Posts by Tkey

  Díky za vaše názory a podněty. Pokud se Vám líbí i návrhy ostatních, oceňte je "lajkem" nebo můžete taky vypíchnout, co se Vám líbí a nelíbí, samozřejmě je možné jednotlivé vývojové cesty kombinovat. Pro inspiraci určitě zavítejte i na anglické fórum (odkaz viz. výše). Dám dohromady vaše jednotlivé myšlenky a nápady, ty budu prezentovat později nejspíš jak na com fóru, tak vedení společnosti..... návrhy a myšlenky s největším ohlasem mají samozřejmě větší šanci na to být uvedeny do hry samotné :-)

  Ještě jednou díky za vaši aktivitu, jestli o možnosti vyjádřit se ke změnám neví vaši spoluhráči, nebojte se jim to připomenout! Buďte motorem změny :-)

  Tkey za team TK

  15-cropper-discussion-forum.jpg

  Vážení hráči  ohledně MC 15 , proběhlo hodně diskuzí. S novou funkcí Menhir je možné dosáhnout 15c ještě rychleji než dříve a je tedy na čase znovu vyvolat diskuzi. Dalším důvodem plánované změny je také fakt, že hráči, kteří nehrají celé kolo tyto důležitá pole nějakou dobu blokují například tím, že si tam udělají své hlavní vesnice. Chceme aby boj o tyto pole byl více kompetitivní. K dosažení tohoto cíle navrhujeme změny uvedené níže, ale záleží zde hlavně na vašem názorů a přáních! Přečtěte si prosím koncepty níže, pokládejte otázky a dejte nám konstruktivní zpětnou vazbu.


  Základní myšlenka změny je taková, že všechny MC 15 pole budou NPC města a polovina 9C polí budou NPC vesnice. Obdobně jako existující natarské vesnice, avšak s určitými rozdíly.


  Co by to znamenalo pro vás přesně?


  Počáteční závod v zabírání MC 15 se dost omezí.

  V podstatě budete muset nejdříve porazit NPC nepřátele, aby bylo možné takové pole získat. Záměrem je, aby se zvýšila obtížnost získání takového pole hráči a zároveň bylo více prostoru pro projevení soutěživosti.


  K dispozici jsou 2 možnosti -> Buď takové vesnice přebrat nebo je zničit a založit vesnici novou. Obě možnosti jsou však časově náročnější než dosavadní řešení.  A dále!


  Mnoho hráčů vyžadovalo více interakce ze strany hry (např. útoky natarů apod.). Nový typ NPC, který bude obývat tyto nové vesnice, se bude různě chovat, avšak vždy mstivě a podle :-) Je ale na vás rozhodnout jak by se měli chovat! Máte možnost přímo ovlivnit vývoj hry.

  My zatím navrhli 3 možné cesty, kterými se při vývoji těchto nových NPC vydat a ty jsou:
  1) Aktivní útok na sousedy

  • Kmen NPC nečeká, až je napadnete. Po několika týdnech začnou samovolně útočit na své sousedy.
  • Kmen nebude hráče napadat cíleně (opravdu si na vás nezasednou :-) ), ale budou náhodně útočit na hráče v oblasti 5 polí okolo vesnice. Aby jste nemuseli neustále odrážet útoky, budou útočit maximálně jednou za den. Čas útoku se však bude různit a tak toto berte v potaz, pokud by jste chtěli poblíž těchto vesnice založit vesnici svou.
  • Pokud na vás kmen zaútočit a vy se ubráníte, dostanete malou odměnu navíc.
  • Samozřejmě nebude mít kmen nekonečné suroviny a jejich útoky a jednotky mají své limity, pokud jim zbude pouze 75% z celkových jednotek (+-), pak přestanou útočit a pokud na ně nezaútočíte, tak vás nechají.

  2) Oko za oko!


  • Když začnete útočit na NPC kmeny, budou se bránit a budou si to pamatovat :-) Zaútočí na vás zpět! Útočí na všechny hráče, kteří zaútočili na ně
  • Hráči s větší vojenskou silou budou zacíleni častěji a hráči s menší méně.
  • Avšak i hráči s nižší vojenskou cenou budou moci při úspěšném bránění vyhrát určitou odměnu
  • Stejně jako v první navrhované verzi jakmile NPC kmenu zbude méně než 60% (+-) jednotek, přestanou útočit.

  3) Za kmen! Útoky z důvodu pomsty!


