Posts by Tkey

  BBash_Celebration2020_day_night_1000x600-forum.png


  Vážení Válečníci a válečnice,
  datum našich narozenin v roce 2021 je stanoveno: v úterý 18. května ve 14:00 SELČ budou zahájena dvě speciální herní kola. Oba budou kombinovat rychlost x3 a noční příměří. Letos ale budeme mít 2 různá časová pásma. Jeden poběží v evropském časovém pásmu greenwichského času GMT (UTC) a druhý poběží v americkém časovém pásmu Centrální letní čas CDT (UTC -5).
  Jaké by bylo vaše oblíbené jméno?  Aby byla různá časová pásma jasně oddělená, měli bychom vhodně pojmenovat kola hry. Pomozte nám s pojmenováním a zúčastněte se hlasování. Uvědomte si, že vaše hlasy budou veřejné, protože mezi všemi hráči, kteří hlasovali pro finální jména, slosujeme vouchery 10x25 Gold. Chcete-li zvýšit své šance na výhru, máte 2 hlasy, které nelze změnit.
  Tato soutěž končí v pondělí 26. dubna ve 14:00 SELČ. Výherce losujeme do 24 hodin a oznámíme je v tomto vlákně.
  Předem děkujeme za účast a poznačte si datum do kalendáře!

  17332-mobile-anouncement1200-x-628-png

  Vážení hráči,


  rádi bychom vás požádali, ať se zapojíte do beta testu naší aplikace pro Android. Existuje mnoho různých telefonů s Androidem, takže vaši zpětnou vazbu velmi oceníme.


  Otevřete tento odkaz ze svého mobilního zařízení:


  Anmelden – Google Konten


  a postupujte podle instrukcí.


  Tento beta test je zaměřen na novou navigaci menu. Pokud se připojíte k beta testování, uvidíte novou navigaci menu na každém serveru, kde hrajete.


  Nová navigace menu


  Změny vám vysvětlíme na příkladu shromaždiště:


  Stará verze zobrazuje čtyři překrývající se karty: přehled, poslat, farmlist a shromaždiště. Nová verze zobrazí jednu kartu se čtyřmi panely dole.


  Ve staré verzi vidíte kruhový přepínač pro vlastní, příchozí a odchozí jednotky a pro podpory. Nová verze zobrazí sub-panely hned pod názvem.


  Místo tažení prstem pro zavření okna budete moci zavřít tyto karty kliknutím na křížek vpravo nahoře nebo použitím tlačítka Zpět na telefonu.


  Ve chvíli, kdy máte kartu otevřenou, uvidíte nahoře jméno vesnice, takže budete vždy vědět, ve které vesnici zrovna jste.


  Opravy chyb

  • Konečně jsme uznali, že Halloween je pryč a zbavili se všech dýní ve hře.
  • Pokud váš telefon používá jiný jazyk než angličtinu, profily hráčů nebyly přeloženy. Teď už jsou.
  • Text na tlačítku pro okamžité dokončení výzkumu je přeložen.
  • Byl přidán limit na maximální počet stříbrných, které lze mít (99 999).
  • Popisné texty u bot a koní nebyly přizpůsobeny rychlosti hry. Tato chyba byla opravena.
  • Chybová hláška po příliš mnoha neúspěšných pokusech o přihlášení nyní zobrazuje tuto informaci.

  Podělte se o své názory v tomto tématu na fóru -> Zdes!

  Těšíme se na vaši zpětnou vazbu.
  Váš Travian Kingdoms Team

  Zdarvím lidi.


  Mám dotaz a omlouvám předem, jestli ho píšu blbě.

  Existuje i jiný způsob pozvání do království ( než je postavení menhyru ) když je hráč mimo území??

