Posts by Matec_CZ

  Chování v původním travianu bylo takové, že šlo převést tolik zlatek, kolik bylo koupeno. Tedy pokud jsi zakoupil balíček 100 zlatek, který jsi klidně i utratit a následně vydělal 250 zlatek je k převodu 100 zlatek. Očekával bych stejné chování i zde (neověřeno!)

  O problému s předčasným uvolněním natarů jsme nevěděli dopředu a tak mě nenapadá jediné spojením mezi členstvím v TT a "reklamovaným" útokem. O tom, že došlo k chybě se startem nataru se (pokud se nemýlím) hráči dozvěděli přímo ve hře a všichni měli možnost se dle toho zařídit. To, že tohoto využil právě Lored nijak nesouvisí s jeho členstvím v TT. Platí že, jak sám podotýkáš, jedná se o pozici spadající do kategorie "nejnižší pomocníci při organizaci". Jako takový má přístup pouze k velmi omezeným informacím a největší "výhodou" kterou se tak může pochlubit je ta, že mu rukama prochází velké množství dotazu a tedy zná velmi dobře hru samotnou. Což je ovšem i jedna z podmínek pro získání této pozice. Pokud máš přesto pocit, že zde došlo k porušení pravidel, tak jak správně píše Venca, nahlášení má přijít buď na MH daného serveru a nebo na mail admina. Na foru je obecně zakázáno řešit přestupky a je zde i pravidlo pro řešení práce TT.


  Zákaz hraní členů TT se nejednou řešil i v původní verzi. Jediné skutečné omezení, které má smysl je, že lidé v klíčových pozicích (MH) nesmí hrát na serverech, kde mají nějaké pravomoce. Toto platilo a platí. Hráči, kteří zároveň fungují na pozicích support nebo moderátor nemají reálně přístup k žádným informacím ani nemají možnost nic ovlivnit. Takže sice chápu, že i přesto to některým lidem může vadit, ale vidím v tom spíš histerii než nějaké reálné problémy. Lored pokud vím, tak se dělá svoji práci svědomitě (což je vidět i zde na foru), a na svou pozici se dostal i proto, že je úspěšný ve hře (čímž prokázal, že o dost ví a je tedy schopen lidem odpovídat). Není to tak, že je úspěšný proto, že je v TT, je v TT, protože je úspěšný hráč. Navíc na rozdíl od onoho prodavače párků, který je za svou práci placený, tak supporti dělají svou práci pro komunitu pouze za zlaté ve hře. Pokud by je neměli kde utratit, některé by to zřejmě odradilo a tedy by s touto prací skončili.

  Důvod proč došlo k chybě netuším, dle všeho šlo o chybu v programu. Přesný důvod zřejmě nikdy nebude zveřejněn (a tak uplně ani nevidím důvod dávat ven část kodu, kde byl problém, případně to "nějak popisovat"). Prohlášení bylo samozřejmě se spožděním, za co se omlouváme, bohužel neoplýváme věštěckými schopnostmi, abychom dokázali dopředu avizovat kdy a k jaké chybě dojde. Jsme pouze lidé, prosím omluvte tento náš nedostatek. Předchozí téma bylo smazáno, jelikož bylo duplicitní s tím, které jsi zakládal asi šest minut před tím. Víc témat k jednomu problému je samozřejmě nežádoucí. V tomto vidím jediný problém, kdy jsem smazal téma v sekci technický bug na místo druhého, protože jsem ještě neměl konkrétní informace a vše vypadalo, že někdo v německu zmáčknul špatný knoflík. Až později se ukázalo, že problém byl v jinde a skutečně šlo o "technický bug".

