Posts by Akıncı

En son Hunlar ve Mısırlıların oyuna eklenmesi gündeme gelmişti lakin Travian Legends ve Travian Kingdoms'un iki ayrı marka olduğu ve birinden diğerine her şeyi kopyala yapıştır aktaramayacaklarını söylemişlerdi diye hatırlıyorum.

Bir ihtimal bu ırklar eklenir eğer yeni ırk ekleme kararı alınırsa.

3, 4 ve 5. maddeler haricinde katılıyorum. Zira ilgili maddeler çoklu hesap kullanımını farklı bir kalıba sokup sunulmasından başka bir şey değil. TR1n serverinde o kadar çoklu hesap kullanan var ki bariz bir şekilde buna rağmen TK multihunter ekibi göz yumuyor yahut hiç caydırıcı olmayan çok ufak ve nadir ceza veriyor.

Ayrıca oyundaki casusluk vb. işlerinin rekabeti arttırdığı ve oyuncuları traviana daha da bağlımlı yaptığı gerçeğini unutmazsak bu maddelerin çoğunun hayata geçirilmeyeceğini düşünüyorum.

Gayet yerinde bir yenilik. Belki şartlar biraz daha kolaylaştırılabilir özellikle defans oyuncuları için.

COM ve TR forumunda gördüğüm ortak yorumlar hep 100'den aşağı ekiple oynamayan, multi hesapla tarla geliştirip sonra ana hesabından reisleyen kişiler bu yenilikten ''PVP oyuna PVE özellik mi olur? Yeni oyuncular nasıl anlayacak?'' gibi bahanelerle yakınmış. Minareyi çalan kılıfını hazırlar demişler. Taş anıt (menhir) ile multi hesaptan 15li alımının önüne az çok geçildi ama hala oyuncuları caydırıcı düzeyde değil.

Bu yeniliğin multi hesapları tarlalı köy elde etmek için kullanımını azaltacağına inanıyorum. En azından TEST oyun dünyasında denenmeli.

Katılıyorum daha 2 yılı geçmesine rağmen birlik madalyası gelmeme saçmalığı varken kendilerini bu kadar aşacaklarını düşünmüyorum

Ayrıca @Odin bey beğeniler önemli ise şu birlik madalyası sistemi için bi beğeni fışkırtalım ?? ne dersin oluru varsa :) zor bişey değil ;)

Sen de bi şeye katılmayıver :)

Yeni ırktan ziyade var olan ırklara yeni bonuslar/özellikler getirilmesi kanaatindeyim. Misal galyalılar savunmacı/dost canlısı bir ırk değil mi? Tuzakçı sadece erken oyunda etkili. Oyunun ortalarında 10 tane filan kurmadıysan bir etkisi yok.
    Galya için 2.bonus olarak; iç sur ve dış sur getirilebilir. Mesela dış sur seviye 20 iken iç sur seviye 10a kadar basılsın. Cidden savunmacı bir ırk olduğunun tadını alalım.

Roma için 2.bonus olarak; yalağın yanı sıra barbar olarak gördükleri galya ve cermen halklarına karşı üstünlüğünü belirten, o köydeki askerlerin savaş şevkini arttırmayı (saldırı ve savunma bonusu) sağlayan bir bina sunulabilir. Tabi maliyeti de yüksek olacaktır böylesine etkili binanın. Böylece hem romanın mimari yönünü hem de askeri bakımdan teknoloji üstünlüğü oyuna yansıtılabilir.

Cermen için 2.bonus olarak; bu adamların içki fabrikası var. Ama gözü dönmüş yağmacı özelliklerini de arttıran bir bina eklenebilir. Yanında dezavantaj olarak nispeten fazla zaiyat verecek şekilde yağma bonusunu arttıran bu bina cermen oyuncularına ayrı bir zevk yaşatabilir.

Bu yazdığım özelliklerin realitesi, aşırı ya da iyi ama yetersiz denilen noktaları tartışılır elbet. Yeni ırktansa var olan ırklara yeni bonuslar getirmek oyuna ayrı bir tat ve tazelik getirecektir diye düşünüyorum. Özellikle zart zurt değişen krallık sistemi birçok oyuncuyu oyundan soğuturken...

1) Ne zaman krallıktaki sohbet odalarını silme özelliği tamamen gelecek?
    2) Eski 3 kral 1 birlik formatında özel oyun dünyası yapma şansınız var mı? (Gece barışı vs gibi)
    3) Krallıklara ne zaman madalya verilecek? Krallık profilinin pek bi anlamı kalmıyor bence madalyasız.
    4) Travian Legends'deki gibi eğitimi atlama seçeneği getirir misiniz? Zaman kaybı...
    5) Maceralardan eşya gelmesinin bir sistemi var mı yoksa restgele mi? Çok sinir bozucu olabiliyor 10'dan fazla maceraya atıyorsun eşya bulmadan döndüğü oluyor.

Hepsine yanıt verirsen sevinirim Odin.