  Děkuji za odpověď

  Zdar a sílu,


  pár možností je, nejjednodušší je menhir, pak je tu možnost přemístění, která se hráči za určitých podmínek nabídne a pak je tu samozřejmě možnost založit si další vesnici na území daného království a tím pádem tě mohou pozvat :-)

  Pěknou hru ;-)

  Travian-Kingdoms-roadmap-Forum-CZ.png

  Vážení hráči,
  jak jsme oznámili zde, aktualizace na nejnovější verzi hry proběhne i na již běžících herních světech.
  Údržba serveru
  Doba odstávky bude méně než 20 minut. Nezapomeňte se prosím zásobit obilím. Kromě toho bude po aktualizaci také krátkou dobu nedostupný obchod se zlatými.
  Balíček Éra divů
  Herní světy, na které byly přidány divy světa dříve než 29. dubna, nebudou mít k dispozici nový balíček Éra divů. I přesto, že nejde o změnu v pravidlech hry, nechceme, aby to narušilo závěr hry.
  Od čtvrtka 29. dubna 2021 bude nový balíček Éra divů aktivován pro ostatní herní světy. To zahrnuje i COM6, kde budou divy světa přidány právě v tento den. Balíček najdete v obchodě se zlatými ve stejnou chvíli, kdy budou aktivovány divy světa. Bude k dispozici po dobu 7 dní (5 dní na speed světech).
  Relevantní přehled


  Datum
  Domény
  Středa 21. dubna 2021
  DE a TR
  Čtvrtek 22. dubna 2021
  Arabia a CZ
  Pondělí 26. dubna 2021
  COM a ES
  Úterý 27. dubna 2021
  FR, IT a RU
  Čtvrtek 29. dubna 2021
  Balíček Éra divů

  Detailní přehled pro CZ a COM


  Čtvrtek 22. dubna 2021 - v SELČ (UTC+2)


  14:00
  CZ2, CZ1n
  14:30
  CZ1, CZx3

  Pondělí 26. dubna 2021 - Časový slot v SELČ


  10:00
  COM3, COM6
  10:30
  COM7, COM1x3
  11:00
  COM1n, COM4
  11:30
  COM5, COM2x3


  Nabruste své meče a nezapomeňte se zásobit obilím!


  Váš Travian Kingdoms Team


  Krásný pojmenování :-)

  Ked si na zaciatku zvolis byt guvernerom a das uplne zo zaciatku vsetky obilne polia na lv 3, potom vsetky surovinove polia na lv 3 tak priebezne vyberas odmeny, do toho samozrejme stavias sklad a sypku na lv 3, potom urobis hlavnu budovu lv 5 a ides rezidenciu na lv 5, ako nahle mas rezidenciu lv 5 vyber odmenu a je rezidencia lv 10, ked toto mas tak sa treba ako guverner pripojit cez menhir era kamen do ineho kralovstva, vsetky polia ti po preskoceni cez menhir kamen zmiznu a mas u hera v inventari surovinove malicky ktore su cca 75% surovin ktore si pouzil na tie vsetky polia na lv 3 kedze po skoceni cez menhir sa ti polia vonku vymazu a budu na leveli nula. Za tie suroviny u hera z boxov kludne vytrenujes 3 osadnikov. Tu mas cely nas postup je to tam vysvetlene a ked si budes lamat hlavu je tam aj link na video bez zvuku, kludne si to pozri budes mudrejsi. Manuál pre Lamy Menhir Éra (pre Bellzebuba) v 2 - Google Docs


  Vela stastia pri skusani.

  Sudden Aka Coura.

  Super! :-)

