Posts by CimCif#TR

  Bireysel düşünmen çok komik.Bu oyun bireysel olarak başarılar elde edebileceğin bir oyun değil.Krallıklara dayalı bir oyun.Ve bu gece barışı özelliği kralliklarin hareketlerini sınırlıyor.Gece barışını savinan insanların dedikleri ortak şey işimiz gücümuz var,gece oyuna bakamıyoruz.Sabah 08.00'ı gectikten sonra köyüne bir krallık saldırsa gene çaresiz olarak bakıcaksın.Fakat iyi bir krallıkta olursan gece zaten senin köyünü koruyacak arkadaşlar bulabilirsin.Gece barışı bir çözüm değil.Çözum araniyorsa reklamlar arttirilip daha çok oyuncu çekilmeli oyuna.Daha fazla kralliklar olusturulmali.Boylece herkes kendi koyunu emanet edebilecek birilerini bulabilir.
  Bizim gece barisina karsi cikmamizin sebebi asla bireysel degil.Tamamen krallik mantigiyla dusunuyoruz.Gece barisi kralliklari tamamen kisitliyor.Öyle bir kisitliyor ki 150. gune kadar savas olmayan oyun dunyalari oluyor.08.00-24.00 atasinda 16 saat var.Simdi 16 saatlik mesafe ile 24 saatlik mesafe arasindaki kralliklar arasi savas asla olusmuyor.Stratejik dusunme,oyuna dagilis,gece kralliga goz kulak olan oyuncular,gece rakibine saldirip uykusuz kalan insanlarin hicbir onemi kalmiyor artik.Sadece "PARA" önemli oluyor.Simdi diceksiniz ne alaka diye.Savaslar azaldigi hatta bittigi icin olay tamamen nufusa kayiyor.Nufus yarisinda da PARA oyuncuya muazzam bir ivme kazandiriyor.Zengin bir krallik her serveri kazaniyor kisaca.Demek istedigimiz oyuna bireysel olarak bakmaktan vazgecelim,oyuna adinda da vurgulanan KRALLIK olarak bakmaya baslayalim.Tam zamanli strateji oyununda KRALLIKLARIN HAREKETLERINI SINIRLAYAN OZELLIKĹER OLMASIN !
  Son olarakta bahsettigin 55 gunde bir cikiyorsa bekleyin ya da COM oynayin.Simdi oyuncu sayisi azaldigi icin insanlar ekip olarak baslamaya basladilar.Biz bir ekibiz ve herkesin ortak olarak musait oldugu zamanlar var bunlari 55 gun ileri veya geri cekersek oyun icindek 150 gunu de etkiler.Zaman insanoglu icin en onemli kavramdir.Ikinci olarak COM serverlari seviye olarak TR serverinin cok uzerinde.Insanlar kendilerini TR serverinda gelistirmeden COM serverlarina giderlerse yok olurlar.Kendilerini de gelistirebilcekleri yegane server TR'dir.Hic COM'da server kazanan TÜRK BIRLİĞİ gördun veya duydun mu ? Cevabini ben vereyim hayir duyamazsin.Birde COM serverlarina gece barisi getiremiyorlar.Sebebi ne ordaki oyuncular savasmayi seviyorlar onlari kisitlayacak bir hamle yapamazlar.Simdi sen TR de gece barisli sw oynaya oynaya kendini ona alistirirsan COM'da seni kolaylikla yutarlar.
  Son kez soylemek isterim bireysel dusunmekten,bireysel cikarlardan vazgecelim.Kralliklara faydali olacak,oyuna faydali olacak,rekabeti arttiracak,oyuncu sayisini ve hirsini arttiracak yenilikleri,degisiklikleri dusunelim.

  Ben bireysel düşünseydim zaten burada işim yoktu gider farm oyunları oynardım tek başıma. Ben sana bir şey söyleyeceğim bu oyunu 10 yıl önce diğer sürümde 2 yıl oynadım. Orada gece barışı da ekip de yoktu insanlar çevresindeki köylerle muhabbet ederek birlikte hareket ederlerdi ve o kadar zordu ki ek programlar kullanarak hesaplamalar falan yapılırdı. Geçenlerde aklıma esti oynamak istedim ve bu kingdom sürümünü gördüm. Travian ellerine sağlık çok da güzel olmuş. İnsanların isteklerine göre sv ler açmışlar. Kimse sana illa TR sv sinde oyna demiyor ki. Madem ekibin var 10-15 kişi topla git COM sv sine yayılın orada. Sen ne kadar güçlü krallık olursan etrafındakiler zaten sana katılacak ve o sv de kazana bir TR birliği olacaktır. Ama siz alışmışsınız garibin Tr sv sinde para yatırmayan arkadaşları ezmeye o yüzden gece barışı olmasın diyorsunuz. Eğer yukarıda yazdığın gibi varsa şeklin git COM da millete ahkam kes. Bak ne güzel hiç uyumayan bir sv COM 7/24 online insanlar var. Ama sen hala buradaki TR sv sindeki gece barışına takmışsın kafayı. Daha önce dediğim gibi varsa şeklin git COM sv sinde yap burada değil.

  55 günde bir server açılıyor bu 1.2.si ben bu oyunda 5 server bitirdim 4ünü kaybetmiş olmama ve sürekli yıkılmış olmama rağmen zevk alarak oynuyordum. Bir gece ansızın yıkılabilme riski Travian tarzındaki oyunların en önemli noktası. Bu risk yüzünden her oyuncu kendine asker basma ihtiyacı hissediyordu gece online arkadaş bulamadıği için. Şimdi en iyi çiftçiliği yapan oyun sonu yagmacidan da asker basan adamdan da avantajlı halde. Şu güzelim oyunu pay2win e çevirdiniz helal olsun size

  Kendine göre haklı ama aramızda olan "işsizler" için gece barışı tabiki olmamalı.
  55 günde bir sv açılıyorsa sabretmeyi bileceksin. İlla TR de oynaman şart değilki. Diğer sv lerde de türk oyuncular var BU 1
  Çalışan ve öğrenci arkadaşları da düşünmek lazım oyunda. Hangi oyunda yenilmez bir karekter var ki. İlla gece köy yıkmada şart değil. Ayrıca TR4 de de gayet güzel gidiyor oyun BU DA 2
  Bence gece barışı sv sini çalışan ve öğrenci arkadaşlar için gayet uygun

  adamlar ayda bir server açıyor. beğenmeyen diğer server beklesin. Gece barışı kalkınca da vay efendim keşke kalkmasaydı diyecektiniz. Elinizde olanla yetinmeyi öğrenin gençler. Diğer seçeneklerde var onları da değerlendirin.