  Pokud chápu správně, tak se můžeš ocitnout na území jiného království, ale zůstaneš členem svého, dokud z něj nevystoupíš / nejsi vyloučen.

  popis zní zajímavě, můžeš prosím napsat v jakém prohlížeči k tomu dochází a případně dodat screen shoty? (pro android tlačítka ztlumit + vypnout)

  Nedostatek informací je bohužel obecný problém. Nikdo neříká nám, co je plánované v brzské době k řešení, ani jaký je pokrok v té novince či opravě chyby. Pevně dané informace jsou v changlogu, osatní jsou hráčské zkušenosti (ať už hrajících lidí z TT nebo převzatých od ostatních), vyčtené z wiki / jiných for a případně odpovědi na dotazy s hůry. Samozřejmě část informací je záměrně zadržována, aby měli hráči co objevovat.

  rizek95: ano, urážlivé a rádoby vtipné rady tomu pomohou. Pokud nemáš nic k tématu, bude lepší se nevyjadřovat. Pouze se v tom spamu pak ztratí skutečné odpovědi.

  Město nelze založit, městem se může stát vesnice, pokud splní nějaké požadavky. Rozdíly mezi městem a vesnicí popisuje wiki: http://wiki.kingdoms.travian.c…=Vesnice%20a%20m%C4%9Bsta


  Výhody:
  1. Surovinová pole až na úroveň 12
  2. Zvýšení populace o 500 (zvýšení vlivu)
  3. Zvýšení příjmu KB o 200 na den (500 za hlavní vesnici jako město)
  4. Loajalita je na 200%
  5. Město má vodní příkop, který může zvýšit obranu až o 30%
  6. Při přebírání musí mít útočník dostatek KB na přebrání dvou vesnic


  Nevýhody:
  1. Může být výhodnější mít více vesnic pro šíření vlivu než méně měst.
  2. Další vesnice může produkovat více kulurních bodů a mít více než 500 populace v daný čas
  3. Cena stavby surovinových polí na nižších úrovních je levnější než na vyšších (se vzrůstající úrovní se zhoršuje poměr produkce/cena), je tak výhodnější mít více vesnic než méně měst.
  4. Dvě vesnice mohou vyprodukovat mnohem více surovin než jedno město
  5. Jakmile populace města klesne pod 1 000, automaticky se změní zpět na vesnici (včetně snížení úrovně polí z 12 zpět na 10).
  6. Ve městě nedostaneš možnost rozšířené stavební fronty (kasárny, stáje, dílna), ani možnost zahájit další slavnosti v hostinci


  Jde o vágní překlad výhod/nevýhod z přiložené stránky z wiki, některé věci nemusí být již v platnosti (hra je stále ve vývoji, dělají se i velké změny).

  může dojít k tomu, že "současně" odeslané požadavky (odeslání vln z více oken prohlížeče) dorazí v jiném pořadí, v takovém případě jsou už chybně zařazeny do fronty pro vyhodnocení a tedy to řešení nemá. K problému může dojít i při vyhodnocení a zařazování, a pak jde skutečně o bug.

  s jistotou tvrdit nic nelze, bo kody nejsou veřejné, ale je třeba brát v potaz, že
  a) pravděpodobnost nalezení surovin, zlata a vojska je (podstatně) větší než nalezení předmětů
  b) předmět, který již vlastníš ti znovu nepříjde (znovu se provede vyhodnocení, a tušil bych i že znovu se stejnou pravděpodobností jako na začátku. Tohle nemám ověřeno, ale kolují takové informace)

  i takto se dá dalekohled držet, hlavně ale jde o "obrázek", ne o chybu zobrazení.


  PS své intimní partie si držte dle libosti, hlavně mimo dosah tohoto fora ;)

  slovo patrně obsahuje jistou míru nejistoty. Žádné info ohledně odstranění chyby jsem nenašel, ale pokus sám uživatel nahlásí, že již problém zmizel, odhadoval jsem, že byla chyba odstraněna. Přeci jen je hra ve fázi vývoje a změn se provádí velké množství. Omlouvám se všem, které jsem tím mohl uvést v omyl ;)  PS slovo Snaží není sprosté, ale obsahuje slovo na*zi, které je v (anglickém) blacklistu a proto bylo automaticky vyhvězdičkováno.