  • Tento případ nastane po dobytí / zničení vesnice / města NPC
  • Kmenové jednotky se hodlají mstít a jdou po dobyvateli! A to pěkně v 5-ti vlnách. Takže se dobyvateli braň.
  • Pokud se dobyvatel ubrání, dostane za to odměnu a nebo se svými jednotkami "dodgne"....volba je na něm. Odměna se udělí i těm, kteří zašlou dobyvateli do vesnice obranné podpory a tato odměna bude značnější.  Specifické otázky:

  • Které odměny myslíte, že by byly pro jednotlivé úkoly vhodné a fér? My přemýšlíme o udělování surovinových truhlic různé velikosti. Líbí se vám to nebo prahnete po něčem jiném?
  • Měli by NPC kmeny disponovat obléhacími stoji a možností ničit budovy a i celé vesnice? Nebo by to bylo moc OP? Pokud by se vám tato možnost líbila, tak jaké by měli být omezení pro obléhací stroje pro NPC kmeny?
  • Je něco dalšího, co by bylo potřeba v těchto konceptech či cestách změnit, upravit či doplnit? Budete z těchto změn těžit? Na co se těšíte?


  Těšíme se na Vaši zpětnou vazbu.


  S pozdravem


  Váš tým Travian Kingdoms


  P.S: Vaše připomínky budou předneseny vývojovému teamu a zakomponovány do hry, ať je tedy váš hlas slyšet!!! Chcete vývoj ovlivnit i více? Zavítejte i na com fórum a "zalajkujte" Vám sympatické řešení -> odkaz zde:
  [discussion] 15cropper – your feedback is needed

  Zdar a sílu Rolande :-)

  Díky za příspěvek, podle mě by bylo fér při mazání vrátit hráči část zlatek, ale uvidíme, co tomu řekne vedení. Požadavek každopádně předám.

  Tkey za tým TK

  SeasonGreetings2018_Snowballfight-Kingdoms-Forum-CZ.jpg  Srdečně Vás zdravím válečníci všeho druhu!

  Byli jste hodní, dostali jste hodně dárečků? Já si myslím že jo, ale pro jistotu Vám nadělujeme další malý dárek i po vánocích - 20% zlatých k vaším nákupům!


  Poznámka: Tentokrát jsou do promo akce zahrnuty i mobilní platby - ve smyslu rozšíření v prohlížečích a v app storech.


  Akce začíná: 28.12.2018 ve 12:00 CET


  Akce končí: 31.12.2018 ve 12:00 CET


  Akce netrvá dlouho, tak ať vám neuteče.

  Tkey za team TK

  SeasonGreetings2018_Snowballfight-Kingdoms-Forum-contest-1.jpg


  Vážení hráči na com forů běží zimní soutěž ohledně vyprávění příběhů, pokud vytvoříte tematický příběh, můžete získat nějaké zlatky navíc ;-) Odkaz níže.


  Winter contest

  Tkey za team TK

  Truce_Czech.jpg  Vážení hráči,


  Vánoční svátky a Silvestr se blíží (už máte dárky a ohňostroje?!) :-) Všichni bojovníci ve světě Travian Kingdoms by v tento čas jistě ocenili malou dovolenou, aby strávili nějaký čas se svými rodinami a oslavili tyto svátky v pohodě a klidu, proto z tohoto důvodu oznamujeme příměří a vypnutí hladovění jednotek (cukroví pro všechny!!!).


  Příměří se aktivuje na následujících herních světech kolem Vánoc a Silvestra. Podrobný seznam naleznete níže:


  Vánoce


  Herní světy: CZ1 a CZ2N


  Start příměří (+ žádné hladovění): 24.12.2018 v 11:59h

  Konec příměří: 27.12.2018 v 11:59h

  Žádné hladovění do: 28.12.2018 v 11:59h


  Nový Rok


  Herní světy: CZ1 a CZ2N


  Start příměří (+ žádné hladovění): 31.12.2018 v 16:00h

  Konec příměří: 2.1.2019 v 16:00h

  Žádné hladovění do: 3.1.2019 v 16:00h


  Důležité poznámky:


  Během doby příměří vaše jednotky pouze pozdraví obránce a vydají se zpět na oslavy do své vesnice :-)

  Nebude možné špehovat jiné hráče, ale budete moci napadnout přírodní oázy, lupiče a tábory - tohohle mohou využít ti, kterým by denní dávka Travian Kingdoms velice chyběla.

  Vojska budou nadále spotřebovávat obilí, ale nebudou hladovět během příměří a 24 hodin poté, co příměří skončí (viz rozpis).


  Šťastné svátky plné pohody a šťastný nový rok!


  Tkey za tým Travian Kingdoms

  Travian-Kingdoms-t-c-forum.jpg


  Vážení hráči,

  Chtěli bychom být co se týče změn ve hře, co nejtransparentnější. Proto vás také chceme informovat, že budeme pozastavovat provoz určitých domén Travian Kingdoms. Jmenovitě se jedná o domény pro:


  · Maďarsko

  · Nizozemsko

  · Norsko

  · Polsko

  · Portugalsko


  Důvodem je to, že chceme koncentrovat své úsilí na méně domén, abychom zlepšili celkový herní zážitek.