  Travian-Kingdoms-Update-099-Forum-CZ.png

  Vážení válečníci a válečnice,
  jak jsme oznámili zde, společně se spuštěním nového obchodu se zlatými upravujeme ceny zlatých, včetně cen v aplikaci pro Android.
  K této změně dojde v úterý 13. dubna.
  Herní svět COM1, který v ten den začíná, bude prvním herním světem s novým obchodem se zlatými.Všechny nové herní světy začínající po tomto dni také začnou s novým obchodem.
  Po krátké monitorovací fázi nahrajeme aktualizaci i na všechny běžící herní světy.Aktualizace proběhne během posledních dvou dubnových týdnů.V této chvíli pracujeme na podrobném plánu aktualizací jednotlivých domén a herních světů.Jakmile budeme mít detailnější plán, prozradíme vám přesná data a časy.
  Obchod se zlatými
  S novým obchodem přinášíme dvě nové měny, v nichž se budou ceny balíčků zobrazovat: britské libry a mexická pesa.
  Kromě toho jsme ale také změnili vzhled nového obchodu. Místo malých panelů nahoře nyní uvidíte jednotlivé kategorie přehledně na levé straně okna obchodu.Najdete tam dvě nové kategorie: Skvělé nabídky a Bonusy.Dostanete se odtamtud i ke karetní hře a směnárně.
  Společně s novými ikonami a grafikou si všimnete i nového obchodníka pro všechny národy, který vám pomůže s nákupem zlatých.Obchodníka vidíte na obrázku výše.
  Kromě toho jsme také zlepšili přehled historie objednávek.
  Nový balíček Éra divů
  Podobně jako startovní balíček přidáváme nyní nový balíček Éra divů.Bude dostupný po omezenou dobu ode dne, kdy se ve hře objeví divy světů.To znamená 44. den na 3x speed světech a 111. den na serverech s normální rychlostí.
  Hlavní odlišností od startovního balíčku je to, že tento balíček se kupuje za skutečné peníze a že jeho obsah je dynamický.Obsah tohoto balíčku se bude dynamicky přizpůsobovat tomu, co už máte odemčené z dřívějška.V základní verzi získáte 25 dní Plus účtu na světech s normální rychlostí nebo 15 dní Plus účtu na 3x speed světech a odemkne se vám jedno opakování dodávky obchodníka. K tomu tam bude ještě nějaký další obsah.Pokud už máte některou z těchto funkcí odemčenou, získáte místo ní v balíčku Éra divů více zlatých.
  Je možné, že tento balíček na herních světech s již přidanými divy světa nepřidáme.Více podrobností vám prozradíme již brzy v kompletním přehledu aktualizace.
  Opravy chyb

  • Mapa: Při útoku loupežníků na člena království byly šipky zobrazené červeně.Nyní jsou opět šedé.
  • Při otevření menu kasáren v okně prohlížeče, které bylo menší než 790 px, se okno posunulo dolů a zůstalo tam zaseknuté.To jsme teď opravili a můžete tak znovu posouvat okno podle libosti.
  • Aplikace pro iOS: Někdy se stávalo, že hned po zvolení národa se tutoriál zasekl.Tato chyba byla opravena.
  • Časy nočního míru byly vždy zobrazeny v UTC.Teď se zobrazují v časové zóně, kterou si vyberete v nastavení ve hře.
  Znovu děkujeme všem testerům, kteří nám poskytli zpětnou vazbu a pomohli s opravami chyb před globálním nasazením nové verze.
  Těšíme se na vaši zpětnou vazbu k novému designu obchodu.Jen tak mimochodem: jaké jméno byste dali novému obchodníkovi?
  Přejeme příjemnou zábavu ve hře.
  Váš Travian Kingdoms Team

  Tak jsem si dnes zkusil rozjet nový speed server podle zmíněného popisu. Jel jsem krok po kroku, což šlo hladce a hezky navazovalo, ale pak nastal bod: Vycvičte 3 osadníky, což teda způsobilo, že na jednoho jsem surky ještě vyškrábl, možná za relativně krátkou dobu budu mít i na druhého, ale než postavím 3., tedy bez surek a bez produkce, protože se se stavbou surovinových polí nepočítá, tak to asi dost potrvá, má někdo tip jak na to? Fakt se musí čekat, než budou surky?

  Hlavní zdroj surovin mají být odměny za plnění úkolů :-)

  Ahoj, jeden dotaz stálého začátečníka, ale nedává mi to.


  Rezidence lvl10 - otevřen slot pro osídlení , když ji zbourám nemám slot na osídlení - musím znovu postavit 10lvl nebo je slot už otevřen pořád.


  Děkuji

  Pokud si "začátečník" tak bych ji nesundaval, generuje poměrně dost kulturních bodů, přidává obranou sílu vesnice (na lvl 20 cca 800), chrání vesnici proti okamžitému převzetí (útočník musí nejdříve zničit rezidenci, aby mohl vesnici převzít). Doporučuji nejdříve sundat po všech vylepšeních akademii, zbrojnici, zlikvidovat úkryty apod nebo se mrknout po rozšiřovavích parcelách :-) Ale jakmile vybuduješ ze všech slotů vesnici a nebudou ti zničeny nebo přebrány, pak je mimo výše uvedené k ničemu :-)

  HappyEasterTruce_forum.jpg


  Vážení hráči,


  na mnoha herních světech zavládne kolem Velikonoc mír.


