başlayan 1-2 krallık 60 kişiyi bünyesine alıyor. Server direk olarak 2 krallığın büyümesiyle sonuçlanıyor. Hatta bazı sunucularda 1 krallık oyuncu üstünlüğünü eline alıp ilk 1. ay oyunu kapatıyor. 3 krallığın savaştığı sunucuyu uzun zamandır gören var mı? Bundan gerçekten keyif alan oyuncular varsa tavsiyem farmville oynasınlar.

  Merhaba Odin Bey,


  Travian kullanıcılarının çoğunun şikayetçi olduğu durum krallığa alınan oyuncu sayısı. Bu durum serveri 2. ayında bitiriyor. Çok nadir serverlerde ciddi mücadeleler oluyor. Ama çoğu serverde kalabalık olan krallığın kazanmasıyla sonuçlanıyor. Ve buda insanları hiç bir rekabet ortamına sürüklemiyor. Kimse keyif almıyor. Krallığının kalabalık olmasının verdiği güvenceyle haftada 1 kere oyuna giren oyuncu bile serveri kazanıyor.


  1-Krallıklar ile ilgili bir çalışmanız var mı?

  2-Varsa hangi yönde?


  Benim önerim ise krallıklara alınan oyuncu sayısına sınırlama getirilmesi yönünde.


  Mesela şöyle yapılabilir :


  Kral sayısı = 1

  Darabeyi sayısı = 2

  Vali sayısı =30


  Krallık birleşmesinde :


  Kral sayısı = 2

  Kral Vekili sayısı = 2

  Darabeyi sayısı = 4

  Vali sayısı =60
  İnşallah dikkate alınır. Teşekkürler.

  Merhaba,


  Öncelikle Akıncı arkadaşın dediğine kesinlikle katılıyorum.


  Şimdi asıl mesele şu ki krallıklar istedikleri kadar oyuncuyu bünyesine katabiliyor ve serverler de hiç rekabet olmadan oyun kazanılıyor. Oyunun başında 15 kişilik ekiple gelen oyuncular diğer oyuncuları da bünyesine çekip oyunu ilk ay kapatabiliyor. Bu duruma çözüm olarak ne önereceğimi soracak olursanız. Krallıklara oyuncu sınırlaması getirilsin. Örneğin: 1 Kral + 2 darabeyi + 30 oyuncu ve krallıklar birleştiğinde bu sayı 2 Kral + 4 darabeyi + 60 oyuncu şeklinde olabilir. Önceden bu oyunu oynarken 5-6 krallık savaşıyordu rekabet vardı keyif vardı oyunda. Şimdi herkes tek çatı altında birleşip direk oyunu kazanabiliyor. Bundan nasıl keyif alıyorlar inanın bilmiyorum. Farmville oynuyor adamlar askeri kesilmeden server bitiren oyuncular var.


  Kolay Gelsin.