  Chcete-li zobrazit úplné prohlášení v angličtině můžete ho nalézt na anglickém fóru a zde je odkaz na otázky vznesené hráči ohledně spojení: -> Questions and Answers about the domain merge


  Máte nějaké dotazy? Neváhejte se je zeptat pod tímto vláknem.


  Váš tým Travian Kingdoms

  czech-2.jpg
  Vážení válečníci!!

  Ve středu 12.12.2018 proběhne ve 14:00 CET plánovaná odstávka serveru - nezapomeňte se proto prosím zásobit obilím. Proč odstávka? Přidáváme 5 nových speciálních achievementů, updatujeme lobby (zde by neměl být výpadek) a budou provedeny drobné změny na herních světech. Jaké speciální achievementy to budou a jak je získám? Tak to Vám neřekneme - jako vždy si na to budete muset přijít sami (ale bránit diskuzi mezi hráči rozhodně bránit nehodláme ;-) ), ale nápovědu o co se jedná lze nalézt zde: -> https://blog.kingdoms.com/2018…sterious-natarian-riddle/

  S pozdravem,


  Tkey za tým Travian Kingdoms

  COM2_Start.jpg


  Drazí válečníci,


  na vědomost se dává, že začínají nové COM herní světy a sice COM5 a COM7!

  COM 5 začíná -> V úterý 4. prosince ve 14:00 CET


  COM7 začíná -> V úterý 18. prosince ve 14:00 CET


  Jste na tyto kola připraveni?


  Tkey za tým TK

  Nejedná se o cenzuru, v některých sekcích je však vyžadováno, např. zde u oznámení. V ostatních částech by to mělo být bez potřeby schvalování. K oznámení se může hráč přímo vyjádřit v dalších částech a rozvinout klidně rozsáhlou diskuzi.

  Další informace, které k pravidlům vzešli z dotazů hráčů:


  Pravidlo:


  • Pokud byl guvernér již v království během posledních 3 dní a odešel, nemůže znovu přesídlit do svého bývalého království.

  Dodatek:

  Toto pravidlo se vztahuje i na hráče, kteří byli členové spojených království (Kingdom unioun).


  S pozdravem,


  Tkey za tým Travian Kingdoms

  Vážení hráči,


  se začátkem serveru COM4 začíná také éra menhirů. Králové nyní můžou ve svém království umístit až tři menhiry zároveň. To znamená, že můžou aktivně pozvat guvernéry, aby se k nim přidali.  Nalezení spoluhráčů


  Jako guvernéři můžete vyhledat krále, který hledá nové členy království. A stejně tak jako králové můžete hledat aktivní hráče, kteří se připojí k vašemu týmu. Existuje několik způsobů, jak to udělat.


  • Využijte chat vlevo dole
  • Hledejte na mapě polní hlášení a oslovte hráče pomocí chatu
  • Hledejte na mapě hráče se stejnou vlajkou jako máte vy


  Na mezinárodních herních světech s více jazyky jsme vám zjednodušili hledání ostatních hráčů mluvících stejným jazykem. Jak již bylo zmíněno v changelogu verze 0.90, nastavení jazyka nyní najdete v záložce Hra v sekci Uživatelské rozhraní Jakmile přepnete na svůj jazyk, budete mít přístup k chatům ve vybraném jazyce – viz changelog verze 0.89. Od verze 0.88 zobrazujeme jazykové vlaječky na mapě, takže snadno poznáte hráče, se kterými se domluvíte ve svém jazyce.


  Záleží na králi, zda povolí guvernérovi, aby si vybral libovolné políčko na území království, nebo jestli mu nějaké přiřadí. Nicméně existují určitá omezení, která jsou vypsaná na konci příspěvku. Nejdůležitější je to, že nelze přesídlit na políčka s 9 a 15 obilnými poli. Tyto výjimky byly s hráči diskutovány v tématu věnovaném testovacímu serveru mltest.


  Král: umístění menhiru


  Jako králové budete mít možnost umístit na území svého království až tři menhiry zároveň. Kromě samotné váhy kamene chrání menhir i druidova runa – menhir tudíž nemůže odsunout pryč nikdo jiný než právoplatný vlastník. Tím pádem je políčko rezervované pro ty, které si král přeje pozvat do svého království. Menhir lze umístit pouze přímo na mapě. Hráče je možné vybrat jen pouze pomocí vyhledávání jména postavy. Jakmile guvernéra pozvete, obdrží pozvánku. Pozvánku samozřejmě můžete i stáhnout.