  Velikonoční mír bude aktivován na herních světech CZ1, CZ1n a CZ2 ( i když zde nejspíš dojde ke konci dříve) od 02.04.2021 16:00:00 do 05.04.2020 23:59:59.

  Na svět CZx3 se to nevztahuje, neboť začíná 06.04.2021 :-)


  Během období míru nebudou vaše jednotky útočit, budou pouze přinášet pozdravy. Také nebude možné špehovat ostatní hráče. Útoky na loupežnické skrýše a tábory i na divoké oázy budou možné.

  Na herních světech, kde už jsou aktivní divy světa, budou Nataři pokračovat v útocích na vesnice s divem světa.


  Vaše jednotky budou i nadále spotřebovávat obilí, pokud ale stav obilí v sýpce klesne na 0, jednotky nebudou umírat hlady.

  Po skončení míru bude hladovění vypnuto ještě dalších 24 hodin do 06.04.2020 23:59:59.


  Důležitá informace

  Vzhledem k tomu, že i Travian Team chce oslavit svátky, může se stát, že odpovědi na vaše zprávy budou trvat déle než obvykle. Děkujeme za pochopení.


  Ostatní můžou si můžou vyřídit účty s loupežníky, vyčistit oázy a NPC vesničky😊


  Tkey za team Travian Kingdoms

  Ahoj , opustil jsem království .

  Jeden hráč království , které jem opustil , mě farmí . Úkryty mě dalece převyšují kapacitu skladu a sýpky , ale on si stále něco odnáší . Dokonce jsem těsně před útokem odeslal všechny suroviny do další mojí vesnice , ale stejně si odnesl nějaký ty suroviny .

  Může mi někdo vysvětlit , proč se tak děje ?

  Měl jsem za to , že by to mělo všechno zůstat v úkrytech .

  Jak ti tu borci píšou, tak můžou brát daně. Další možnost je to, že Germáni mají v základu schopnost ukrást určité množství při loupeži i přes úkryty, pokud má hráč navíc zlodějův pytel, pak je možné toto množství navýšit :-)

  Night-Truce-Daylight-Saving-changes-forum.jpg


  Vážení hráči,  jaro je tady, dny se znovu prodlužují. Jako každý rok se mění čas na letní.


  Toto se dotkne zejména světů s nočním příměřím.


  Zde je krátký přehled toho, co to pro vás znamená:


  Upravíme čas tak, aby se v pondělí večer 29. března vrátil do normálu.

  V neděli bude příměří trvat do 9:00 ráno a začne znovu v 1:00 v pondělí večer. V pondělí to potrvá znovu do 9:00, ale bude na místě o půlnoci.  Ovlivněné herní světy:


  CZ1n
  S pozdravem,


  Váš tým Travian Kingdoms

  COM2_Start.jpg


  Připravte se na nový CZ speed server zde! Prostor zde pro to máte :-)


  Připomínáme zde některé časové limity pro speed servery, které jsou rozdílné od normálních a jsou poměrně důležité :-)


  Ochrana začátečníků: 4 dny nebo více než 200 obyvatel

  Otevření WW(Divů světa): po 44 dnech

  dny dovolené: 7 dní, odpočítávání 24 hodin

  KU (Spojení království) je k dispozici po 10 dnech

  Tier 2 vybavení: po 14 dnech

  Tier 3 vybavení po 27 dnech


  Přibližná dobra trvání herního kola : 2,5 - 3 měsíce


  Najděte si zde spolubojovníky, spojte se, bavte se :-) Scháníte sittera, duala, celý team či království, kam by jste zapadli - tady je to místo :-)


  Házejte sem statistiky, úspěchy, připomínky :-) Memes jsou zde také vítány! A dobré budou třeba i odměněny :-)


  Tkey