Posts by Advartic

  Tak to má travian asi špatné testery a tomu bych se ani nedivil, když vidím ten návrh celého herního systému. Ještě nejsem profík, ale jako junior bych rozhodně navrhnul lepší herní architekturu a technologie.
  A to že se nějaká chyba hledá špatně je pravda, ale co je komu po tom, takový program by vůbec neměl projít přes relase kandidáta. Ale tohle spíš vypadá na nějakou chybu HW, což se při testování neodhalí. Těžko říct kde je chyba.

  Nepřijde mi, že je to chyba Hw, ale kdoví. Někdo neviděl útoky, někdo neviděl chat, někomu mizely hlášení, někdo jel naprosto v pohodě, navíc co jsem tak odpozoroval, od chatu mě to odpojilo až po nějakým čase x . Navíc se to dělo zcela náhodně. Možná se zesral jeden z několika nodů, na který nás travian připojuje. Mohl třeba špatně komunikovat s klientem, mohl být v restrikci.


  Nicméně travian je takhle postavenej a předělat ho by stálo stovky MDs a to hráči fakt nezaplatí. Ale zkus jim nabídnout tvoje řešení, jsem zvědavej co by ti na to řekli :D Nebudu tvrdit, že tvoje je horší než jejich, jenom prostě nejsou finance na předělání.

  Ahoj všem,
  rád se do toho taky vložím :-)


  1) Travina jako služba je bezplatná (= nemusím si hru koupit, platit měsíční poplatky, ... abych mohl hrát). Tudíž argumentace, že chci vrátit peníze za službu, která nefunguje je úplně mimo.
  2) Za peníze si kupuji prémiovou měnu, kterou můžu využít jak je libo a aktuální issues funkčnost prémiové měny nějak neovlivňují
  3) Jelikož dělám jako QA test specialista. Moc dobře vím, že některé problémy se těžko hledají, mnohdy za ně ani samotný dodavatel nemůže, ale musí je opravit. Může se jednat třeba o špatnou konfiguraci na straně ISP, minoritní změny protokolu, který majoritně ovlivní komunikaci ve hře, apod.
  4) Tykat si mezi hráči je normální nebo už i tady se zavádí nové móresy ?  Chápu, že Black dělá co může. Jeho postavení v těchto situacích není jednoduché a věřím, že že pro nás hráče se snaží udělat vždy co nejvíc.


  Co se odvolávání travian týmu týče, ten se odvolává na to, na co má právo. Stejně tomu je tak i všude jinde. Jak říkal Black, ve VOP §5 bod (8) se o tom zrovna píše :D


  A osobně si myslím, že tahle situace se mohla řešit třeba hromadnou hráčskou stížností, kterou by Black předal na vedení, aby i oni viděli kolik lidí to ovlivňuje.  Nechť vás síla provází :D  PS: taky do toho sypu plno peněz, hraju to nějakej pátek a o armádu jsem díky výpadky nikdy nepřišel. Ať žije NPC obchodník

  Hlasovalo se v zemich kde jsou ruzne casove zony. U nas je standardni doba. Zda bude po restartu zmenena se uvidi.
  Pokud vam vadi, ze server ponese jmeno CZ4, pak muzu zjistit zda CZ4 nepujde posunout o dalsi dva mesice, nevim ale kdo si to preje... zrejme kazdy kdo v nazvu serveru vidi problem.
  Lidi je to jeden server ktery se vyzkousi zda o nej bude zajem. Nemate li zajem, nehrajte na nem, je to jednoduche.

  A nebylo by možné pustit 2 servery naráz ? jeden s noční režimem pro casual hráče a druhý pro nás trajhádisty ? :-) My bychom na něj i přispívali penízkama výměnou za zlatky :saint: