Posts by Floutek_CZ

v tomto by som však dodal že vévodovia majú nevýhodu čo sa jednej pokladnice týka pretože ak ju máš brániť nemôžeš stiahnuť deff a v tom prípade ak ju preplníš zbytočne pretekajú poklady

To souhlasím, ale to se vyřeší leda tím, že by se vévodům přidala druhá pokladnice, nebo že by při útoku zpřátelených králů (třeba ze stejné alianci) automaticky uhli veškeré jednotky na podpoře, nebo jakýkoli jiný způsob, protože jak řikáš, permadef vrátit nemůžeš, to s tebou souhlasím. Ale to se nevyřeší tím, že se přidá funkce, že na mapě bude vidět počet pokladů v pokladnici.

Tak opět přihodím svojí troškou do diskuze.
    Něco málo k bodům, které zmiňuje Merlouska:
    1) Je fakt, že střední část hry je takové "čekání na div", ale nevím, jestli zrovna zveřejnění počtu pokladů v pokladnicích tomu nějak pomůže, protože stejně než někam dorazí armáda tak už je to tam zalitý defem nehledě na to jestli jsme věděli kolik tam je pokladů nebo ne... takže nemyslím, že by zrovna tato inovace něčemu pomohla, to je problém podle mně někde jinde.
    2) To rozhodně, ale počet pokladů v království krále se dá zjistit už i teď, stačí si vlést do statistik a trochu tam hledat. To podle mně pro někoho, kdo chce nakrást poklady, dostačující informace pro to, aby měl představu kam se pro ně vydat. Přesná čísla u všech pokladnic viditelná pro všechny je podle mně hloupost. Jen ať si to každý pěkně vyšpehuje.
    3) To sice ano, ale když už jedu někam špehovat jednotky a suroviny, tak mi to počet pokladů ukáže taky. Nevidím důvod proč jednu z vyšpehovaných informací zobrazovat veřejně a na zbytek budu muset pořád špehovat. Nač to měnit.
    4) Když bude král schopný a bude mít aktivní a šikovné hráče, tak tak bude mít hodně pokladů v hodně vesnicích a to včetně vévodů a jejich obranné armády budou muset stejně rozdělit do všech tak jako tak.

Co se týče resetu hlasování, určitě by vzhledem k přidání možnosti během průběhu hlasování nebyl od věci, ale jelikož i přesto tato přidaná možnost má nejvíc hlasů bych řekl, že neni nezbytné.

Dodatek pro

... osobne bych to rad uvital v ramci aliance pro prehled a snahu vice branit v alianci...

stačí, že každý může vidět přehled království (a to opravdu každý, včetně guvernérů, člověk na to nemusí být ani vévoda) a tam je vidět přesný počet pokladů kdo jich kolik má. A vzhledem k tomu, že vévodové mohou mít pouze jednu aktivní pokladnici je tam jediná neznámá kolik pokladů mají v které vesnici králové... a tuto informaci bych nechal pouze pro krále. Takže bych nic neměnil :)

Souhlasím s ostatními komentáři tady, co když si myslím, že je to hloupost, a nechci takovouto možnost vůbec? A když se to prosadí, budou se ukazovat i poklady nad rámec (velikost) pokladnice, které "přetékají"? Nebo se to zastaví na maximální kapacitě pokladnice? Děkuji mnohokrát za odpovědi.