  Guvernér: obsazení políčka s menhirem


  Požadavky


  Začali jste hrát jako guvernéři a král po vás chce, abyste přesídlili do jeho království. Musíte splňovat určité podmínky.

  • Máte jen jednu vesnici.
  • Vesnice je mimo království hráče, který vás chce pozvat.
  • Nejste členy žádného království.

  Přesídlení


  Splnili jste požadavky zmíněné výše a jste právoplatným vlastníkem políčka s menhirem. Co s ním můžete udělat?

  • Můžete ho odstranit zrušením pozvánky v ambasádě nebo v okně království.
  • Můžete přijmout pozvánku a přesídlit.

  Přesun vesnice


  Předpokládejme, že chcete přesídlit a přijali jste pozvánku. Co se stane nyní:

  • Okamžitě přesídlíte na nové políčko na mapě a vstoupíte do království.
  • Všechny budovy ve vesnici a zeď zůstanou tak, jak byly předtím, a zůstane i jejich úroveň.
  • Surovinová a obilná pole nebudou přesunuta a jejich rozložení může být odlišné.
  • Pole v nové vesnici budou na úrovni 0.
  • Jako kompenzaci dostanete balíčky surovin do hrdinova inventáře.
  • Tyto balíčky existují v různých velikostech a lze je rozdělit.

  Nasbírané suroviny


  Po otevření hlášení o přesídlení zjistíte, kolik balíčků surovin si obyvatelé přinesli do nové vesnice.  Balíčky existují ve třech různých velikostech: malý (500), střední (2000) a velký (8000).


  Najdete je jako stohovatelné předměty v hrdinově inventáři. Po jejich použití je do momentálně aktivní vesnice přidán daný počet surovin. Tyto balíčky můžete rozdělit do menších balíčků. Přidali jsme i varování, pokud není kapacita skladu v aktivní vesnici dostatečná na to, aby pojala všechny suroviny z balíčku.


  Kolik balíčků surovin získáte, záleží na tom, kolik surovin jste utratili za rozšíření surovinových a obilných polí ve vesnici, ze které jste přesídlili jinam. Je tak potřeba sečíst cenu rozšíření každé úrovně. Každá surovina se počítá zvlášť. Pokud je počet investovaných surovin roven nebo větší než 10 000, získáte je jako střední balíčky. Pokud je to více než 40 000, získáte velké balíčky.


  Pro každou surovinu budou stejně velké. Malé balíčky obsahují 500, střední 2000 a velké 8000 surovin. Výsledkem může být ztráta až 20 % investovaných surovin.


  Podívejme se na příklad s obilným polem na úrovni 5.


  Cenu obilných polí na jednotlivých úrovních najdete ve Wiki. Celkový počet utracených surovin pro obilné pole na úrovni 5 je:

  • 1345 dřeva
  • 1610 hlíny
  • 1515 železa
  • 0 obilí

  Utracených surovin je méně než 10 000. To znamená, že všechny suroviny budou přidány v malých balíčcích po 500 surovinách.

  • Dřevo: 2 malé balíčky po 500 = 1000 dřeva
  • Hlína: 3 malé balíčky po 500 = 1500 hlíny
  • Železo: 3 malé balíčky po 500 = 1500 železa

  Cestou na nové políčko se tak ztratí zhruba 10,5 % surovin.


  Omezení a obecná pravidla

  • Menhiry nelze umístit na políčka s 9 nebo 15 obilnými poli.
  • Pokud byl guvernér již v království během posledních 3 dní a odešel, nemůže znovu přesídlit do svého bývalého království.
  • Přesídlení je možné jen do doby, než první div světa dosáhne úrovně 50.
  • Vlastníci neaktivních (šedých) vesnic nemůžou být pozváni k přesídlení.
  • Guvernér může dostat více pozvánek k přesídlení.
  • Guvernéři musí hrát na stejném herním světě jako král, aby mohli dostat pozvánku k přesídlení.

  Teď, když máte všechny informace o přesídlení, můžete novou funkci menhirů vyzkoušet a říct nám, co si o ní myslíte.


  Nabruste meče, svolejte jednotky a užijte si hru!


  Váš Travian Kingdoms Team

  happy-king-forum.jpg  Vážení válečníci,


  naše fórum je zpět a lepší než kdy dříve díky implementování WBB5 :)


  V následujících dnech může dojít k problémům s mezipaměťí (cache), která uchovává obrázky avatara, pokud se tak stane, vyprázdněte vymažte svou mezipamět (cache) a nechte stránku znovu načíst.


  Také si zkuste prohlédnout naše nové fórum v mobilním zařízení! Máme responzivní design, takže si jej nyní můžete přečíst lépe na vašem telefonu.


  Také jsme poslouchali vaše připomínky a zvýraznili, když dostanete přes fórum zprávu.


  Váš tým Travian Kingdoms